Вітаємо на Радіо Воскресіння
    Звукові файли оновлюються щоденно
   Сьогодні: 23.07.2019 
   UKR RUS POL ENG
 Матеріали сайту є архівними
 (1989-2014)
 Інтерв’ю Коментарі
 З місця події
 Дослівно...
 Пошук істини
 Проповіді та духовні науки
 Сучасне монашество
 Мирянське покликання
 Святі Таїнства new
 Фоторепортаж
 Відео
 Авторські програми
 Радіо в гостях ...
 Мистецька фотогалерея
 Музичні прем'єри
 Золота колекція
 Аудіокниги Радіовистави
 Архів повідомлень
 Наша книжкова крамниця
 Агенція Релігійної Інформації
 Архів газети «Мета» в PDF
 Про Радіо «Воскресіння»
 Список трансляторів
 Річні звіти
 Анонси та оголошення
 Благодійні пожертви
 Контакти
   Звукові файли в процесі підготовки
Перейти на сторінку УГКЦ
Актуальні релігійні новини з України

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ]


Церковний календар

Різдво

фото 21aВже стало традицією, що у святковий час обов'язково лунає пісня, яка, власне і підкреслює піднесений стан душі і святкову атмосферу. Саме тому у програмі Радіо «Воскресіння» звучала розповідь про творчість людей, які дарують усім нам свої пісні, а саме про поета Василя Мендруня та композитора Мирона Дацка.


У святковий різдвяний час, коли навколо лунають колядки та побажання добра і щастя у програмі Радіо «Воскресіння» слухачів вітав вертеп Львівського дитячого театру «Мета», художній керівник — Зоряна Грегорійчук.

фото 21Святковий настрій Різдва, та глибина християнських традицій є однією з важливих складових тематичних святкових передач Радіо «Воскресіння». Окрім святкових вітань Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Любомира, архієпископа Львівського УГКЦ владики Ігоря Возняка, численних священиків та мирян звучали також і різдвяні літературно-музичні композиції, серед авторів, зокрема, науковець, поетеса, письменниця Ірина Вовк (фото 21).Тематичний випуск радіо «Воскресіння» — присвячений людям, які своєю працею несуть добрий настрій І і глибину Христової науки у піснях. Це тріо священиків, які вже тривалий час співають разом, згуртувавшись у творчий колектив під назвою «Подай мені руку».

фото 22У випуску звучала розповідь про творчість цього музичного колективу а також пісні у їхньому виконанні. Передачу підготував автор постійної рубрики «Дорога до храму», кандидат історичних наук, письменник Петро Шкраб'юк (фото 22).

Як відбувалося хрещення України-Руси? Про це у святковій програмі на Празник Богоявлення розповів Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Любомир.фото 23Віднедавна 14 лютого в Україні святкують день св. Валентина. Останнім часом відбулася підміна понять і свято використовується для реклами і заохочення дарувати подарунки, тобто набуває вираженого комерційного характеру. Хто такий святий Валентин і як ми маємо його вшановувати, розповів о. Роберт Ніколетті, духівник згромадження Мілєс Єзу — Воїнство Ісуса (фото 23).
М'ясопусна неділя — час, коли вже згадується день Страшного суду. Церква нагадує, що Господь не лише безконечно милосердний, але й безконечно справедливий. Тому кожен повинен нести особисту відповідальність за своє життя, дбати про своє вдосконалення та навернення, скріплювати свій дух у молитві за допомогою посту і покути. У часи, коли Церква зберігала строгий піст, м'ясопусна неділя була останнім днем перед Великим постом, коли дозволялося їсти м'ясо. Цього дня у церквах звучить Євангеліє від Матвія про Страшний суд, у якому Ісус Христос говорить про вічну нагороду для праведних і вічну нагороду для грішних. Цієї неділі, а також кожної неділі з часу приготування до Великого посту, у програмі Радіо «Воскресіння» звучали духовні науки керівника австралійської фундації морського капеланства священика Олександра Кенеза.Великий Піст

фото 2419 лютого початок Великого Посту. Для всіх вірних Чотиридєсятниця стає часом особливої молитви, посту і покути, часом духовного приготування до празника Пасхи.

«І прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим». Прощення — невід'ємна умова християнського життя. Коли прощаємо ближнім, то знімаємо з себе важкий тягар, оновлюємося і очищуємося духовно. Про те як приготуватися до Великого посту, як навчитися прощати, як нести свій хрест без нарікань, з покорою, який би він не був великий чи малий, важкий чи легкий — розмірковував у серії своїх духовних наук на Великий піст архієпископ Львівський, преосвященний владика Ігор Возняк (фото 24). Ці проповіді звучали у ранкових випусках Радіо «Воскресіння» протягом чотиридесятниці.

фото 25Добрий відгук у радіослухачів мали великопосні роздуми студента Львівської духовної семінарії Тараса Семенюка (фото 25). В одній з радіопередач молодий семінарист пропонує застановитися на тому, що для нас означає самотність і як ми можемо допомогти тим, хто потерпає від самотності, відчути поруч дружнє плече. У своїх роздумах він також заторкує проблеми виховання дітей.
Великий піст — це час, коли можна побути наодинці з собою, заглибитися у найзанедбаніші закапелки своєї душі та навести там лад. Мандруючи до
покаяння, в такий спосіб людині легше зрозуміти себе, переглянути свої стосунки із ближніми та попрохати у цьому допомоги Господа — такі духовні поради дає майбутній священик.

фото 26Щоб підтримати людей у боротьбі з пристрастями, більше заохотити, Церква посеред 40-денного посту пригадує про знамено сили, спасіння і тріумфу. Це знамено — св. Хрест Господній. Саме хрест нагадує нам страсті Господа Ісуса Хреста, його мученицьку дорогу задля торжества любові. Тому Третя неділя Великого посту називається хрестопоклінною. Про особливості хрестопоклінної неділі, а також про значення та духовний зміст кожної неділі Великого посту розповів у своїх проповідях керівник Австралійської фундації морського капеланства священик Олександр Кенез (фото 26).

фото 27Про духовні плоди посту, у якому перебував увесь християнський світ, а зокрема про ті плоди, та результати, які повинен отримати по закінченні цього випробування кожен християнин — розмірковував священик УГКЦ Андрій Кащук фото (фото 27).

Про війну людських почуттів та взаємопоборювання а також про те, що можна протиставити цьому і як складаються людські взаємостосунки у сучасному суспільстві — розповів у серії передач під назвою «Великопосні розважання» студент Львівської духовної семінарії Святого Духа Тарас Бабенчук.

фото 28Страсний Тиждень. Тиждень, в який Христос приніс велику жертву за нас, прийняв муки і смерть. Але Його шлях не закінчується смертю. Третього дня після смерті настало Світле Воскресіння, яке стало запорукою нашого воскресіння до щасливого вічного життя.

Ці почуття, а також Христові страсті, молитву, Страждання Богоматері, яка бачить муки розп'ятого сина, відтворені у поетичних роздумах львівського поета Зеновія Тараса Масного (фото 28).

фото 29Квітна неділя, в'їзд Господній в Єрусалим. Цей празник належить до 12 найбільших церковних свят. В цей день йдуть процесії з пальмовим віттям. В Україні пальмове та оливкове віття замінила верба, тому квітну неділю називають ще вербною, неділею ваїй. Ваія — назва пальмових віток по-грецьки, по церковнослов'янському «ваія». У Требнику в молитві на благословення ваїй, вербна вітка зветься також символом воскресіння.

Про символіку вербної неділі (фото 29 — ікона Вербна неділя) йшлося у духовній науці архієпископа Львівського УГКЦ, преосвященного владики Ігоря Возняка, а також про незвичність та особливості тріумфального в'їзду Ісуса в Єрусалим розмірковував у своїй проповіді священик Олександр Кенез.


Великдень
Світлий празних Христового Воскресіння — це свято над святами, торжество усіх торжеств, щоразу приходить, щоб нагадати тепер, як і дві тисячі років назад, про велику Божу любов і силу. Господь дарує надію і віру, скріплює у добрих ділах і вказує шлях до спасіння, до перемоги над собою. «Радійте і веселіться, бо нагорода ваша на небесах» — співають у церквах.

фото 30Із святом Великодня слухачів привітав Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Любомир.

У воскресних програмах також звучали святкові роздуми архієпископа Львівського УГКЦ, преосвященного владики Ігоря Возняка, великодні привітання священика Олександра Кенеза.

«В цей день, — пише Синаксар Томиної неділі — в другу неділю по пасці, празнуємо оновлення Христового Воскресіння». У давнину ті, що охрестились у Велику суботу, впродовж цілого Світлого тижня ходили в білих одежах, а в Томину неділю ці одежі відкладали. У цю неділю зберігся звичай поминати померлих та молитися за душі померлих на цвинтарі. Про духовне значення цієї неділі йдеться у пастирському слові архієпископа Львівського УГКЦ, преосвященного владики Ігоря Возняка (фото 30).


фото 31У Третю неділю після Пасхи Церква згадує жінок-мироносиць. Вони були свідками смерті Христа Спасителя і принесли до гробу Господнього миро, щоб за звичаєм помазати тіло Ісуса. Згодом стали проповідницями Його воскресіння.

На прикладі мироносиць Церква навчає людей щирій вірі, гарячій любові та незмінній відданості Господу Ісусу впродовж усього життя, незалежно від душевного стану та життєвих нестабільностей. У тематичній програмі на неділю звучали слова з Євангелії від Марка а також духовна наука священика Олександра Кенеза (фото 31).


Духовні науки та розповіді на свята

фото 32а п'ятдесятий день після Воскресіння Христового Святий Дух зійшов на апостолів і вони отримали дар голосити слово Боже різними мовами. Свято християнської П'ятидесятниці містить у собі подвійне торжество: на славу Пресвятої Тройці і Святого Духа. У ці дні постало містичне тіло Христове — Церква, що об'єднала Божий люд. З цього дня Церква прославляє три особи єдиного божества — Отця і Сина і Святого Духа. Про глибинні церковні традиції свята П'ятидесятниці розповів у духовній науці архієпископ Львівський УГКЦ, преосвященний владика Ігор Возняк (фото 32).


Про піднесений стан людської душі, про вміння радіти, не впадати у відчай розповідав у духовній науці священик УГКЦ Орест Глубіш.

Сорокаденним постом християни так дбайливо готуються до Христового Воскресіння, що після цього свята мимоволі постає питання: а що робити далі, як вести себе після Христового Воскресіння. Про це розмірковує священик Олександр Кенез.

Про самовіддану діяльність святих верховних апостолів Петра і Павла та їх життя у тематичній рубриці розповідав доктор історичних наук Михайло Кріль. Також за його авторства звучали розповіді про вшановування пам'яті Блаженної княгині Ольги, пам'яті преподобного Антонія Печерського та інших святих.

Хто молиться і постить, той має два крила легші від самого вітру», — писав святий Іван Золотоустий. Четвертого червня у Православних та Греко-Католицькій Церкві розпочався піст Петрівка, якого ще звуть апостольським, літнім, Петровим постом. Цього року тривалість Петрівки — тридцять сім днів. Піст — це добра нагода для очищення душі і тіла, для налагодження своїх стосунків із ближніми, для посиленого плекання свого характеру у християнських чеснотах та цінностях. Саме про ці християнські чесноти, а також про сенс християнського прощення йшлося у щонедільних духовних науках Преосвященного владики Ігоря Возняка, архієпископа Львівського Української Греко-Католицької Церкви.

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ]

»»» 
  Авторські права застережені.
  Публічне використання матеріалів цього сайту дозволяється за умови
  обов’язкового посилання на  Радіо«Воскресіння».
  Використання з метою прибутків потребує письмового дозволу.
© Радіо «Воскресіння», 2014  
Lviv TOP