Вітаємо на Радіо Воскресіння
    Звукові файли оновлюються щоденно
   Сьогодні: 23.07.2019 
   UKR RUS POL ENG
 Матеріали сайту є архівними
 (1989-2014)
 Інтерв’ю Коментарі
 З місця події
 Дослівно...
 Пошук істини
 Проповіді та духовні науки
 Сучасне монашество
 Мирянське покликання
 Святі Таїнства new
 Фоторепортаж
 Відео
 Авторські програми
 Радіо в гостях ...
 Мистецька фотогалерея
 Музичні прем'єри
 Золота колекція
 Аудіокниги Радіовистави
 Архів повідомлень
 Наша книжкова крамниця
 Агенція Релігійної Інформації
 Архів газети «Мета» в PDF
 Про Радіо «Воскресіння»
 Список трансляторів
 Річні звіти
 Анонси та оголошення
 Благодійні пожертви
 Контакти
   Звукові файли в процесі підготовки
Перейти на сторінку УГКЦ
Актуальні релігійні новини з України

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ]

Грані екуменізму

фото 74aЦього року християни всіх Церков і деномінацій знову зібралися у спільній молитві за єдність християн та примирення між людьми, націями й спільнотами. Екуменічний Тиждень молитов за єдність християн у 2007 році, як завжди, відбувався протягом 18-25 січня. Цій ініціативі УГКЦ, а саме, такий Тиждень молитов провести і в Україні — був присвячений тематичний випуск Радіо «Воскресіння».

Час проведення Тижня молитов було обрано Світовою Радою Церков не випадково. Цей тиждень за Григоріанським календарем завершується саме в день навернення апостола Павла, що відзначається 25 січня. Символіка цього свята дуже яскрава: у цей день по дорозі до Дамаску один Із переслідувачів учнів Христа, Павло, побачив самого Ісуса й почув Його голос. Відбулося чудесне навернення цієї людини, яка з часом стала Апостолом народів, віддана Євангелії й Христу.

фото 74Майже три роки, починаючи з червня 2004 року, у Львові, при Українському Католицькому Університеті, діє науково-дослідний Інститут Екуменічних Студій, завдання якого—дослідження питань християнської єдності
— як у перспективі світу, Європи, так і України зокрема.

Сучасність ставить перед християнами, для яких основною
і непроминаючою заповіддю є заповідь любові, нове, надзвичайно важливе завдання — примирення. Примирення не як красиве слово, прикриваючись яким можна продовжувати залишатися — кожен у своїй «шкаралупці», кожен — у своєму маленькому фундаменталізмі, тобто небажанні вийти за власні — національні чи конфесійні рамки — і спробувати зрозуміти іншого, подивитись йому у вічі, простягнути руку дружби. Для цього ж, звісно, необхідно мати можливість десь зустрічатися, і таким місцем зустрічі є, зокрема, Інститут Екуменічних Студій у Львові, директор якого пан Антуан Аржаковський (фото 74) поділився своїми думками із слухачами Радіо «Воскресіння» щодо екуменічних процесів в Україні та світі.


Соціальне служіння Церкви

фото 75В гостях у студії Радіо «Воскресіння» пан Марко Томашек (фото 75), відомої благодійної не тільки в колах але також і в колах православних і інших Церков, яка називається «Церква в потребі». Тема розмови з паном Марком охопила два блоки питань: перший — стосувався загалом організації «Церква в потребі», її мети, завдань, сучасності; другий — стосовно співпраці благодійної організації «Церква в потребі» і Радіо «Воскресіння». Така співпраця відбувається вже впродовж багатьох років, адже завдяки саме сприянню благодійної організації «Церква в потребі» Радіо «Воскресіння» виходить в ефір.
Про пасторальні дії духовенства щодо осіб, які скоїли аборт чи були причетними до нього, зокрема, до тих, хто страждає на постабортний синдром у програмах розповів отець-доктор Ігор Бойко.

У серії передач циклу «Аборт. Причини. Процес. Наслідки» чимало ефірного часу присвячено роз'ясненню, поширенню інформації, що аборт є злом, що Церква забороняє аборти тому, що вважає це умисним вбивством ще ненародженої дитини.


фото 76Нещодавно було оприлюднено вражаючу статистику: з часів Хрущова до нашого часу в Україні офіційно було зроблено 32 мільйони абортів. Отож нас зараз було б більше саме на цю цифру. А, як відомо, офіційна статистика дуже відрізняється від
реального стану справ. Тож уявіть, наскільки більше було б українців нині, якби не аборти. Але це тільки зовнішня, дуже поверхнева частина проблеми.

Серед учасників радіопрограм цієї серії—Глава Української Греко-Католицької Церкви Любомир Кардинал Гузар (фото 76), який, серед інших тем, виголосив науку про створення Богом людини на свій образ і подобу, як чоловіка і жінку.


фото 77В Інституті Церковного Права ім. священомученика Андрія Іщака вийшла друком книга д-ра Ігоря Скочиляса (фото 77) під назвою "Собори Львівської єпархії XVI-XVIII ст." (463 сторінки). Цінність книги полягає у тому, що подає дані про близько 96 Соборів і представляє соборову практику того часу. Ця книга — це перша ластівка із запланованої видавничої серії історичних документів «Собори Київської Церкви». Таким чином здійснюється пошук і популяризація джерел помісного права Церков києвохристиянської традиції. Це монументальне дослідження презентував у студії радіо «Воскресіння» сам автор Ігор Скочиляс, кандидат історичних наук, викладач Українського католицького університету, голова історичної комісії Наукового товариства ім. Т. Шевченка в Україні.


Цього року видавництво «Свічадо» святкує свій 20-літній ювілей. За час його діяльності побачили світ понад 750 книжок загальним накладом 3,5 млн. примірників. Щомісяця у видавництві виходять друком 5 нових найменувань книжок. Видання «Свічадо» читають люди різного віку. Тематика літератури — релігійні, філософські, психологічні, літературно-художні та мистецькі видання, молитовники, науково-популярні праці. Про покликання видавництва, а саме віддзеркалювати світло Божої мудрості, відповідаючи на духовні потреби людини у програмі Радіо «Воскресіння» розповів директор Богдан Трояновський.


фото 78«Підручник з духовного екуменізму» кардинала Вальтера Каспера, що побачив світ у видавництві Українського Католицького університету за сприяння інституту екуменічних студій, презентували у студії радіо «Воскресіння» докторант Люблінського католицького університету, викладач з екуменізму в УКУ, науковий працівник інституту екуменічних студій Аліція Хрін та перекладач книги, ліценціант догматичного богослов'я Папського Григоріанського університету Роман Фігас (фото 78).

Страждають від скоєного аборту не лише жінки, а й чоловіки, які сприяли цьому, інші члени родини, зокрема, діти з родин, у яких було вчинено аборт, та діти, вцілілі — тобто ті, хто все-ж таки народився на світ, бо рішення про аборт було відкинуто після тривалих вагань. Також аборт впливає і на тих, хто безпосередньо здійснює  фото 79його — медперсонал клінік. Лікар психіатр і психотерапевт, завідувач відділом Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні, член міжнародного інституту проблем переривання вагітності та знущання над дітьми доктор Зіновій Онишко у програмі Радіо «Воскресіння» описав медичні та психопатологічні наслідки аборту.

Гості студії Радіо «Воскресіння» Марія Швед (фото 79), завідуюч кафедри «Соціальної педагогіки» гуманітарного факультету
Українського католицького університету та студенти, що здобувають спеціальність соціального педагога Ірина Улбутова, Уляна Масляк та Еріка Пушкарьова розповіли про перспективні цілі та навчання на цьому факультеті.

фото 80Андрій Васькович (фото 80), директор Благодійного фонду «Карітас» в інтерв'ю для Радіо «Воскресіння» розповів про соціальні програми та напрямки діяльності Міжнародного благодійного фонду «Карітас України»

Цього року у Львові відновила свою роботу порадня для родин. Молодь, майбутні подружжя, жінки у кризових ситуаціях, особи похилого віку, самотні та потребуючі — це категорії людей, які мають можливість отримати допомогу у порадні.


фото 81Засновником проекту «Порадні для родин» є Інститут родини та подружнього життя Українського Католицького університету. Про діяльність «Порадні для родин» у гостях у студії радіо «Воскресіння» розповів директор інституту родини Юрій Підлісний
(фото 81).

фото 82У березні цього року впродовж п'яти днів у Португалії перебувала Голова Катехитичної комісії сестра Луїза Цюпа (фото 82). В інтерв'ю слухачам Радіо «Воскресіння» вона розповіла про мету подорожі та про проблеми катехитичного служіння у Португалії.

У Києві відбулась всеукраїнська конференція "Сімейна політика в Україні та ЄС", яку організував Інститут родини та подружнього життя УКУ. Про перебіг подій та завдання конференції підготував розповідь журналіст Володимир Качур.

фото 83У циклі тематичних радіопрограм «Узалєжнєння» наш активний автор та
ведуча директор благодійного фонду
«Карітас» Стрийської єпархії УГКЦ
Лідія Ковальська (фото 83) розповідала
про одне з узалежнень, яке найчастіше
ми зустрічаємо у повсякденному житті:
алкоголізм. У численних програмах
йшлося про те, як повертають до
тверезого життя у реабілітаційному
центрі «Назарет» для узалежнених від
алкоголю та наркотиків, створеному
благодійним фондом «Карітас»
Самбірсько-Дрогобицької єпархії
Української Греко-Католицької
Церкви. А також про те, як вирішують Що ж таке волонтеріат, які саме проблему алкоголізму в сусідній завдання виконують волонтери, хто Польщі та діяльність санктуарію в може стати волонтером «Карітасу»
Рокитному.

фото 84What volunteership is, and what tasks volunteers perform, and who can become a volunteer of «Caritas»? Відповіді на ці та багато інших запитань слухачі Радіо «Воскресіння» почули від гості студії — Ольги Подулько (фото 84), національного координатора волонтерських програм Міжнародного благодійного фонду «Карітас України».

Для усіх, кому небайдужа доля ненароджених дітей, і бажаючим долучитися до справи збереження ненародженого життя була цікавою радіопрограма за участю Наталки Цюпки, активістки руху «За життя», осередок якого діє в Українському Католицькому університеті у Львові. У програмі звучало також запрошення приєднатися до молитовної акції, яка відбулася в гінекологічному відділенні по вулиці Русових у Львові.

У тематичному випуску Радіо «Воскресіння» про волонтерство при Українському католицькому університеті розповіли духівник УКУ, голова комісії «Душпастирство охорони здоров'я» у Львівській архиєпархії Володимир Люпак і студентка четвертого курсу філософсько-богословського факультету Українського Католицького Університету Галина Дева. Зокрема, мова йшла про працю студентів УКУ волонтерами у Львівській обласній клінічній психіатричній лікарні.[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ]

»»» 
  Авторські права застережені.
  Публічне використання матеріалів цього сайту дозволяється за умови
  обов’язкового посилання на  Радіо«Воскресіння».
  Використання з метою прибутків потребує письмового дозволу.
© Радіо «Воскресіння», 2014  
Lviv TOP