Вітаємо на Радіо Воскресіння
    Звукові файли оновлюються щоденно
   Сьогодні: 26.05.2019 
   UKR RUS POL ENG
 Матеріали сайту є архівними
 (1989-2014)
 Інтерв’ю Коментарі
 З місця події
 Дослівно...
 Пошук істини
 Проповіді та духовні науки
 Сучасне монашество
 Мирянське покликання
 Святі Таїнства new
 Фоторепортаж
 Відео
 Авторські програми
 Радіо в гостях ...
 Мистецька фотогалерея
 Музичні прем'єри
 Золота колекція
 Аудіокниги Радіовистави
 Архів повідомлень
 Наша книжкова крамниця
 Агенція Релігійної Інформації
 Архів газети «Мета» в PDF
 Про Радіо «Воскресіння»
 Список трансляторів
 Річні звіти
 Анонси та оголошення
 Благодійні пожертви
 Контакти
   Звукові файли в процесі підготовки
Перейти на сторінку УГКЦ
Актуальні релігійні новини з України

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [10] [11]

1020-ліття хрещення України-Руси

диктор, залужений артист України Орест ГардаЧимало ефірного часу у програмах  Радіо «Воскресіння» присвячено підготовці та перебігу відзначення 1020-ліття з часу хрещення УкраїниРуси. Ще задовго до святкувань у радіопередачах звучали думки та коментарі компетентних авторів щодо цієї історичної події. На цю тему цікавими були ексклюзивні інтерв'ю, які дали письменник, редактор часопису «Наша віра» Євген Сверстюк; доктор історичних наук, директор Інституту історії Церкви УКУ Олег Турій, який, до речі, детально роз'яснив що таке Київська Церква, усуваючи різнотлумачення цього поняття у світських засобах масової інформації.

В ефірі Радіо «Воскресіння» звучало Звернення Блаженнішого Любомира Глави УГКЦ з нагоди 1020-ї річниці хрещення Київської Русі. Текст Звернення озвучив диктор, залужений артист України Орест Гарда.

інтерв'ю з отцем Миколаєм КовалишинимПро організацію першої пішої прощі 21-22 червня 2008 року до відновленого Лаврівського монастиря оо. Василіан з нагоди 1020-ліття хрещення УкраїниРуси та празника св. Онуфрія у радіопрограмі звучало інтерв'ю з отцем Миколаєм Ковалишиним, настоятелем монастиря.

Подібно як Іван Хреститель охрестив Господа Ісуса Христа в річці Йордан так святий Володимир Великий охрестив український народ у Дніпрі. І хоча ця подія має більшою мірою символічний характер, адже християнство на Русі тоді вже було досить знане, саме 988 рік став початком відліку тріумфальної ходи християнства на наших землях. Про цьогорічні святкування 1020-ліття Хрещення України-Руси своїми думками із радіослухачами поділився письменник, редактор часопису «Наша віра» Євген Сверстюк.

конференція «Київська Церква: еклезіальна традиція ­ історіографічна проблема ­ екуменічна перспектива»Проблемам тяглості та історичної спадкоємності церковної традиції, що сформувалася внаслідок запровадження християнства як державної релігії у Київській Русі була присвячена Міжнародна наукова конференція «Київська Церква: еклезіальна традиція ­ історіографічна проблема ­ екуменічна перспектива», що проходила впродовж 11-14 вересня цього року у Києві. Конференція організована з нагоди 1020-ліття Хрещення України-Руси та на прохання Синоду Єпископів УГКЦ. У заході взяли участь науковці з України, Росії, Білорусі, Польщі, Німеччини, Австрії Канади, США.

президент інституту екуменічних студій священик УГКЦ Іван ДацькоНа конференції розглядалась термінологічна база, питання гомогенності еклезіальної традиції та її регіональної специфіки; обставини юрисдикційних і конфесійних поділів Київської митрополії, тощо. У тематичних випусках, присвячених цьому заходу звучали думки учасників конференції московських істориків, зокрема, професора Михайла Дмитрієва, професора Єлени Бєлякової, також своєю концепцією поділився президент інституту екуменічних студій священик УГКЦ Іван Дацько.У рамках міжнародної наукової конференції «Київська Церква: еклезіальна традиція ­ історіографічна проблема ­ екуменічна перспектива», що відбулася у стінах КиєвоМогилянської академії відбувся круглий стіл «Єдина помісна церква в Україні: плани, проблеми, перспективи». Слухачі Радіо «Воскресіння» мали змогу почути думки доповідачів, представників чотирьох частин розколеної первісної Київської Церви: о. Андрія Чировського від УГКЦ, архимандрита Кирила (Говоруна) від УПЦ МП, єпископа Євстратія (Зорі) від УПЦ КП та архиєпископа Ігоря (Ісіченка) від УАПЦ. У виступах звучала певна аргументована позиція кожної із сторін та відкритість до діалогу, що базувалася на толерантному ставленні до інших та намаганні віднайти взаємне порозуміння.
передач доктор історичних наук Петро ШкраУ циклі авторських передач доктора історичних наук Петра Шкраб'юка, присвячених 1020-літтю хрещення Руси-України, у програмах Радіо «Воскресіння» звучала серія тематичних випусків серед яких: розповідь про хрещення Князя Володимира; розповідь про історію життя та діяльність слов'янських просвітителів Кирила та Мефодія; розповідь про хрещення Княгині Ольги; розповідь про історію поширення християнства територією України та формування українського клиру; розповідь про четвертого Папу Римського Святого Климента, який провів свої останні роки у давньоукраїнському Херсонесі; розповідь про перше хрещення Руси-України а також діяльність Аскольда та Дира; розповідь про місійну діяльність Святого Апостола Андрія Первозванного на теренах давньої України; розповідь про те, як відбувалося хрещення киян князем Володимиром та інші.

Патріарший собор Воскресіння Христового УГКЦ у КиєвіПро шкідливість весняного спалювання рослинності та її залишків йшлося у Зверненні Бюро києвогалицького верховного архиєпископства УГКЦ з питань екології. Автор Звернення доктор Володимир Шеремета закликав радіослухачів до усвідомлення тієї багатогранної шкоди, якої завдає спалювання рослинних залишків, а також до розуміння того, що в такий спосіб люди стають жертвами власної діяльності і наражають на небезпеку здоров'я своїх ближніх, суттєво погіршують якість довкілля. Повний текст Звернення Бюро києвогалицького верховного архиєпископства УГКЦ з питань екології зачитав диктор Орест Гарда.


[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [10] [11]

»»» 
  Авторські права застережені.
  Публічне використання матеріалів цього сайту дозволяється за умови
  обов’язкового посилання на  Радіо«Воскресіння».
  Використання з метою прибутків потребує письмового дозволу.
© Радіо «Воскресіння», 2014  
Lviv TOP