Вітаємо на Радіо Воскресіння
    Звукові файли оновлюються щоденно
   Сьогодні: 23.07.2019 
   UKR RUS POL ENG
 Матеріали сайту є архівними
 (1989-2014)
 Інтерв’ю Коментарі
 З місця події
 Дослівно...
 Пошук істини
 Проповіді та духовні науки
 Сучасне монашество
 Мирянське покликання
 Святі Таїнства new
 Фоторепортаж
 Відео
 Авторські програми
 Радіо в гостях ...
 Мистецька фотогалерея
 Музичні прем'єри
 Золота колекція
 Аудіокниги Радіовистави
 Архів повідомлень
 Наша книжкова крамниця
 Агенція Релігійної Інформації
 Архів газети «Мета» в PDF
 Про Радіо «Воскресіння»
 Список трансляторів
 Річні звіти
 Анонси та оголошення
 Благодійні пожертви
 Контакти
   Звукові файли в процесі підготовки
Перейти на сторінку УГКЦ
Актуальні релігійні новини з України

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ]

З життя Церкви

12 січня 2007 року у приміщенні Рєколєкційного центру курії Львівської архиєпархії УГКЦ (Львів-Брюховичі) відбулася зустріч Блажєннішого Любомира, Верховного Архієпископа Києво-Галицького, з ректорами семінарій УГКЦ в Україні, настоятелями жіночих і чоловічих чинів та згромаджень, головами комісій УГКЦ. У засіданні також взяли участь Преосвященні Владики Діонісій (Ляхович), Гліб (Лончина), Степан (Меньок) та Ярослав (Приріз). Головною ідеєю, яка спонукала Главу Церкви ініціювати проведення такої зустрічі-місійна діяльність УГКЦ. У тематичному випуску Радіо «Воскресіння» звучали фрагменти виступу Блажєннішого Любомира (фото 5), який назвав три види чи напрямки діяльності Церкви: пасторальний (парафіяльний), тобто праця на оформлених структурних одиницях - парафіях із приналежними до спільноти вірними; місійний - проповідування Євангелії для тих, хто ніколи не чув про Христа; екуменічний - діяльність, скерована на відновлення первісної єдності Церкви.

Рік тому, 15 лютого 2006 року, на свято Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа в Архікатедральному соборі Святого Юра у Львові відбулася архієрейська хіротонія Преосвященного владики Богдана Дзюраха (фото 6).

Рішення Синоду Єпископів УГКЦ про призначення преподобного отця-доктора Богдана, ієромонаха Чину Отців Редемптористів (ЧНІ), Єпископом-помічником Києво-Вишгородської архиєпархії було оприлюднено у Ватикані 21 грудня 2005 року.

У програмі Радіо «Воскресіння» звучало ексклюзивне інтерв'ю, у якому владика розповів про свою працю та життя Київської архиєпархії УГКЦ.

фото 72007-й УГКЦ проголосила роком молоді. Кульмінацією цього року є Патріарший собор на тему «Молодь у Церкві III тисячоліття» та Патріарший синод єпископів УГКЦ. До нього Церква готувалася впродовж двох років, були проведені місцеві єпархіальні собори. Делегати з усіх куточків України, а також з-за кордону мали змогу зустрітися на з'їзді молоді, що проходив у рамках Патріаршого собору. Про мету цього заходу розповів Глава УГКЦ Блаженніший Любомир.

фото 8«Євхаристійнє сопричастя - виклик традиції та сучасності для традиційних Церков». У тематичному випуску Радіо «Воскресіння» йшлося про роботу трьохденного Конгресу богословів УГКЦ, що зібралися на початку січня цього року у приміщенні Львівської духовної семінарії Святого Духа (фото 7) з благословення Блаженнішого Любомира, Верховного Архієпископа Києво-Галицького, та Преосвященного Владики Софрона (Мудрого), голови Синодальної комісії богословської освіти і виховання. Близько 240 учасників з України та з-за кордону обговорювали можливість євхаристійного сопричастя традиційних церков у всіх його аспектах. Організатори конгресу — Українське богословське наукове товариства, Український католицький університет та семінарії України. Конгрес відбувся з нагоди 70-ї річниці Унійного з'їзду у Львові.

фото 9Цього року ісповідник віри Преосвященний Владика Софрон Дмитерко (фото 8), ЧСВВ, Єпископ-емерит Івано-Франківської єпархії УГКЦ святкував два ювілеї: 90-ліття життя та 65-ліття ієрейських свячень. З цієї нагоди владика отримав багато привітань.
Зокрема 3 червня цього року владику Софрона Дмитєрка особисто привітав Блажєнніший Любомир, Глава УГКЦ, який завітав до Івано-Франківської єпархії. Зустріч відбулася у монастирському домі Сестер Служебниць, які опікуються Владикою Софроном. Редакція Радіо «Воскресіння», приєднуючись до усіх вітань, побажала владиці многих і благих літ у Божій опіці, мирі, здоров'ї та радості. Також у тематичному випуску прозвучало ексклюзивне інтерв'ю владики з архіву радіо, записане у 1993 році.

27 жовтня 2002 р. у Києві було освячено наріжний камінь (фото 9) Патріаршого Собору Воскресіння Христового УГКЦ. Тоді у проповіді Блажєнніший Любомир, зокрема, сказав: «Цей камінь нагадуватиме грядущим поколінням про визначний час, фото 10коли після стількох невдалих років почали здійснюватися наші мрії». Від того моменту розпочався процес зведення храму і резиденції, які творитимуть Патріарший центр УГКЦ у столиці України.
Про стан будівництва Патріаршого Собору Воскресіння Христового УГКЦ у Києві протягом року йшлося у періодичних тематичних випусках Радіо «Воскресіння».

фото 11Щоб допомогти оволодіти практичними навиками у спілкуванні з немічними та хворими в Україну з Риму приїхав о. д-р Арнальдо Панграцці (фото 11), професор Папського міжнародного богословського інституту душпастирства у сфері охорони здоров'я. У Києві та Львові у червні цього року він провів науково-практичні семінари під назвою «Слідами доброго Самарянина» (фото 12). Головна мета семінарів - подати слухачам основи християнського бачення праці з хворими, а також практичні навики роботи з немічними та їх родинами.

Про діяльність Папського міжнародного богословського інституту душпастирства у сфері охорони здоров'я в Римі, а також ключові моменти, що обговорювалися на семінарах, йшлося в інтерв'ю з отцем-доктором Арнальдо Панграцці.

фото 1216 квітня 2007 р. в Українському Католицькому Університеті відбулась інавгурація о. д-ра Бориса Гудзяка (фото 13), якого 13 січня цього року сенат УКУ обрав ректором цього університету на нову каденцію. У програмі Радіо «Воскресіння» звучало інтерв'ю, яке дав о. Борис Гудзяк. У розмові він поділився своїми планами та розповів про сьогодення УКУ.

фото 13Першу дерев'яну церкву на Півдні України встановили монахи ЧСВВ. Наріжний камінь під її будівництво освячено 7 березня цього року у Херсоні, на території, виділеній під комплекс монастиря. На Великдень освячено вже змонтований храм. Про встановлення святині розповів гість студії Радіо «Воскресіння» брат Августин-Іван Векляк, ЧСВВ (фото 14).

фото 14

Десяту річницю з часу заснування відсвяткував 4 жовтня цього року Інститут релігії та суспільства - один із семи науково-дослідних інститутів Українського Католицького Університету у Львові. Про урочисті заходи з нагоди 10-річчя наукового закладу (на фото 15 - ректор Інституту Мирослав Маринович) йшлося у тематичному випуску Радіо «Воскресіння».

фото 15 shows Rector of the Institute Myroslav MarynovychВ останню п'ятницю вересня у Львові на майдані біля Церкви Різдва Пресвятої Богородиці, що на Сихові, відбулося урочисте закладання парку імені Папи Римського Івана Павла II. Церква Різдва Пресвятої Богородиці для львів'ян є особливою, адже тут 26 червня 2001 року відбулася зустріч з молоддю Івана Павла II — першого Римського Архієрея, який з пастирським візитом відвідав Україну. Біля цього храму Святішого Отця вітали сотні тисяч вірних.
У річницю візиту встановлено пам'ятну скульптуру Святішого Отця. У тематичному випуску Радіо «Воскресіння» звучала розповідь про урочисте закладання парку (фото 16-19) імені Івана Павла II.

фото 16фото 17
фото 1816 липня в Українському Католицькому Університеті
розпочались вступні іспити. Про сьогодення УКУ йшлося в інтерв'ю з відповідальним секретарем приймальної комісії УКУ Надією Роднєнковою, яка також запросила слухачів вступати на філософсько-богословський та гуманітарний факультети.

фото 20фото 19

Про душ-пастирську діяльність, а точніше про її зародження у місті Кіровоград, йшлося в інтерв'ю з священиком УГКЦ протопресвітером Іваном Третяком (фото 20). Минулої осені отець Іван вперше приїхав до цього міста з благословенням на душпас-
тирську діяльність від владики Василя Івасюка, екзарха Одесько-Кримського.
Першу підтримку у формуванні громади вірних греко-католиків отець Іван отримав
від римо-католицьких священиків, які також надавали йому храм для почергових
Богослужінь, поки громада не збудує свою святиню.


[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ]

»»» 
  Авторські права застережені.
  Публічне використання матеріалів цього сайту дозволяється за умови
  обов’язкового посилання на  Радіо«Воскресіння».
  Використання з метою прибутків потребує письмового дозволу.
© Радіо «Воскресіння», 2014  
Lviv TOP