Вітаємо на Радіо Воскресіння
    Звукові файли оновлюються щоденно
   Сьогодні: 20.07.2019 
   UKR RUS POL ENG
 Матеріали сайту є архівними
 (1989-2014)
 Інтерв’ю Коментарі
 З місця події
 Дослівно...
 Пошук істини
 Проповіді та духовні науки
 Сучасне монашество
 Мирянське покликання
 Святі Таїнства new
 Фоторепортаж
 Відео
 Авторські програми
 Радіо в гостях ...
 Мистецька фотогалерея
 Музичні прем'єри
 Золота колекція
 Аудіокниги Радіовистави
 Архів повідомлень
 Наша книжкова крамниця
 Агенція Релігійної Інформації
 Архів газети «Мета» в PDF
 Про Радіо «Воскресіння»
 Список трансляторів
 Річні звіти
 Анонси та оголошення
 Благодійні пожертви
 Контакти
   Звукові файли в процесі підготовки
Перейти на сторінку УГКЦ
Актуальні релігійні новини з України

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ]Літературна сторінка

фото 56Шостий тиждень, який закінчується Лазарєвою суботою, особливий тим, що готує нас до двох великих і світлих подій з життя Ісуса Христа: воскресіння Лазаря і тріумфального в'їзду Господа до Єрусалима — тобто Квітної або Пальмової Неділі. Цей день особливий ще й тим, що саме ним завершується Великий Піст. Субота Лазаря перебуває вже поза Великопосною чотири-десятницею.

Про завершення Великого Посту у п'ятницю перед Лазарєвою Суботою, значення чуда воскресіння Лазаря та про особливості церковних богослужб цього тижня, який у Церкві має назву «седмиці Квітної неділі» йшлося у фрагменті з книги «Пасхальне паломництво» владики Василя Лостена (фото 56), єпарха Стемфордського УГКЦ.

фото 57Про нові книжки видавництва «Свічадо», а також про плани видавництва радіослухачів ознайомила менеджер Оксана Мельник.


Радіо Воскресіння завітало до редакції дитячого журналу «Зернятко», — давнього й улюбленого друга української дітвори. Журнал виходить у Львові, при видавництві «Свічадо». Його засновником є Святоуспенська Унівська Лавра Монахів Студитського Уставу Української Греко-Католицької Церкви.

Про діяльність літературної студії при Крехівському монастирі отців Василіан а також про творчість молодих монахів-поетів розповів у тематичній програмі радіо «Воскресіння» керівник студії, письменник Петро Шкраб'юк (фото 57).


Ведучий рубрики «Дорога до храму» кандидат історичних наук, письменник Петро Шкраб'юк у серії тематичних радіопередач розповідав про поезію, життєві подвиги, християнські переконання які вплинули на творчість майстрів слова Леоніда  фото 58Кісільова, Олеся Степаненка, Василя Симоненка, Андрія Волощака, Володимира Забаштан-ського, Олега Ольжича, поетеси Ганни Гайворонської. Надійшли чимало відгуків з проханням повторити передачі про священика УГКЦ Ярослава Лесіва, про вшанування пам'яті одного із засновників славнозвісного альманаху «Русалка Дністрова» поета, отця Маркіяна Шашкевича (фото 58) та інших авторів.


Криваві події Страсного четверга, мученицька дорога Христа на Голгофу, акт розп'яття Сина Божого вже впродовж віків залишають живий слід у серцях мільйонів людей. Ці факти відображені чи не у всіх формах людської творчості, щоразу зворушуючи прийдешні покоління.
.

фото 58a

У програмі Радіо «Воскресіння» звучить страсна поезія українських авторів, серед яких вірші монахів василіан, учасників літературної студії при Крехівському монастирі отців Василіан, яка дуже точно передає емоційні та смислові відтінки цих кривавих подій і відображає живі переживання людини, яка намагається заглибитися та застановитися над ними. Підготував огляд Страсної поезії кандидат історичних наук письменник Петро Шкраб'юк.

Також у програмі на Страсний четвер звучить поема Мирослави Сидор під назвою «Монолог Христа на Хресній дорозі». Поема майстерно озвучена заслуженим артистом України Тарасом Жирком.


фото 59Одна з найуспішніших аудіорубрик «Літературні читання» продовжує отримувати позитивні відгуки від наших слухачів. У програмах Радіо «Воскресіння» звучала радіоверсія ще однієї книги відомого російського богослова, протоєтея Олександра Меня «Перші апостоли». В доступній і невимушеній формі автор розповідає історію народження Церкви Христової та діяльність перших апостолів Петра і Павла. В основу розповіді покладено Святі Євангелія та Діяння апостолів. Автор яскраво і доступно змальовує події з життя Церкви в перші десятиліття по воскресінні Христа. Текст читав диктор Орест Гарда (фото 59).

фото 60У тематичному випуску Радіо «Воскресіння» про трагічні та маловідомі сторінки історії українського народу й української Церкви йшлося під час презентації книжку «Українські священики Закерзоння. Хроніка репресій». Автор книги, лікар за фахом, Анізія Путько-Стех (фото 60) поділилася своїми 10-річними дослідженнями та враження від приготування книги.

фото 61


В гостях у студії Радіо «Воскресіння» директор Інституту церковного права при УКУ, отець-доктор Михайло Димид (фото 61) поділився думками та розповів про підготовку книги «Херсонеське таїнство свободи». Книга є цікавою як для студентів гуманітарних вузів, так і для пересічного читача, який цікавиться питаннями християнської віри та історії Церкви.

фото 62 «Моя молитва» — третя збірка поезій головного редактора газети Українського лікарського товариства «Народне здоров'я», поета Зеновія Тараса Масного (фото 62), яка ще маловідома широкому загалу, адже лише нещодавно лягла на прилавки книжкових магазинів. Проте ті, хто вже читали її, дають цій праці високу оцінку.

Його різдвяна поезія у виконанні диктора Радіо «Воскресіння» Ореста Гарди творила святковий настрій для наших радіослухачів.


фото 63Про зміст чергового номеру християнського журналу «Сто талантів» для слухачів Радіо «Воскресіння» розповіла член редакційної колегії Олена Мацьків (фото 63). Окрім цього у передачі звучали розважання з рубрики цього видання «Читаємо Біблію разом». Журнал вже тривалий час є другом і порадником українських підлітків. З його допомогою діти 12-16 років можуть цікаво провести час за розв'язуванням кросвордів, прочитати оповідання своїх ровесників, взяти участь у конкурсах та вікторинах і знайти відповіді на питання, які їх хвилюють.


[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ]

»»» 
  Авторські права застережені.
  Публічне використання матеріалів цього сайту дозволяється за умови
  обов’язкового посилання на  Радіо«Воскресіння».
  Використання з метою прибутків потребує письмового дозволу.
© Радіо «Воскресіння», 2014  
Lviv TOP