Вітаємо на Радіо Воскресіння
    Звукові файли оновлюються щоденно
   Сьогодні: 24.07.2019 
   UKR RUS POL ENG
 Матеріали сайту є архівними
 (1989-2014)
 Інтерв’ю Коментарі
 З місця події
 Дослівно...
 Пошук істини
 Проповіді та духовні науки
 Сучасне монашество
 Мирянське покликання
 Святі Таїнства new
 Фоторепортаж
 Відео
 Авторські програми
 Радіо в гостях ...
 Мистецька фотогалерея
 Музичні прем'єри
 Золота колекція
 Аудіокниги Радіовистави
 Архів повідомлень
 Наша книжкова крамниця
 Агенція Релігійної Інформації
 Архів газети «Мета» в PDF
 Про Радіо «Воскресіння»
 Список трансляторів
 Річні звіти
 Анонси та оголошення
 Благодійні пожертви
 Контакти
   Звукові файли в процесі підготовки
Перейти на сторінку УГКЦ
Актуальні релігійні новини з України

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [10] [11]

З життя Церкви

2008 рік проголошений Українською ГрекоКатолицькою Церквою Роком християнського покликання. У тематичному випуску Радіо «Воскресіння» слухачі мали нагоду почути коментар Глави Української Греко-Католицької Церкви, Верховного Архиєпископа КиєвоГалицького Блаженнішого Любомира Гузара.

26 лютого Главі Української Греко-Католицької Церкви, Верховному Архиєпископу КиєвоГалицькому Блаженнішому Любомиру Гузару виповнилося 75 років! Усі працівники Радіо «Воскресіння» та наша багаточисельна аудиторія у ці дні щиро вітали Патріарха з нагоди ювілею. У святковій програмі Радіо «Воскресіння» Блаженніший Любомир поділився спогадами про своє життя та духовне становлення, зокрема, від часу призначення єпископомпомічником колишнього Глави УГКЦ Любомира Івана Кардинала Любачівського. Інтерв'ю з Главою Церкви у Києві записав редактор Володимир Качур.

кардинал Ренато Рафаелле Мартіно3-6 лютого в Україні перебував один з найдосвідченіших дипломатів Ватикана, Президент двох Папських рад -- «Справедливість та мир» і У справах душпастирства мігрантів та подорожуючих, кардинал Ренато Рафаелле Мартіно. У програмі візиту, окрім зустрічей з представниками уряду, православними та католицьким єрархами, була також презентація українського перекладу Компендіуму Соціальної доктрини Церкви. Про це, а також зустріч кардинала Мартіно з представниками громадських організацій у Львові, на якій він поділився своїми міркуваннями щодо справи утвердження миру і нашої особистої суспільної відповідальності, йшлося у тематичному випуску Радіо «Воскресіння». 


ієромонах ЧСВВ Йосиф Будай2008 рік Українська ГрекоКатолицька Церква проголосила Роком християнського покликання. З цієї нагоди у церквах єпископи, священики та миряни моляться за поглиблення розуміння та значення християнського покликання в житті кожної людини. Традиційно Церква говорить про покликання до подружнього, священичого та монашого життя. Кожне з цих покликань має свої особливості. Про покликання до монашого життя у серії передач Радіо «Воскресіння» розмірковував ієромонах ЧСВВ Йосиф Будай.

Від 28 січня до 2 лютого 2008 р. усі греко- католицькі єпископи з України брали участь у візиті «Ad limina Apostolorumо» до апостольської столиці. Під час цього візиту вони мали нагоду на особисту розмову з Вселенським архиєреєм, зустрічі у ватиканських відомствах, проводили спільні Богослужіння у римських базиліках, а також мали спільну аудієнцію з Святішим Отцем Папою Римським. У серії програм Радіо «Воскресіння» звучали пояснення Блаженнішого Любомира про «Ad limina Apostolorum», розповіді про сам характер цього візиту, про його перебіг, наслідки, церковний та адміністративний аспект, а також чи був цей візит звітуванням.

На фото: редактор Зоряна Курдина, Оксана ГайоваГість студії Радіо «Воскресіння» завідувач сектору релігієзнавства Центрального державного історичного архіву України у м. Львові, науковий працівник постуляційного центру беатифікації Слуги Божого митрополита Андрея Шептицького пані Оксана Гайова (На фото: редактор Зоряна Курдина, Оксана Гайова) розповіла про процес беатифікації Слуги Божого митрополита Андрея Шептицького, а також про ключову роль молитви у цьому процесі.


На фото: владика Гліб Лончина та редактор Василь КовалишинГість студії Радіо «Воскресіння» апостольський візитатор для українців греко- католиків в Італії, Іспанії та Ірландії преосвященний владика Гліб Лончина (На фото: владика Гліб Лончина та редактор Василь Ковалишин) поділився думками та враженнями після своїх тривалих візитів до Індії, Італії та Іспанії, які відбулися у другому півріччі минулого 2007 року. Це інтерв'ю було першою нагодою для владики розповісти широкому загалу про мету візитів і, певним чином, підсумувати їхнє значення.

Голова комісії Української Греко-Католицької Церкви для Сприяння єдності між християнами, доктор екуменічного богослов'я Ігор Шабан розповів про підготовку, важливість та перебіг молитовної акції «Тиждень молитви за єдність християн». Інтерв'ю підготував редактор Володимир Качур.

Цього року Президент Папської ради «Справедливість і мир» кардинал Ренато Мартіно презентував в Україні Компендіум соціальної доктрини Церкви. У своєму коментарі щодо видання українського перекладу Компендіуму Блаженніший Любомир особливо звертає увагу на проблему корупції, боротьба з якою сьогодні особливо гостро постала в Україні. На думку Глави Церкви таке ганебне явище як корупція існує тому, що для багатьох людей найбільшою цінністю, скарбом є багатство, гроші.

звучало ексклюзивне інтерв'ю Блаженнішого Любомира, Глави УГКЦУ тематичному випуску Радіо «Воскресіння» звучало ексклюзивне інтерв'ю Блаженнішого Любомира, Глави УГКЦ, яке він дав після свого повернення з Італії. Глава УГКЦ перебував в Італії 10-11 травня цього року, де мав нагоду взяти участь у святкуванні Дня матері в Римі. Крім того, Блаженніший спілкувався з нашими громадянами, які там працюють. В інтерв'ю для Радіо «Воскресіння» Блаженніший Любомир поділився своїми враженнями після цих зустрічей, а також дав свою оцінку становищу українських заробітчан в Італії.

У тематичних випусках Радіо «Воскресіння» Блаженніший Любомир, Глава УГКЦ прокоментував деякі основні позиції постанов Синоду єпископів УГКЦ, оприлюднені 15 вересня на офіційній вебсторінці УГКЦ. Зокрема, Блаженніший розповів про особливості цьогорічного Синоду єпископів, обрання нових членів та голів синодальних комітетів, про затвердження статуту Патріаршого катехитичного фонду під назвою Катехизм УГКЦ та інші питання.

інтерв'ю з отцем Василем КопичиномПро особливості створення Недержавного пенсійного фонду «Покрова», його завдання та мету йшлося у тематичному випуску Радіо «Воскресіння» в інтерв'ю з Головою наглядової ради Фонду «Покрова» отцем Василем Копичином.

Міжконфесійна ситуація в Чикаго (США), будівництво Патріаршого собору, а також проблема переходу на новий календар -- ці та інші теми звучали у програмі Радіо «Воскресіння» в інтерв'ю з отцем- архимандритом Іваном Кротецем, настоятелем собору святих Володимира і Ольги в Чикаго. Інтерв'ю записав отець Ігор Яців під час поїздкисупроводу владики Богдана Дзюраха, єпископа-помічника Київської архиєпархії в рамках його офіційного візиту до США.

Гість студії Радіо «Воскресіння» Анна Ева Боднар, новообраний Голова Українського богословського наукового товариства, поділилася із слухачами своїми думками щодо змін у сьогоденні товариства, перспектив розвитку та планами на майбутнє. Пані Анна є доктором фундаментального богослов'я та автором дисертації на тему «Мучеництво як знак вірогідності Церкви» на прикладі УГКЦ в Україні у 1944-­1988 роках.

Голова Фонду св. Володимира п. Ігор МатушевськийУ тематичному випуску Радіо «Воскресіння» радіослухачі дізналися про початок діяльності християнського Центру родини, який заснований у Львові при храмі Христового Воскресіння. У цьому центрі виховується особа для сім'ї, спільноти та суспільства. Тут хочуть, щоб родина була щасливою і допомагають їй у цьому всіма можливими засобами. Голова Фонду св. Володимира п. Ігор Матушевський розповів чому саме родина є головним пріоритетом діяльності центру.

інтерв’ю з отцем Іваном Третяком6 липня 2008 року у Кіровограді було освячено хрест на місці, де у недалекому майбутньому буде зведено церкву Різдва Івана Хрестителя ­ перший в області храм УГКЦ.

У тематичній передачі, присвяченій цій події, слухачі Радіо «Воскресіння» мали змогу послухати пастирське слово Блаженнішого Любомира, Верховного Архиєпископа Києво-Галицького, який здійснив освячення хреста. Окрім того, у програмі звучали інтерв'ю з учасниками святкового заходу владикою Богданом Дзюрахом, єпископом-помічником Київської архієпархії, владикою Василем Івасюком, а також з отцем Іваном Третяком, парохом першої громади УГКЦ у Кіровограді.

Християнство поширилося у світі в період розквіту Римської імперії, яка створила найдосконалішу правову систему, що і нині є джерелом правосуддя та справедливості. Церква використала принципи римського права, на основі яких розробила власне канонічне право. Однією з гілок церковної влади є судова влада. У студії Радіо «Воскресіння» судовий вікарій Київської архієпархії УГКЦ отець Тарас Коцюба детально розтлумачив систему церковного правосуддя, законодавства та повноважень.

учні львівської гімназії ім. Блаженного Климентія ШептицькогоБільше довідатись про свого покровителя мали нагоду учні львівської гімназії ім. Блаженного Климентія Шептицького, відвідавши конференцію, присвячену пам'яті Климентія Шептицького,  яка відбулась у церкві св. Казимира, де функціонує музей сакрального мистецтва Львівської архієпархії Української Греко-Католицької Церкви. На цей захід були також запрошені гості, учителі різних шкіл Бердичівського району Житомирщини. З цієї нагоди у церкві-музеї організовано виставку, на якій було представлено усе, що вдалось зберегти з його особистих речей, документів та фотографій.

отець-доктор Севастіян ДмитрухПро мету та працю над підготовкою конференції в інтерв'ю розповів її організатор отець-доктор Севастіян Дмитрух, ієромонах Студитського уставу.


Олексій ПетрунінЦього року минає 385 років від часу смерті священномученика Йосафата Кунцевича, архієпископа Полоцького, першого святого Української ГрекоКатолицької Церкви. Ще у 2002 році у рiдному  мiстi св. Йосафата Володимирi-Волинському представники трьох християнських конфесiй волинi ­ греко-католики, римо-католики та православнi вшанували його пам'ять спiльною молитвою. Про роль Йосафата Кунцевича у справі єднання у тематичному випуску Радіо «Воскресіння» розповів науковий працівник історичного музею Володимира-Волинського Олексій Петрунін.

Ординарій Луцької дієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні владика Маркіян Трофим'як
Окрім того у випуску йшлося про урочисте вшанувння пам'яті Св. Йосафата, яке відбулося 25го листопада цього року у греко-католицькій церкві Отців Василіан. На урочистій Літургії вперше у храмі св. священномученика Йосафата разом з духовенством молилися екзарх Луцький і Рівенський УГКЦ Йосафат та Ординарій Луцької дієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні владика Маркіян Трофим'як. Також відбулося водосвяття та урочистий архієрейський похід зі свічками до благословенного місця, де народився св. Йосафат і де була церква св. Параскевії, в котрій св. Йосафат в дитинстві молився.


[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [10] [11]

»»» 
  Авторські права застережені.
  Публічне використання матеріалів цього сайту дозволяється за умови
  обов’язкового посилання на  Радіо«Воскресіння».
  Використання з метою прибутків потребує письмового дозволу.
© Радіо «Воскресіння», 2014  
Lviv TOP