Вітаємо на Радіо Воскресіння
    Звукові файли оновлюються щоденно
   Сьогодні: 20.07.2019 
   UKR RUS POL ENG
 Матеріали сайту є архівними
 (1989-2014)
 Інтерв’ю Коментарі
 З місця події
 Дослівно...
 Пошук істини
 Проповіді та духовні науки
 Сучасне монашество
 Мирянське покликання
 Святі Таїнства new
 Фоторепортаж
 Відео
 Авторські програми
 Радіо в гостях ...
 Мистецька фотогалерея
 Музичні прем'єри
 Золота колекція
 Аудіокниги Радіовистави
 Архів повідомлень
 Наша книжкова крамниця
 Агенція Релігійної Інформації
 Архів газети «Мета» в PDF
 Про Радіо «Воскресіння»
 Список трансляторів
 Річні звіти
 Анонси та оголошення
 Благодійні пожертви
 Контакти
   Звукові файли в процесі підготовки
Перейти на сторінку УГКЦ
Актуальні релігійні новини з України

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ]

Історія Церкви

фото 8512 лютого Українська Греко-Католицька Церква відзначала 100-і роковини від дня народження Архієпископа Української Греко-Католицької Церкви Володимира Стернюка (фото 85). Цій даті було присвячено цілий ряд урочистостей, які розпочалися 8 лютого цього року. Цього дня на адресу Блаженнішого Любомира, Верховного Архиєпископа Києво-Галицького, Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архи-єпископства УГКЦ та всіх учасників відзначення 100-літнього ювілею Владики Володимира Стернюка надійшла телеграма від Президента України Віктора Ющенка. Окрім тексту цієї телеграми, яку зачитав диктор Орест Гарда у тематичній програмі Радіо «Воскресіння», звучала також розповідь про урочисті заходи.


фото 86
У рамках відзначення 100-их роковин з дня народження Архієпископа Володимира Стернюка, Місцеблюстителя Києво-Галицької Митрополії УГКЦ в музеї історії релігії у Львові відбулася презентація книги ієромонаха Севастьяна Дмитруха під назвою «Життя як подвиг для Христа», яка цього року вийшла друком у видавництві «Свічадо». У студії Радіо «Воскресіння» про підготовку матеріалів до книги розповів отець Севастьян Дмитрух (фото 86), який особисто добре знав Владику.

фото 8720 років тому, 4 серпня 1987 року, було оприлюднено заяву частини вірних УГКЦ про вихід Церкви з підпілля. Цю заяву вони адресували до Святішого Отця, тодішнього Папи Римського, Івана Павла II. У тематичній програмі Радіо «Воскресіння» окрім тексту цієї заяви цієї заяви мовою оригіналу звучав також коментар щодо подій того часу історика Олега Турія (фото 87).


фото 88
Цього року минає 200 літ із часу відновлення Галицької митрополії Української Греко-Католицької Церкви. З цієї нагоди у Львівській архиєпархії УГКЦ проходили ювілейні конференції, виставки, святочні академії та інші заходи. Про історичне значення віднови Галицької митрополії, зародження ідеї та основні етапи її реалізації розповів професор Іван Паславський (фото 88). Про політичну ситуацію в Європі і Україні напередодні і в час відновлення Галицької митрополії розповів професор Михайло Гайковський (фото 89).

фото 89Цього року відзначаємо 1125 річницю пам'яті київського князя Аскольда. Історична місцевість Аскольдова могила розташована між Дніпровським узвозом, вул. Січневого Повстання і Марийським парком, охоплює частину Дніпровських схилів. Аскольдова могила притягувала своєю таємничістю митців. Тарас Шевченко написав картину «Аскольдова могила», є однойменний роман Загоскіна, та опера Верстовського.

Церква Святого Миколая Чудотворця на початку 1990-х років була реконструйована й перебудована. Про святкові заходи розповів настоятель храму Мир-Лікійського чудотворця святого Миколая, що на Аскольдовій могилі отець Ігор Онишкевич.
фото 90У серії тематичних радіопередач «Дорога до храму» наш постійний автор кандидат історичних наук, письменник Петро Шкраб'юк розповів про життя та діяльність пастирів Вселенської Церкви Івана Павла II та Бенедикта XVI (фото 90, 91).


фото 91
Порівняти принципи сімейної політики в деяких країнах ЄС та знайти точки взаємодії між Церквами та органами державної влади у питаннях розробки цілісної сімейної політики, та обговорити питання, що є дотичними до сімейної політики в Україні — саме таку мету ставили перед собою організатори всеукраїнської конференції "Сімейна політика в Україні та ЄС" (Київ, 5-6 травня 2007 р. Б.) Про головні засади заходу а також про суспільно-політичні реалії сьогодення у програмі Радіо «Воскресіння» розповів Глава УГКЦ Блаженніший Любомир Кардинал Гузар.


фото 92Про взаємозв'язок і вплив релігійних конфліктів на суспільне життя, функціонування інституту капеланства у сучасному українському війську, про влив релігій на збройні сили іноземних держав, вплив мови богослужіння на духовний розвиток українського суспільства та чимало інших нагальних питань мова йшла у тематичних радіопередачах рубрики «Релігія та суспільство» за участю кандидата філософських наук Сергія Здіорука (фото 92).

Вже традиційними стали щорічні літературно-мистецькі заходи, присвячені вшануванню пам'яті поета, отця Маркіяна Шашкевича, одного із засновників славнозвісного альманаху «Русалка Дністрова». Такі заходи сьогодні ще називають шашкевичівські читання, власне про цьогорічні події у програмі Радіо «Воскресіння» розповів учасник читань, кандидат історичних наук, письменник Петро Шкраб'юк.


фото 93У серії бесід на різні теми щодо життя УГКЦ у програмах Радіо «Воскресіння» звучали також інтерв'ю журналіста Володимира Качура з Блаженнішим Любомиром (на фото 93: редактор Володимир Качур, Блаженніший Любомир) про Хрещення України-Руси.

Церква і суспільство

фото 94aУ тематичному випуску Радіо «Воскресіння» звучала розповідь про доволі успішну благодійну акцію, яку вже не вперше організовує в Україні благодійний фонд Карітас Української Греко-Католицької Церкви під назвою «Різдвяна свічка». Акція відбувається протягом року з благословення Глави УГКЦ Блаженнішого Любомира Кардинала Гузара. Про головні цілі та завдання, які ставлять перед собою її організатори розповіла директор організації Карітас Стрийської єпархії УГКЦ пані Лідія Ковальська.


Українська Греко-Католицька Церква під час Великого посту особливу увагу звертає на тверезий спосіб життя, нагадуючи, що у нашому народі віддавна існує побожний звичай відмови від вживання алкоголю у цей час. У тематичному випуску Радіо «Воскресіння» звучала розповідь про акцію «Рух за тверезість життя», яка стартувала ще у грудні минулого року. Вперше така ініціатива була у другій половині XIX століття, коли пияцтво трагічно поширилося в Україні й руйнувало населення, особливо села. Духовенство на чолі з митрополитом Иосифом Сембратовичем закликало до боротьби за тверезість, проти пияцтва. І сьогодні особам, які прагнуть тимчасово чи назавжди відмовитись від алкоголю, Церква радить скріплювати цей благий намір особливим церковним благословенням на підставі публічно чи приватно складеної обітниці. Така обітниця, про яку згадує у своїй духовній бесіді на цю тему Блаженніший Любомир, перед Господом є виявом надії на Нього та акт глибокої віри.

13 квітня 2007 року у чотирнадцятому номері газети «24» було опубліковано інтерв'ю Блаженнішого Любомира, Верховного Архієпископа Києво-Галицького УГКЦ, для цього видання. У програмі Радіо «Воскресіння» слухачі мали можливість послухати фрагмент  фото 94розмови Глави УГКЦ із Миколою Княжицьким та Артемом Шевченком в аудіоформаті. Провідною темою інтерв'ю був аналіз сучасної політичної ситуації в Україні. Виходячи з цього, журналісти також запитали думку
Блаженнішого Любомира про причини виникнення сучасної політичної кризи.

У циклі авторських передач «Львів, якого вже немає» завідувач відділу етноміфології львівського музею історії релігії, науковець, письменниця, поетеса Ірина Вовк (фото 94) розповідала про останні дослідження храмів стародавнього Львова, серед яких і церква св. Параскеви П'ятниці.

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ]

»»» 
  Авторські права застережені.
  Публічне використання матеріалів цього сайту дозволяється за умови
  обов’язкового посилання на  Радіо«Воскресіння».
  Використання з метою прибутків потребує письмового дозволу.
© Радіо «Воскресіння», 2014  
Lviv TOP