Вітаємо на Радіо Воскресіння
    Звукові файли оновлюються щоденно
   Сьогодні: 26.05.2019 
   UKR RUS POL ENG
 Матеріали сайту є архівними
 (1989-2014)
 Інтерв’ю Коментарі
 З місця події
 Дослівно...
 Пошук істини
 Проповіді та духовні науки
 Сучасне монашество
 Мирянське покликання
 Святі Таїнства new
 Фоторепортаж
 Відео
 Авторські програми
 Радіо в гостях ...
 Мистецька фотогалерея
 Музичні прем'єри
 Золота колекція
 Аудіокниги Радіовистави
 Архів повідомлень
 Наша книжкова крамниця
 Агенція Релігійної Інформації
 Архів газети «Мета» в PDF
 Про Радіо «Воскресіння»
 Список трансляторів
 Річні звіти
 Анонси та оголошення
 Благодійні пожертви
 Контакти
   Звукові файли в процесі підготовки
Перейти на сторінку УГКЦ
Актуальні релігійні новини з України

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ]


Християнське виховання

фото 33Про проблематику поширення дошлюбних статевих стосунків у сучасному суспільстві мова йшла у серії передач «Основи виховання» за участю отця Андрія Нагірняка (фото 33), референта з соціальних питань бюро УГКЦ для зв'язків з державними органами влади у Києві. Співавтор радіопередач — журналіст Володимир Качур.


В Україні діє шість католицьких шкіл. їх особливістю є те, що поруч з якісним навчанням діти виховуються у християнському дусі, національне виховання поєднується із християнською традицією. Це, зокрема, школа св. Софії, дитячий садочок св. Миколая, молодіжний навчальний центр ім. св. Івана Боска зі Львова, фото 34християнський колегіум ім. Йосифа Сліпого з Тернополя, Бучацький колегіум св. Йосафата, школа св. Василія Великого з Івано-Франківська.  Про них мова йшла у минулорічних радіопрограмах. Про Приватний ліцей Блаженного Климентія Шептицького у програмі Радіо «Воскресіння» розповіли директор ліцею отець Петро Майба, заступник директора з навчально-виховної роботи Мирослава Риковська та вихователь брат Юрій Смакоус (фото 34).

фото 35Про давні українські родинні традиції йшлося у серії передач кандидата історичних наук, позаштатного автора рубрики «Дорога до храму», письменника Петра Шкраб'юка (фото 35).


Про особисту святість кожного християнина, а зокрема про те, яким чином цього можна досягти, йшлося у духовній науці для молоді священика УГКЦ Андрія Кашука.Християнська освіта

фото 36Про умови вступу, систему навчання та виховання в Українському католицькому університеті йшлося у тематичних передачах Радіо «Воскресіння». Зокрема, звучало інтерв'ю з деканом гуманітарного факультету Українського католицького університету отцем-доктором Юрієм Аввакумовим та студентами цього ж факультету Андрієм Козловим, Іриною Полець, Романом Козаком (фото 36) та інтерв'ю з доктором богослов'я, заступником завідувача кафедри богослов'я філософсько-богословського факультету Українського католицького університету Олегом Кундієм та випускником магістерської програми цього ж факультету фото 37Андрієм Андрушківим.
Про проблеми та перспективи богослов'я
в Україні йшлося в інтерв'ю з доктором богослов'я Олегом Кундієм, заступником завідувача кафедри богослов'я Українського Католицького Університету, та випускником магістерської програми УКУ Андрієм Андрушківим (фото 37).
 

фото 38Нещодавно вийшов друком перший
том «Історії філософії»
о. Михайла
Пришляка, священика-салезіянина, доктора філософських та політичних наук. У першому томі оригінального підручника викладається історія розвитку філософської думки у Європі
від античних часів до початку епохи ренесансу. Автор книги розглядає поступ філософії через призму християнського світогляду.

фото 39Для презентації книги до студії Радіо «Воскресіння» завітали отець Михайло
Пришляк, а також редактор першого тому «Історії філософії» Віктор Ідзьо, доктор
історичних наук, академік Академії наук Вищої школи України, провідний науковий співробітник інституту українознавства Міністерства освіти і науки України (фото 38).
Про таку християнську чесноту як «покора», яка доволі часто суперечливо трактується людьми, йшлося у духовній науці студента Львівської духовної семінарії Святого Духа Павла Дроздяка (фото 39).

Програми для молоді

фото 402007 р. в Українській Греко-Католицькій Церкві проголошений Роком молоді. Для того, щоб розповісти про причини такої ініціативи, щоб знати, як цей рік буде виглядати і в чому його особливість, до студії Радіо «Воскресіння» завітав отець Йосиф Мілян (фото 40), Голова Патріаршої комісії у справах молоді.

Як віднайти своє покликання у житті, як його розпізнати? На це питання, яке виникає у багатьох, звучали відповіді на семінарі, який організував 17 березня у Брюховичах поблизу Львова Міжнародний Католицький інститут Мілес Єзу (Воїнство Ісуса). В гостях у студії Радіо «Воскресіння» — духовний провідник семінару о. Роберт Ніколетті та регіональний директор Мілєс Єзу Андрій Проців. Гості розповіли детальніше про цей семінар та саме згромадження Мілес Єзу — Воїнство Ісуса, про його покликання та місію.


фото 412007 рік Українською Греко-Католицькою Церквою проголошений Роком молоді. Для того, щоб пояснити чому Церква ставить такі акценти на молоді і що саме буде відбуватися на заходах, присвячених цій темі, а саме Патріаршому соборі (фото 41-43) на тему молоді та молодіжному форумі у Києві, до студії Радіо «Воскресіння» завітав отець Ростислав Пендюк (фото 44), секретар Патріаршого молодіжного собору.


фото 42Здавна, коли приходила весна, гаївки — рухливі ігри з віршованими приповідками та співом — виводили по всій Україні. У християнській традиції гаївки відбивають радість Весни і Христового Воскресіння. Після тривалого, Великого посту молодіжні забави, грайливі пісні особливо оживляли кожну місцевість, тим більше сільську. На Великдень, поснідавши свяченим яйцем, паскою і всім, що Бог послав у найбільше свято, молодь на майдані коло церкви починала водити гаївки. Зараз багато гаївок забулося, фото 43але ті, хто шанують добрі українські традиції, люблять співати та танцювати і сьогодні збираються водити гаївок біля своєї церкви. У студії розповіла про свою працю укладач збірочки «Гаївки» (видання Львівського храму Різдва Пресвятої Богородиці) Галина Потюк.
18 травня цього року відбулася молодіжна піша проща до Святоуспєнської унівської лаври (фото 45) з нагоди свята Унівської чудотворної ікони Матері Божої.

фото 44Проща розпочалася Божественною Літургією зранку о 7 год. у львівській церкві архистратига Михаїла. Наступного дня ввечері молодіжну пішу прощу зустріли в Уневі. На литійних стихирах прочани обходили з Унівською Чудотворною іконою Матері Божої довкола монастиря. Особливо урочистим моментом став похід зі свічками на Чернечу гору. На могилах монахів відправлялася панахида. У студії Радіо «Воскресіння» — ієромонах Венедикт, ігумен Святоуспєнської Унівської лаври Студійського уставу розповідає про прощу та сьогодення Лаври.
фото 45

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ]

»»» 
  Авторські права застережені.
  Публічне використання матеріалів цього сайту дозволяється за умови
  обов’язкового посилання на  Радіо«Воскресіння».
  Використання з метою прибутків потребує письмового дозволу.
© Радіо «Воскресіння», 2014  
Lviv TOP