Вітаємо на Радіо Воскресіння
    Звукові файли оновлюються щоденно
   Сьогодні: 21.07.2019 
   UKR RUS POL ENG
 Матеріали сайту є архівними
 (1989-2014)
 Інтерв’ю Коментарі
 З місця події
 Дослівно...
 Пошук істини
 Проповіді та духовні науки
 Сучасне монашество
 Мирянське покликання
 Святі Таїнства new
 Фоторепортаж
 Відео
 Авторські програми
 Радіо в гостях ...
 Мистецька фотогалерея
 Музичні прем'єри
 Золота колекція
 Аудіокниги Радіовистави
 Архів повідомлень
 Наша книжкова крамниця
 Агенція Релігійної Інформації
 Архів газети «Мета» в PDF
 Про Радіо «Воскресіння»
 Список трансляторів
 Річні звіти
 Анонси та оголошення
 Благодійні пожертви
 Контакти
   Звукові файли в процесі підготовки
Перейти на сторінку УГКЦ
Актуальні релігійні новини з України

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [10] [11]


Звіт про діяльність Радіо «Воскресіння» у 2008 роціСпостережній Раді
Радіо «Воскресіння»
для розгляду на засіданні
29 грудня 2008 р. Б.

Керівник проекту: Мирослав ПАВЛЮК

Головний редактор: Василь КОВАЛИШИН


 

Зміст

Вступ
Список передавачів

З життя Церкви


1020-ліття хрещення України-Руси


Церковний календар
Різдво
Великий Піст
ВеликденьДуховна наука
Християнське виховання
Програми для молоді
Грані віри


Літературна сторінка


Сакральне мистецтво


Грані екуменізму
Соціальне служіння Церкви


Історія Церкви
Церква і суспільство


Радіовистави та радіосеріали

  Молимося за наших жертводавців!

Вступ

У сучасному хаотично мінливому суспільстві Церква залишається єдиною надійною опорою, яка робить усе, щоб донести до кожної людини план спасіння, даний самим Творцем. Саме це завдання було і залишається пріоритетним у праці Радіо «Воскресіння» і є визначальним у плануванні щоденної праці редакції. Користуючись потенціалом засобу масової комунікації, попри інформування про життя Церкви та важливі події, Радіо «Воскресіння» закликає слухача знайти час на молитву, час на читання Святого Письма і прийти на Святу Літургію до свого храму.

2008 рік проголошений Українською Греко-Католицькою Церквою роком християнського покликання. У своєму зверненні з цієї нагоди Блаженніший Любомир наголосив, що Синод мав на меті 2008 року звернути увагу Церкви на покликання в широкому значенні цього слова, щоб охопити всі можливі роди покликань, якими Небесний Отець обдаровує своїх дітей.

Традиційно ж Церква говорить про покликання до подружнього, священичого та монашого життя. Про кожне з цих покликань, їх особливості у серії духовних наук в ефірі Радіо «Воскресіння» розмірковували ієромонах ЧСВВ Йосиф Будай, архиєпископ Львівський УГКЦ Ігор Возьняк та інші наші автори. Окрім цього у передачах рубрики «Духовна наука» порушувалися чимало інших тем, серед яких науки на Свято Воскресіння, на Різдво та інші свята та неділі церковного року. Зокрема, це роздуми про те, що ж чекає нас після смерті, про роль жінки у лоні Церкви, наука про те, що робити далі, як вести себе після Великого посту, зокрема, у час Великодніх свят, розповіді для молоді про покликання, про Таїнство хрещення, зокрема, про те, чи це таїнство змиває первородний гріх, що потрібно щоб стати хрещеними батьками, про місію у вихованні похресника, про обряд хрещення і те, що для нього потрібно і т. д.

Особливо гостро у цьому контексті звучали передачі соціальної тематики, зокрема, розповіді про захист ненародженого життя, боротьбу з алкоголізмом, поширенням СНІДу, допомогу сиротинцям, зруйнованим сім'ям, тобто, ті різні види надзвичайно важливих покликань, які сьогодні часто залишаються поза увагою суспільства.

Детальніше ці теми висвітлювалися у тематичних серіях радіорозповідей, серед яких радіопередачі про збереження життя ненароджених дітей рубрики «Аборт. Причини. Процес. Наслідки». У них звучали думки фахівців з гінекології та психіатрії, розповіді людей, які зважилися на аборт і тих, хто зважився, попри несприятливі обставини, на пологи.

Про проблему алкоголізму та способи лікування цієї недуги, допомогу співузалежненим з алкоголіками, а це ­ дружини, діти, батьки, брати і сестри узалежнених, участь у цій справі Церкви та допомогових спільнот йшлося у численних радіопередачах циклу «Узалежнення. Алкоголізм». Особливо повчальною та корисною була серія радіопрограм під назвою «Дванадцять кроків до тверезості». Упродовж року в цих передачах брали участь також і самі колишні узалежнені та члени спільноти Ал-Анон.

Радіопередачі цієї рубрики на всю Україну засвідчили конкретні, вже традиційні з часів Галицьких митрополитів Михайла Левицького та Йосифа Сембратовича заходи Української Греко-Католицької Церкви у боротьбі з алкоголізмом.

Пасторальна, соціальна і правова допомога українським мігрантам-заробітчанам; соціальний захист, моральна та духовна підтримка ВІЛ-позитивних осіб; розвиток волонтерства; депресія; порадні для родин -- далеко неповний перелік передач соціальної тематики, які цього року звучали в ефірі Радіо «Воскресіння».

Про формування християнської свідомості та вплив її на творчість письменників чи діяльність відомих у суспільстві людей йшлося у тематичній серії радіопередач «Дорога до храму». У цій серії звучали розповіді про особливості історії Церкви у певних регіонах, життєписи окремих священиків, єпископів, поетів, письменників, звичайних людей, які поділилися своїми думками у листах до редакції, християнську літературу тощо.

Варто також відзначити радіопередачі таких тематичних серій, як «Грані екуменізму», «Історія Церкви», «Сакральне мистецтво», у яких слухачі мали змогу чути розповіді, зокрема, про Перший Екуменічний соціальний тиждень, коментарі щодо важливих суспільних питань, міжцерковний діалог, міжконфесійні аспекти у християнській освіті, історію Церкви. Окрім того звучали розповіді з історії сакрального будівництва, живопису, поезія, розповіді про виставки сакрального мистецтва, а також коментарі художників та мистецтвознавців.

Також доволі просторою цього року є рубрика «З життя Церкви», у якій йшлося про ключові та поточні події життя християнської спільноти, Собори, Синоди, коментарі щодо їх постанов, прощі і т. д.

Особливий наголос редакція робить на присутності у радіопередачах компетентних авторів та гостей. Це є важливим фактором, який визначає глибину та компетентність висвітлення окремих питань та тем, які не доступні пересічному слухачеві. Тому у передачах Радіо «Воскресіння» зазвичай присутні авторитетні гості, серед яких Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Любомир, преосвященні Владики Богдан Дзюрах, Йосафат Говера, Гліб Лончина, Ігор Возьняк, керівник Австралійської фундації морського капеланства отець Олександр Кенез, ієромонах ЧСВВ Йосиф Будай, Голова наглядової ради Фонду «Покрова» отець Василь Копичин, отець-доктор Севастіян Дмитрух, судовий вікарій Київської архиєпархії УГКЦ отець Тарас Коцюба, отець-доктор Святослав Шевчук, священики Йосиф Мілян, Назарій Заторський, Андрій Михалейко, Іван Третяк, Іван Кротець та інші.

Учасниками радіопередач були також і світські особи це, зокрема, доктор екуменічного богослов'я Ігор Шабан, директор організації Карітас Стрийської єпархії УГКЦ Лідія Ковальська, кандидат філософських наук Сергій Здіорук,  професор Роман Василик, доктор історичних наук Петро Шкраб'юк, доктор богословських наук Дмитро Степовик, викладач Івано-Франківської теологічної академії Павло Василів, викладач УКУ Олег Кіндій, доктор Ігор Скочиляс, доцент Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Олег Баган, Василь Пасічник та інші.

Програми Радіо «Воскресіння» не залишають байдужими наших слухачів. Листи  надходять з різних куточків України. Ось кілька відгуків на радіопрограми, які засвідчують актуальність тематики Радіо «Воскресіння» і, водночас, окреслюють наступні теми та напрямки, у яких потрібно працювати.

Жителька Одеси Євгенія Антонченкова ділиться своїми думками щодо теми, піднятої в духовних роздумах Блаженнішого Любомира про числа. Євгенія Павлівна зізнається, що постійно слухає Радіо «Воскресіння» хоча є православною. Свого листа вона так і почала «... Дорогі мої греко-католики...». Різдвяне вітання та, водночас, відгук на духовні науки на піст отця Назарія Заторського надійшов від слухача з села Маркове, Богородчанського району, Івано-Франківської області.

У листах від жителів Львівщини Івана, Галини, Олега, Ігоря та Ганни, які хоч і не написали своїх прізвищ, проте щиро дякують за служіння священиків УГКЦ у країнах, де є українські заробітчани, а також діляться своїми думками щодо духовних наук про гріховність та шкідливість різних видів магії та окультизму, поширених сьогодні в українському суспільстві.


Карта передавачів, що транслюють Радіо "Воскресіння"

Своїми думками щодо традицій захоронень ділиться Швах Петро Григорович з села Кельминці, Чернівецької області.

До активності у боротьбі з окультизмом закликає християн житель міста Алчевськ Луганської області Андрій Большаков.

З проханням розповісти про ставлення Церкви до трактування снів, про пророчі сни та ін. звертається до редакції слухачка з села Маркова, Богородчанського району, Івано-Франківської області Устинова Ярослава.

Відгук на передачу про виховання дітей та прохання допомогти віднайти відповідну літературу надіслала слухачка зі Львова Ярослава Малько.

Про нагальну потребу богослужінь українською мовою розповідає у своєму листі слухачка з Новоград-Волинського, Житомирської області Євгенія Тетеря і т. д.

Підсумовуючи, зазначимо, що згідно з вищенаведеною вибіркою редакційної пошти слухачами Радіо «Воскресіння» є жителі найрізноманітніших куточків України. Окрім того, це люди різних вікових категорій, соціальних груп, рівня освіти та фінансового становища. Це також засвідчують дані статистичного дослідження TNS Ukraine. Згідно з цими дослідженнями, на Першому каналі Національного радіо, наприклад, вечірню програму Радіо «Воскресіння» одночасно слухають близько трьох мільйонів громадян України. До того ж географія слухацької пошти засвідчує ефективність як ефірного покриття так і змісту радіопередач.

У 2008 році передачі Радіо «Воскресіння» поширювалися за посередництвом всеукраїнської кабельної мережі та паралельно у системі численних радіопередавачів, схема розміщення яких вказана на (фото) Програми Радіо 
«Воскресіння» також включені до розкладу супутникового мовлення УР-1, який можна побачити на веб-сайті телерадіокомпанії (http://www.nrcu.gov.ua).

Розклад трансляції радіопрограм у 2008 році сформовано таким чином:
-- Перший канал Національного радіо: понеділок о 23.10 год., вівторок
-- 21. 30 год. та четвер о 22.30 год.;
-- Радіомережа Радіокомпанії «Західна столиця»: у середу о 14.00 год., суботу о 15. 40 год., неділю о 8. 40 год.;
-- Еко-Радіо (Львів): щодня о 7.00 год., з понеділка до п'ятниці о 15.05 та 21.05 год., в суботу та неділю о 17.00 у блоці з лідером суспільно-політичних програм Радіо «Свобода».

Передачі на Першому Національному каналі Українського радіо транслюються з центральної апаратної у м. Київ (вул. Хрещатик, 26) за посередництвом кабельної (проводової) радіомережі Міністерства зв'язку України та передавачів загальною кількістю 92 (Список передавачів, їх місце розташування, потужність та частоти див. нижче). Цей канал радіомовлення сьогодні має найбільше покриття території України. Професійний рівень програм Радіо «Воскресіння» підтверджений також дотриманням вимог технічного, змістового та мовно-стилістичного характеру редакції УР-1. Радіопрограми «Воскресіння» також анонсуються у рекламних випусках редакції УР1 і включені до щоденної програми радіопередач, яка друкується у всеукраїнській газеті «Говорить і показує Україна». Це також є щотижневою рекламою передач Радіо «Воскресіння» у всеукраїнському часописі тиражем майже 15 тисяч примірників.

Нове покоління потребує інтерактивних інформаційних мереж. Тому є природнім, що традиційні засоби масової інформації переживають час трансформування. Це стосується і конфесійних ЗМІ.
У цьому контексті Радіо «Воскресіння» вже робить конкретні впевнені кроки. Цифрову версію радіопередач щодня можна знайти на веб-сторінці Радіо «Воскресіння» за адресою (www.rr.lviv.ua). Радіопрограми за останні шість місяців також зберігаються за цією адресою в електронному архіві.

На веб-сайті Радіо «Воскресіння» представлено тематичні рубрики у різних цифрових форматах: аудіо-, фото-, відео- і текстові матеріали. В аудіорубриці «Події. Факти. Коментарі» цього року, окрім звукового матеріалу подається також його текстова версія. Статистика відвідування нашого веб-сайту підтверджує необхідність та доречність текстового розшифрування найактуальніших матеріалів. Також періодично оновлюються матеріали рубрик «Музичні прем'єри», «Автори», «Фоторепортаж», «Дослівно» та інші, які охоплюють, зокрема, текстові матеріали, аудіопрезентації та цифрові аудіоверсії новинок духовної музики, тематичні серії радіорозповідей, які отримали найбільше відгуків від радіослухачів чи є найактуальнішими.

Присутність наших радіопередач у мережі Інтернет значно розширює карту трансляції радіопрограм, яка виходить далеко за межі України.

www.rr.lviv.ua

Список передавачів, що транслюють програми Радіо "Воскресіння"

Міцезнаходження Діапазон Частота Потужність
 
Вінницька область
Бершадь УКХ моно 70,1 4
Вінниця УКХ моно 71,69 4
 
Волинська область
Горохів УКХ моно 71,93 0,08
Ковель УКХ моно 66,02 4
Луцьк УКХ моно 71,36 0,08
 
Дніпропетровська область
Дніпропетровськ УКХ моно 68,36 4
Кривий Ріг УКХ моно 71,63 4
Нікополь УКХ моно 68,38 1
 
Донецька область
Донецьк УКХ моно 69,77 4
Краматорськ УКХ моно 69,41 4
Маріуполь УКХ моно 67,34 4
 
Житомирська область
Андріївка УКХ моно 71,9 4
Олевськ УКХ моно 69,8 4
 
Закарпатська область
Великий Березний УКХ моно 68,42 0,1
Міжгір'я УКХ моно 70,64 0,1
Рахів УКХ моно 70,19 2
Ужгород УКХ моно 69,53 4
Хуст УКХ моно 70,04 4
 
Запорізька область
Бердянськ УКХ моно 68,57 0,1
Запоріжжя УКХ моно 70,73 4
Комиш-Зоря УКХ моно 68,99 4
Мелітополь УКХ моно 68,72 2
Приморськ УКХ моно 69,17 0,08
Токмак УКХ моно 71,06 0,1
 
Івано-Франківська область
Івано-Франківськ УКХ моно 71,24 4
 
Київська область
Київ ДХ моно 0,207 500 (250)
Київ УКХ стерео 68,51 15
Київ УКХ(FM) стерео 105 5
Тетіїв УКХ моно 70,22 0,1
 
Кіровоградська область
Кіровоград УКХ моно 66,98 4
 
АР Крим
Алупка УКХ моно 72,38 0,02
Алушта УКХ моно 67,7 0,1
Керч УКХ моно 71,66 4
Красноперекопськ УКХ моно 66,8 4
Нікіта УКХ моно 71,3 0,1
Октябрьське СХ 0,648 150
Севастополь УКХ моно 67,25 4
Сімферополь СХ 1,584 1
Сімферополь УКХ моно 66,68 4
Совєтський УКХ моно 72,2 4
 
Луганська область
Луганськ УКХ моно 68,75 1
Ровеньки УКХ моно 69,08 4
Старобільськ УКХ моно 69,65 4
 
Львівська область
Львів УКХ моно 67,04 4
 
Миколаївська область
Миколаїв УКХ моно 69,8 4
Первомайськ УКХ моно 69,92 4
 
Одеська область
Жовтень УКХ моно 68,99 4
Кам'янське УКХ моно 66,59 4
Котовськ УКХ моно 67,25 4
Одеса УКХ моно 70,52 4
 
Полтавська область
Гадяч УКХ моно 102,1 0.03
Гребінка УКХ моно 73,79 0,1
Іскрівка УКХ моно 65,96 0,75
Карлівка УКХ моно 73,7 0,03
Котельва УКХ моно 67,64 0,1
Красногорівка УКХ моно 66,08 4
Кременчук УКХ моно 73,79 0,1
Лелюхівка УКХ моно 69,47 0,75
Лохвиця УКХ моно 73,88 0,1
Нові Мартиновичі УКХ моно 67,64 0,1
Полтава УКХ моно 71,21 0,1
Чорнухи УКХ моно 102,2 0,03
Чутове УКХ моно 67,64 0,03
 
Рівненська область
Рівне (Антопіль) УКХ моно 66,73 4
 
Сумська область
Білопілля УКХ моно 66,5 4
Тростянець УКХ моно 68,75 4
Шостка УКХ моно 65,93 4
 
Тернопільська область
Бережани УКХ моно 67,28 0,05
Бучач УКХ моно 66,05 0,05
Тернопіль (Лозова) УКХ моно 69,83 4
Чортків УКХ моно 66,59 0,05
Шумськ УКХ моно 70,7 0,05
 
Харківська область
Зачепилівка УКХ моно 71,51 0,1
Ізюм УКХ моно 72,08 4
Харків УКХ моно 67,13 4
 
Херсонська область
Василівка УКХ моно 69,23 4
Херсон УКХ моно 71,9 4
 
Хмельницька область
Волочиськ УКХ моно 68,72 4
Городок УКХ моно 71,51 0,1
Ізяслав УКХ моно 66,32 0,1
Кульчіївці (Кам.-Подільський) УКХ моно 70,76 4
Полонне УКХ моно 68,06 0,1
Хмельницький УКХ моно 67,7 4
Чемерівці УКХ моно 70,88 0,1
Шепетівка УКХ моно 66,08 0,1
 
Черкаська область
Буки УКХ моно 67,88 4
Черкаси УКХ моно 72,2 4
 
Чернівецька область
Новодністровськ УКХ моно 69,59 4
Чернівці УКХ моно 69,26 4
 
Чернігівська область
Прилуки УКХ моно 71 4
Холми УКХ моно 66,71 4
Чернігів УКХ моно 69,47 4

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [10] [11]

»»» 
  Авторські права застережені.
  Публічне використання матеріалів цього сайту дозволяється за умови
  обов’язкового посилання на  Радіо«Воскресіння».
  Використання з метою прибутків потребує письмового дозволу.
© Радіо «Воскресіння», 2014  
Lviv TOP