Вітаємо на Радіо Воскресіння
    Звукові файли оновлюються щоденно
   Сьогодні: 25.05.2019 
   UKR RUS POL ENG
 Матеріали сайту є архівними
 (1989-2014)
 Інтерв’ю Коментарі
 З місця події
 Дослівно...
 Пошук істини
 Проповіді та духовні науки
 Сучасне монашество
 Мирянське покликання
 Святі Таїнства new
 Фоторепортаж
 Відео
 Авторські програми
 Радіо в гостях ...
 Мистецька фотогалерея
 Музичні прем'єри
 Золота колекція
 Аудіокниги Радіовистави
 Архів повідомлень
 Наша книжкова крамниця
 Агенція Релігійної Інформації
 Архів газети «Мета» в PDF
 Про Радіо «Воскресіння»
 Список трансляторів
 Річні звіти
 Анонси та оголошення
 Благодійні пожертви
 Контакти
   Звукові файли в процесі підготовки
Перейти на сторінку УГКЦ
Актуальні релігійні новини з України

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ]


Сакральне мистецтво

фото 64Українська писанка, її символіка та місце в народних віруваннях — тема спеціального випуску Радіо «Воскресіння». Писанка — один із символів свята Пасхи. Проте мало хто знає, що здавна писанки писали на всі весняні свята, але для кожного з них були свої традиції і своя символіка. Про це та багато іншого йшлося у серії радіопередач нашого позаштатного автора Лідії Ковальської — директора благодійного фонду «Карітас» Стрийської єпархії Української Греко-Католицької Церкви.


фото 65Наприкінці квітня у Львівському музеї
історії релігії було відкрито виставку
«Літургійне шитво» (фото 64-68).
Основою виставки стала фондова збірка
«Тканини» музею історії релігії. До
формування експозиції долучилися всі
Церкви Львова: Українська Греко-
Католицька Церква, Римо-Католицька,
Українська Православна Церква
Київського Патріархату та Вірменська
Церква. Усі ці Церкви надали
богослужбові ризи для експонування в залах музею. Тож ця виставка стала дійсно
екуменічною подією в житті Львова. На відкритті були присутні єпископ Римо-
Католицької Церкви Мар'ян Бучек, голова персоналу курії Львівської архиєпархії  фото 66
УГКЦ отець Зеновій Хоркавий, митрофорний протоієрей УПЦ КП Василь Ховзун та настоятель Вірменського кафедрального собору Успіння Пресвятої Богородиці отець Тадеос.


Куратор виставки Лідія Савчук розповіла слухачам Радіо «Воскресіння» про створення виставки та її експонати.

фото 67


У Львівському музеї історії релігії відбулася 17 Міжнародна конференція «Історія релігій в Україні». її співорганізатори — Львівське відділення Інституту української археографії та джерелознавства ім. Грушевського НАН України, відділення релігієзнавства Інституту філософії НАН України ім. Сковороди та філософський факультет Львівського національного університету ім. І. Франка. Близько 200  фото 68науковців практично з усіх кутків України та з-за кордону надіслали свої доповіді, 160 безпосередньо взяли участь у робочих засіданнях. Про завдання конференції розповіла директор музею історії релігії Зоряна Білик.


Українська культура доглибинно просотана християнською почуттєвістю і символікою. Одна з найоригінальніших версій інтерпретації релігійних переживань і образів належить письменникам міжвоєнного покоління, яких ми об'єднуємо назвою вісниківці. Це такі самобутні таланти, як Євген Маланюк, Юрій Липа, Олекса Стефанович, Олег Ольжич, Юрій Клен, Оксана Лятуринська, Леонід Мосендз  фото 69та інші. їх об'єднала ситуація української вимушеної еміграції, ідеї українського націоналізму і мистецьке устремління створити
літературу особливого романтичного натхнення і класичної монументальності. Через це їх називають «неоромантиками» або «вольовими неоромантиками», оскільки в епіцентрі їхніх художніх візій завжди двигтить буттєва сила волі. У передачах радіо «Воскресіння» звучав цикл есеїв літературознавця, кандидата філологічних наук, Олега Батана (фото 69), «Релігійні мотиви у творчості поетів-вісниківців», присвячений 100-ій річниці з дня народження визначних поетів Олега Ольжича і Олени Теліги.

фото 70
Гості студії Радіо «Воскресіння» — Віктор Камінський, композитор, заслужений діяч мистецтв, лауреат Національної премії ім. Тараса Шевченка та Христина Панькевич (на фото 70: Любомира Бурка, Віктор Камінський, Христина Панькевич), диригент Заслуженої хорової капели «Трембіта». Окрім інтерв'ю про творчу діяльність у програмі звучали також фрагменти з Воскресної утрені у виконанні капела «Трембіта»

фото 71Про християнські мотиви у творах класичної музики йшлося у однойменній серії радіорозповідей за участю Роджера Макмерріна (фото 71) — керівника Київського симфонічного оркестру та хору. Зокрема, у П'ятницю Страстей Господніх в ефірі Радіо «Воскресіння» звучала чергова програму із цього циклу, присвяченого релігійним мотивам у творах класичної музики. Роджер Макмеррін розповів про розкриття теми Страстей Господніх у творах Йоганна-Себастьяна Баха.

Як відомо, геніальний композитор поклав на музику усі чотири страсні Євангелія, які читаються у християнських храмах під час особливого Богослужіння — Утрені Страстей Господніх: у більшості церков вони звучать у П'ятницю, в інших, зокрема у греко-католицьких храмах Львова — це читання переносять на пізній вечір Великого Четверга, а у п'ятницю, із самого ранку тут виставляють Плащаницю...
Jоганн-Себастьян Бах, крім того, що був геніальним композитором, був також глибоко віруючою і смиренною людиною, він чудово усвідомлював, що усі його дари — від Господа. Він поширював Євангеліє, Добру Новину засобами своєї музики — ось чому його так часто називають п'ятим євангелістом. Співавтор цієї серії радіорозповідей — журналіст Володимир Качур. З англійської мови перекладав Сергій Басараб.

фото 72У тематичних мистецьких випусках Радіо «Воскресіння» про свою творчість та співпрацю розповіли представники спільного проекту «Да всі єдино будуть»: о. Сергій Павелко, священик УПЦ МП, керівник іконописної майстерні «Небо на землі», м. Миколаїв, ведучий іконописець цієї майстерні Сергій Пом'ян та Іванка Крип'якевич-Димид, іконописець зі Львова (фото 72).

фото 73Цього року Лауреат Національної премії ім. Тараса Шевченка Львівська державна чоловіча хорова капела «Дударик» відзначила своє 36-річчя. У творчому дородку капели є чимало творів духовного змісту, серед яких твори про матір з різних епох та різних країн. Це «Аве Марія» Йогана Себастьяна Баха, Антоніна Брукнера та Франса Шуберта, «Stabat Mater» Джованні Батіста Перголезі, та твори українських композиторів — Олександра Білаша, Миколи Леонтовича, Євгена Станюковича та ін. Про мистецьку ювілейну програму під назвою «Мамине серце» в студії Радіо «Воскресіння» розповів автор проекту та головний диригент капели «Дударик» заслужений діяч мистецтв України Микола Кацал (на фото 73: журналіст Лідія Пуга, Микола Кацал).


[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ]

»»» 
  Авторські права застережені.
  Публічне використання матеріалів цього сайту дозволяється за умови
  обов’язкового посилання на  Радіо«Воскресіння».
  Використання з метою прибутків потребує письмового дозволу.
© Радіо «Воскресіння», 2014  
Lviv TOP