Вітаємо на Радіо Воскресіння
    Звукові файли оновлюються щоденно
   Сьогодні: 18.01.2019 
   UKR RUS POL ENG
 Матеріали сайту є архівними
 (1989-2014)
 Інтерв’ю Коментарі
 З місця події
 Дослівно...
 Пошук істини
 Проповіді та духовні науки
 Сучасне монашество
 Мирянське покликання
 Святі Таїнства new
 Фоторепортаж
 Відео
 Авторські програми
 Радіо в гостях ...
 Мистецька фотогалерея
 Музичні прем'єри
 Золота колекція
 Аудіокниги Радіовистави
 Архів повідомлень
 Наша книжкова крамниця
 Агенція Релігійної Інформації
 Архів газети «Мета» в PDF
 Про Радіо «Воскресіння»
 Список трансляторів
 Річні звіти
 Анонси та оголошення
 Благодійні пожертви
 Контакти
   Звукові файли в процесі підготовки
Перейти на сторінку УГКЦ
Актуальні релігійні новини з України

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [10] [11]

Церковний календар

Різдво

Христове РіздвоНайбільше і найглибше таїнство християнської віри ­ це таїнство воплочення Божого Сина. Предвічний Бог стає немовлям але не перестає бути Богом. І слово стало тілом і оселилося між нами, -- каже євангелист Іван. Бог предвічний народився, співаємо в українській колядці. Христове Різдво -- це колиска нашої віри.

У святкових передачах слухачів Радіо «Воскресіння» з Різдвом Христовим вітав Глава Української ГрекоКатолицької Церкви Блаженніший Любомир.

Із святковою духовною наукою звернувся архиєпископ Львівський УГКЦ високопреосвященний владика Ігор Возьняк.

Також звучала серія духовних наук про Вифлиємську Зорю отця Назарія Заторського.

Розповіді про життя та діяльність святих, мучеників та про зміст ключових Різдвяних свят звучали у численних свят-кових випусках рубрики «Часослов». Не була виключенням і передача, у якій звучала розповідь про одну з найславніших постатей старовинної грецької Церкви Василія Великого, Правила якого стали кодексом монашого життя на Сході, так само як Правила св. Венедикта на Заході.

Ірина ГахВелика духовна спадщина Василія Великого  складається з догматичних, моральних, аскетичних, полемічних творів та пояснень Святого Письма, а також налічує 366 листів. Різдво Христове має свої атрибути: урочиста Свята Вечеря, колядки, запалені свічки і, звичайно, шопка, без якої ми не уявляємо собі жодного храму у ці святкові дні. Шопка -- це скульптурне зображення ночі народження Спасителя -- Ісуса Христа. Але далеко не всі знають, коли виникла традиція створення шопок на Різдвяні свята, якою була шопка в давнину. Саме про це у святковій програмі Радіо «Воскресіння» розповіла Ірина Гах, кандидат мистецтвознавства, старший науковий співробітник Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького. 

Різдво... Це свято ми мали б зустрічати з великою радістю і духовним пережиттям. Але чи насправді нам це вдається? Часто святкування перетворюється на буденність, сповнену клопотами, ми не відчуваємо радості коляди, тепла родинного кола, не розуміємо глибинного значення події. Доброю допомогою тут є книжка польського священика Антоні Пацьорека «Коли Ісус народився у Вифлеємі», що побачила світ у видавництві «Свічадо» і про яку розповів у програмі Радіо «Воскресіння» студент Львівської духовної семінарії Павло Дроздяк. Книжка допомагає читачеві на основі Святого Письма віднайти істинний сенс святкування Різдва, по-новому пережити і осмислити свято.

заслужений журналіст України, культуролог Василь ГлинчакГість студії Радіо «Воскресіння» заслужений журналіст України, культуролог Василь Глинчак  розповів про роботу на книгою «Львів у щедрівках». Радіослухачі також почули цікаву розповідь про тематичне розмаїття давніх львівських щедрівок, класифікацію, а також джерела їх творення.

Святковий різдвяний настрій слухачам Радіо «Воскресіння» дарував Вертеп Львівського дитячого театру «Мета», художній керівник -- Зоряна Грегорійчук. Колядки та щедрівки у їхньому виконанні звучали у багатьох радіопрограмах.
гурт «Коралі»: Лариса Лукашенко, Людмила Зборовська, Галина Похилевич



У святковій програмі Радіо «Воскресіння» взяли участь учасники гурту автентичної музики «Коралі»  етномузикознавець Лариса Лукашенко, акторка Людмила Зборовська і скрипалька Галина Похилевич. У репертуарі колективу -- весільні, русальні, купальські пісні, веснянки і, звичайно, колядки та щедрівки. 

о. Михайло ГарватПро традиції і обряди святкування Різдва на Галичині у тематичному випуску Радіо «Воскресіння» розповіла директор благодійного фонду «Карітас» Стрийської єпархії Української Греко-Католицької Церкви Лідія Ковальська.

Завершила цикл різдвяних випусків святкова радіопрограма за 15 лютого розповіддю про духовне значення події Стрітення Господнього в рубриці «Часослов». Зокрема, у випуску звучали думки з книги французької письменниці Жо Круасан «Покликання жінки або священство серця».

Також у випуску звучали розповідь про символіку звичаю благословення свічок, також духовне розважання на празник Господнього Стрітення голови Катехитичної комісії Львівської архиєпархії УГКЦ о. Михайла Гарвата.

Віра МанькоЯк слід підготувати до  свята домівку і родинний стіл? На хвилях Радіо «Воскресіння» слухачі дізналися про нову чудову книгу, яка вийшла друком у львівському видавництві релігійно-духовної літератури «Свічадо»: «Обряди і страви Святого вечора». Про видання розповіли його автори: пані Віра Манько, яка написала розділ про різдвяні обряди і звичаї, а також зібрала кілька спогадів з дитинства відомих людей про те, як святкували Різдво у різних частинах України, і пані Ольга Вербенець -- автор кулінарної частини.


Великий Піст

архиєпископ Львівський владика Ігор Возьняк10 березня розпочався Великий піст, мета якого -- якнайкраще приготувати себе до свята Воскресіння Христового, очистити та оздоровити душу і тіло; більше часу вділяти на молитву та добрі справи. У цей час маємо простити образи ближнім, бо без цього не можемо одержати відпущення гріхів від Отця Небесного. Як прощати своїм ближнім? Про це, а також про покаяння, значення кожної неділі Великого Посту розмірковував у серії духовних наук на кожну неділю посту архиєпископ Львівський владика Ігор Возьняк.

Час Великого посту -- це час особливої духовної та фізичної праці християнина, коли з допомогою молитви  та церковних практик людина намагається ставати все кращою і досконалішою. Щоб підтримати людей у боротьбі з пристрастями, більше заохотити, Церква посеред сорокаденного посту пригадує про знамено сили, спасіння і тріумфу. Це знамено -- св. Хрест Господній, який також є зброєю кожного християнина у боротьбі за своє спасіння. Саме хрест нагадує нам страсті Господа Ісуса Христа, Його мученицьку дорогу задля торжества любові. Тому Третя неділя Великого посту називається хрестопоклонною. Про особливості хрестопоклонної неділі розповів керівник австралійської фундації морського капеланства священик Олександр Кенез.

отець Назарій ЗаторськийПід час посту Церква рекомендує обмежити споживання їжі. Це стосується як надмірного споживання, так і вилучення певних продуктів з раціону, зокрема, м'ясних та молочних. Про ці аспекти, а також про душевні недуги у царині трапези, зокрема, про захланне споживання їжі розповідав отець Назарій Заторський  в авторській рубриці «Піст і трапеза у духовному житті».

Великий піст -- це час, коли можна побути наодинці з собою, заглибитися у найзанедбаніші закапелки своєї душі та навести там лад, зрозуміти себе, переглянути свої стосунки із ближніми та попрохати у цьому допомоги Господа. У програмі Радіо «Воскресіння» звучали великопостні роздуми студента Львівської духовної семінарії Тараса Семенюка. У цих розважаннях йшлося також про те, що може відчути людина, мандруючи до покаяння. 

студент Львівської духовної семінарії Тарас СеменюкЧому так часто спостерігаємо війну людських почуттів та взаємопоборювання? Що можна протиставити цьому? Про те, як складаються людські взаємостосунки у сучасному суспільстві, у програмі Радіо «Воскресіння» розмірковував студент Львівської духовної семінарії Святого Духа Тарас Бабенчук.

Про духовний зміст подій Квітної неділі, а також кожного дня Страсного тижня  йшлося у серії духовних наук архиєпископа Львівського Української ГрекоКатолицької Церкви високопреосвященного владики Ігоря Возьняка.

Благовіщення Господнє -- одне із дванадцяти найбільших свят церковного року. Слово «благовіщення» означає добра, радісна звістка про те, що почалося визволення людського роду від гріха та вічної смерті. Від Благовіщення починається спасіння людського роду. Про духовний зміст свята Благовіщення розповів високопреосвященний владика Ігор Возьняк.

Великдень

Вітання і Звернення Глави Української ГрекоКатолицької Церкви Блаженнішого Любомира з нагоди світлого Празника Христового Воскресіння зачитав диктор Орест Ґарда.

Також слухачів Радіо «Воскресіння» з Великоднем привітав архиєпископ Львівський УГКЦ, високопреосвященний владика Ігор Возьняк.

патріарх Київський та всієї Руси-України ФіларетНеділя після Христового Воскресіння має кілька назв: Томина, Анти-Пасхи, нова або оновлення, біла або «в білих» та Провідна. У перших християн ця неділя була неначе повторенням празника Пасхи. В цей день у Євангелії говориться про появу Ісуса Христа восьмого дня по ЙогоДмитро Степовик Воскресінні, зустріч з  Воскреслим Ісусом апостола Томи та його зворушливе навернення і визнання віри. Про події цього дня йшлося, зокрема, у духовній науці архиєпископа Львівського УГКЦ, преосвященного владики Ігоря Возьняка.

 У Світлий понеділок в ефірі Радіо «Воскресіння» -- святкова програма «Світло Христового Воскресіння». Учасники передачі -- ієромонах Никанор Лоїк, єпископ УГКЦ Софроній  Мудрий, доктор богословських наук Дмитро Степовик  і патріарх Київський та всієї Руси-України Філарет.

У великодний час в ефірі Радіо «Воскресіння» звучали сторінки книги владики Василя Лостена, єпарха Стемфордської єпархії УГКЦ, що в США «Пасхальне паломництво». Текст озвучив диктор Орест Гарда.

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [10] [11]

»»» 
  Авторські права застережені.
  Публічне використання матеріалів цього сайту дозволяється за умови
  обов’язкового посилання на  Радіо«Воскресіння».
  Використання з метою прибутків потребує письмового дозволу.
© Радіо «Воскресіння», 2014  
Lviv TOP