Вітаємо на Радіо Воскресіння
    Звукові файли оновлюються щоденно
   Сьогодні: 23.07.2019 
   UKR RUS POL ENG
 Матеріали сайту є архівними
 (1989-2014)
 Інтерв’ю Коментарі
 З місця події
 Дослівно...
 Пошук істини
 Проповіді та духовні науки
 Сучасне монашество
 Мирянське покликання
 Святі Таїнства new
 Фоторепортаж
 Відео
 Авторські програми
 Радіо в гостях ...
 Мистецька фотогалерея
 Музичні прем'єри
 Золота колекція
 Аудіокниги Радіовистави
 Архів повідомлень
 Наша книжкова крамниця
 Агенція Релігійної Інформації
 Архів газети «Мета» в PDF
 Про Радіо «Воскресіння»
 Список трансляторів
 Річні звіти
 Анонси та оголошення
 Благодійні пожертви
 Контакти
   Звукові файли в процесі підготовки
Перейти на сторінку УГКЦ
Актуальні релігійні новини з України

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ]


Монашество

фото 46 shows Father Mykola Kovalyshyn and editor Lubomyra BurkaВ історії духовно-культурного розвитку українського народу особлива роль належить монастирям. Виникнувши у Київській Русі після прийняття християнства, вони стали важливими осередками віри, освіти, літератури, образотворчого мистецтва, науки, тощо. Серед них почесне місце займає Лаврівський монастир оо. Василіян поблизу Старого Самбора на Львівщині. Лаврівський монастир вважається найдавнішим монастирем святого Онуфрія в Україні. Згідно з місцевими переказами перші монахи проживали у тутешніх печерах вже у VIII-IX століттях, тобто до прийняття християнства державною релігією Київської Русі. Монастир з'явився, як стверджують дослідники, у 12 на початку 13 століття. Причому на цій території вже існувало поселення і цвинтар з каплицею. Детальніше про монастир розповідав настоятель о. Микола Ковалишин (на фото 46: отець Микола Ковалишин, редактор Любомира Бурка).


Грані віри

фото 47Професор Орєст Абрагамович: «Гріх починається з гріховної думки, а хвороба — з гріха».

Віра, життя за Божими заповідями найкраще допомагає у боротьбі з недугами — саме так стверджує гість нашої студії професор Орест Остапович Абрагамович (фото 47), завідувач кафедри шпитальної терапії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, доктор медичних наук. Своїми поглядами про те, як віра допомагає людям у в повсякденному житті, в критичних ситуаціях, зокрема в оздоровленні при недугах, особливо важких професор поділився у серії тематичних передач.
фото 48Про відзначення вісімсотлітнього ювілею Лаврівського монастиря отців василіан що на Львівщині, а також про сьогодення монастиря та перспективи розповіли у тематичній програмі радіо «Воскресіння» учасники та організатори урочистостей кандидат історичних наук письменних Петро Шкраб'юк, настоятель о. Микола Ковалишин та отець Корнилій Яремак.


У серії тематичних програм журналіста Лідії Пуги (фото 48), на тему: «Аборт. Причини. Процес. Наслідки» звучали думки фахівців з гінекології та психіатрії, розповіді людей, які зважилися на аборт і тих, хто зважився, попри несприятливі обставини, на пологи; думки письменників і науковців, молодих людей, яким не байдужа ця тема та тих, які активно сприяють розповсюдженню правдивої інформації про аборт та його наслідки. Метою цих програм є не засудження тих жінок, які під тиском обставин, людей, або через елементарне незнання наслідків цієї операції зважилися на неї, а донесення правдивої інформації про справжнє вбивство маленької дитини. І якщо за увесь час, поки транслювалися ці передачі, під впливом почутої інформації якась жінка змінила своє рішення і відмовиться від наміру робити аборт, якщо якийсь чоловік підтримає майбутню матір своєї дитини у рішенні народити, тоді наша праця була немарною.

фото 49: Reverend Hlib Lonchyna, editor Vasyl Kovalyshyn«Богословська та пасторальна позиція Української Грєко-Католицької Церкви стосовно постабортного синдрому (ПАС) та пов'язаних з ним питань» — наукова конференція на цю тему відбулася в Українському Католицькому Університеті у Львові. Конференцію організовано інститутом родини та подружнього життя католицького університету. Учасники конференції обговорювали медичні, морально-богословські та пасторальні аспекти проблеми. З розповіддю про завдання та цілі конференції у програмі Радіо «Воскресіння» взяв участь учасник Владика Гліб Лончина (на фото 49: Владика Гліб Лончина, редактор Василь Ковалишин), Апостольський візитатор для українців греко-католиків Італії, Іспанії та Ірландії.


фото 50Про створення та діяльність молитовної спільноти «Полум'я любові» розповіли гості студії Радіо «Воскресіння» отець Тома Кушка, ЧСВВ, духівник спільноти «Полум'я любові», та пані Оксана Луговик, лідер спільноти, яка зародилася у Жовкві, на Львівщині (фото 50).

Про світоглядну еволюцію Франка в аспекті його релігійних почувань, художніх тем та проблем, а також про спробу осмислити головні етапи ідейних пошуків Івана Франка йшлося у циклі радіопередач літературознавця, кандидата філологічних наук, Олега Батана під назвою «Між раціоналізмом та християнізмом».
Вперше в Україні 20 і 23 квітня в Українському Католицькому Університеті відбувався міжнародний колоквіум «Екуменізм, міжрелігійні діалоги і фундаменталізми». Його організатори — Інститут екуменічних студій УКУ, Посольство Франції в Україні та Всесвітня Рада Церков.
фото 51У колоквіумі взяли участь провідні спеціалісти Франції, Фінляндії, Італії, Польщі та України, серед яких, зокрема, ректор УКУ о. доктор Борис Гудзяк (фото 51), директор Інституту Екуменічних Студій д-р Антуан Аржаковський (фото 52), віце-ректор УКУ, відомий громадський діяч Мирослав Маринович (фото 53) та ін.  Вони взяли участь у трьох круглих столах «Сучасна екуменічна дискусія про Церкву»,
«Сучасний діалог між християнами і
мусульманами» та «Екуменічні роздуми
над фундаменталізмами».

фото 52Відправною точкою для дискусії між учасниками колоквіуму став документ «Природа і Місія Церкви», який в лютому 2006 року видала Всесвітня Рада Церков, намагаючись покращити міжнародну релігійну ситуацію.
Головний редактор інтернет-видання «Православ'я в Україні» о. Андрій Дудченко, священик УПЦ МП подав православний погляд на природу і місію Церкви. Свої думки о. Андрій висловив також в інтерв'ю для Радіо «Воскресіння».

фото 53
Народний депутат, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров в інтерв'ю навів як приклад міжрелігійного порозуміння у неординарних ситуаціях, діалог між мусульманами і християнами в Україні під час Помаранчевої революції.

Друга неділя травня — День матері. В Україні матір-берегиню здавен-давен особливо шанували: мати на чолі роду, найвищий авторитет та суддя. Іван Франко відзначав, що становище жінки в українській родині було набагато вищим, ніж в інших народів, вона мала рівні з чоловіком права, була йому дружиною і порадницею.

фото 54Історія материнського свята сягає давньої Римської Імперії, де первісні християни у четверту неділю Великого Посту вшановували Матір Ісуса Христа, котра благословила свого сина на хресний шлях задля спасіння усього людства.

Це свято повертає нас душею до давніх традицій, щоб ми проносили крізь усе життя шану до матері. Не випадково воно відзначається у травні, адже цей місяць Церква присвячує Богородиці. Традиційно відправляються щодня травневі маївки, у яких прославляється Матір Господа Ісуса Христа і заступниця всіх християн.

фото 55В гостях у студії Радіо «Воскресіння» пані Віра Чмелик (фото 54), координатор міжнародного молитовного руху в Україні «Матері в молитві» розповіла про цей жіночий рух, який зародився в Англії у 1995 році. На цей час в Україні він налічує близько 300 спільнот.

«Запізніле вороття» — серія тематичних радіорозповідей про духовну спадщину великого українського церковного і громадського діяча, історика Церкви, педагога, науковця, подвижника Української православної церкви митрополита Іларіона Огієнка. Проект «Запізніле вороття» започаткувала фундація ім. Митрополита Іларіона, яку очолює професор Микола Степанович Тимошик (фото 55), доктор філологічних наук, завідувач кафедри видавничої справи та редагування Інституту журналістики Київського національного університету. Серед інших тем, у програмах Радіо «Воскресіння» звучали кілька розповідей про український переклад Біблії. Матеріал підготував редактор Володимир Качур.

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ]

»»» 
  Авторські права застережені.
  Публічне використання матеріалів цього сайту дозволяється за умови
  обов’язкового посилання на  Радіо«Воскресіння».
  Використання з метою прибутків потребує письмового дозволу.
© Радіо «Воскресіння», 2014  
Lviv TOP