Вітаємо на Радіо Воскресіння
    Звукові файли оновлюються щоденно
   Сьогодні: 20.07.2019 
   UKR RUS POL ENG
 Матеріали сайту є архівними
 (1989-2014)
 Інтерв’ю Коментарі
 З місця події
 Дослівно...
 Пошук істини
 Проповіді та духовні науки
 Сучасне монашество
 Мирянське покликання
 Святі Таїнства new
 Фоторепортаж
 Відео
 Авторські програми
 Радіо в гостях ...
 Мистецька фотогалерея
 Музичні прем'єри
 Золота колекція
 Аудіокниги Радіовистави
 Архів повідомлень
 Наша книжкова крамниця
 Агенція Релігійної Інформації
 Архів газети «Мета» в PDF
 Про Радіо «Воскресіння»
 Список трансляторів
 Річні звіти
 Анонси та оголошення
 Благодійні пожертви
 Контакти
   Звукові файли в процесі підготовки
Перейти на сторінку УГКЦ
Актуальні релігійні новини з України

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ]

Церква і суспільство

(фото 90) директор Тарас БойкоПро Київський міжнародний Фестиваль християнської книги розповів виконавчий директор Тарас Бойко (фото 90).

Прес-секретар Львівської архієпархії УГКЦ священик Олег Панчиняк в студії Радіо «Воскресіння» розмовляв про життя греко-католиків на Сході України з о. Іваном Третяком, адміністратором парохії Покрови Пресвятої Богородиці у смт. Вільча на Харківщині.

(фото 91) часопис «Пізнай правду»


Своє десятиліття відсвяткував часопис «Пізнай правду» (фото 91), що видається з благословення ректорату Львівської духовної семінарії Святого Духа. Упродовж десяти років автори часопису ділилися своїми знаннями та духовним досвідом з читачами. Журнал поширюється у багатьох куточках України. Разом із семінаристами він побував і в українській діаспорі, зокрема в Італії , СІЛА, Канаді та Росії. На сторінках журналу мали можливість висловити свої думки сотні майбутніх священиків. Значна частина публікацій «Пізнай правду» присвячена філософсько-богословській тематиці. Оскільки 2006 рік християнські Церкви проголосили Роком захисту та розвитку духовного світу дитини, ювілейний номер часопису присвячений саме цій темі. Про часопис «Пізнай правду» розповів редактор Андрій Солецький.

(фото 92) Доктор філософських наук Анатолій КолоднийЦього року ми стали свідками хвилі протесту мусульман через 12 карикатур на пророка Мухаммєда. Ці карикатури були опубліковані ще у вересні минулого року у Данії, а у лютому їх передрукували ряд європейських видань. Це й спричинило вибух емоцій, що мав масштабні наслідки з людськими жертвами. Фактично, розпочалася дипломатична, інформаційна та економічна війна. Відомий український мистецтвознавець, професор Дмитро Власович Степовик прокоментував цю ситуацію в ефірі Радіо «Воскресіння».

Доктор філософських наук Анатолій Колодний (фото 92) розповідає про пріоритетні напрямки діяльності відділення релігієзнавства інституту філософії Національної Академії Наук України.

7 березня цього року святкував свій 70-літній ювілей Ярослав Ісаєвич, директор інституту українознавства ім. Івана Крип'якевича, доктор історичних наук, академік НАН України. Ярослав Ісаєвич—автор восьми монографій. За його авторства вийшло понад 600 статей та рецензій, присвячених багатьом аспектам історико-культурної спадщини України і Центрально-Східної Європи. Вчений досліджував історію Галицько-Волинської держави, життя та діяльність Юрія Дрогобича, історію українських братств ХУІ-ХУІІ ст., витоки та розвиток українського книговидання. Він — співукладач 'рунтовного каталогу українських стародруків. У колі інтересів науковця — українсько-польські відносини. Ці дослідження невід'ємно переплітаються з християнством та рєлігієзнавчими розвідками, що і стало темою розмови з Ярославом Ісаєвичєм. З 1958 року він працює у Львівському інституті українознавства, а останні 17 років — на посаді директора.

(фото 93) священик Назарій ЗаторськийПро духовні аспекти проблем, з якими стикається Україна, рухаючись до Європейського союзу, у програмі Радіо «Воскресіння» розповів священик Назарій Заторський (фото 93).

18-20 серпня 2006 року у Києві проходив IV Всесвітній форум українців, у якому, згідно із повідомленнями ЗМІ, взяли участь більше 3 тисяч делегатів. У тематичній програмі отця Ігора Яціва (фото 94) подано релігійний аспект роботи форуму через призму УГКЦ.

(фото 94) отець Ігор ЯцівВже минуло п'ять років з того часу, як Україну відвідав Вселенський Архієрей Іван Павло II. Цей візит розпочався із поцілунку Святішим Отцем української землі, яка, витримавши десятиліття червоної наруги, дочекалася цього благословенного часу.

У програмі Радіо «Воскресіння» прозвучала розповідь про цей візит, зокрема про те, як Івану Павлу II піднесли в подарунок вервицю, зроблену з тюремного хліба, яка донині вціліла крізь страшні роки ГУЛАГу. Також своїми спогадами про ці дні поділився координатор візиту Папи Римського до України ієромонах ЧСВВ Теодозій Янків (фото 95).(фото 95)  ієромонах ЧСВВ Теодозій Янків

Карикатури на пророка Мухаммеда, вихід у світ фільмів та книг під назвою «Код Да Вінчі», «Євангеліє від Юди» і т. д. — ці твори своєю появою заторкують релігійні почуття віруючих людей усього світу. Саме тому в різних регіонах їх появу сприйнято неоднозначно, почасти, доволі агресивно. Не могли не відреагувати на таку ситуацію і представники релігійних деномінацій України. У програмі Радіо «Воскресіння» прозвучала заява з цього приводу Всеукраїнської Ради Церков, коментар Глави УГКЦ Блаженнішого Любомира Кардинала Гузара і розповідь про засідання вищеназваного колегіального органу, на якому було прийнято Заяву.

(фото 96) старший науковий співробітник Інституту родини та подружнього життя при УКУ Петро Гусак


Про те, чим насправді є аборт, ставлення Церкви до цього явища, наслідки для жінки та суспільства йшлося у циклі програм, на тему «Аборт. Причини. Процес. Наслідки». У програмах брали участь старший науковий співробітник Інституту родини та подружнього життя при Українському Католицькому Університеті Петро Гусак (фото 96), директор Інституту родини та подружнього життя при УКУ Юрій Підлісний, звучали також фрагменти розповіді про сербського лікаря Стояна Адайовіча та ін.

Програми для молоді

У рамках акції «Різдво разом» до Львова завітали понад дві тисячі молодих людей зі Східної України. Вони жили у львівських родинах, знайомилися з давніми українськими різдвяними традиціями, які збереглися на Заході України, мандрували святково прикрашеними вулицями старовинного міста, слухали колядки і щедрівки та самі вчилися співати їх.

Для гостей готувалася велика цікава програма різдвяних канікул: Свят-Вечір у родинному колі, екскурсії по Львову, відвідання львівських театрів, конкурс вертепів, студентські зустрічі, різдвяні забави, фотовиставки, поїздки до Крехова та Унева. Позаяк було приготовано чимало приємних сюрпризів. Для кожного учасника акції підготовлено подарунок — рюкзачок, у якому, зокрема, колядничок, виданий спеціально для акції «Різдво Разом». Поряд із колядками у ньому надруковано тексти різдвяних Богослужінь, повчання святого Івана Золотоустого на Празник Різдва Христового, історію і містерію Різдва.

Враженнями від цих свят поділилися враженнями учасники та організатори акції.

Про діяльність молодіжної організації «Українська молодь Христові», що своїми витоками сягає 30-х років минулого століття, розповіли гості студії Радіо «Воскресіння» Мар'ян Боднар та голова УМХ у Львові Василь Урбанович. Сьогодні на Львівщині вона налічує понад 200 членів. Є також осередки у багатьох містах України, найбільш чисельні — у Луцьку, Івано-Франківську, Хмельницькому, Ялті, Донецьку.

(фото 97) владика УГКЦ Петро СтасюкУ 2008 році у Сіднеї (Австралія) проходитиме Всесвітній день молоді. Організаційний комітет очолює кардинал Джордж Пел. Є у ньому також і представники Української Греко-Католицької Церкви. В Австралії очікують до 500000 прочан, що у два рази більше, ніж тих, хто приїхав на Олімпіаду. Організатори запрошують також і українську молодь. Авіалінії надаватимуть спеціальні чартерні рейси, дешевші, ніж звичайні. Детальніше про цю прощу у програмі Радіо «Воскресіння» розповів владика УГКЦ Петро Стасюк (фото 97), єпарх для українців-католиків в Австралії, Новій Зеландії та Океанії.

Про діяльність молодіжного братства св. Андрія Первозванного, що діє при однойменному храмі у Львові по вул. Варшавській розповів духівник о. Андрій Кащук.

15 років в ефірі

Запропонована у звіті вибірка матеріалів за 2006 рік є ілюстрацією тем і питань які піднімалися в ефірі Радіо «Воскресіння». Відгуки слухачів та актуальні проблеми, висвітлення яких у контексті Христової науки були особливо актуальними, є одним з основних джерел вибору тематики програм Радіо.

Чимало тем перебувають у стадії розпрацювання і звучатимуть у майбутніх передачах. Серед них: проблеми, пов'язані із збереженням та укріпленням сімей; християнське виховання; еміграція та проблема розбитих сімей; окремі аспекти християнської віри; питання екуменізму; покликання до монашого життя та священства; соціальні завдання Церкви; радіоверсії творів сучасної християнської літератури та ін.

І на завершення звіту - про наш маленький ювілей.

(фото 98) колектив Радіо «Воскресіння», 1991р.Цього  року виповнилося 15 років з дня виходу в ефір першої програми Радіо «Воскресіння» з передавача на Високому Замку у Львові. Це сталося 27 жовтня 1991 року. І хоч програми нашого радіо виходили і раніше, але виходили вони з-за меж України, а саме з передавачів у Монте-Карло і самі передачі записувалися у студії CRTN у Брюсселі. Вперше в Україні порушилася державна монополія на ефір. І хоча Радіо «Воскресіння» не було радіостанцією у звичному розумінні, але вперше голос Церкви легально прозвучав на рідній землі. Саме ця програма і поклала початок створенню львівської редакції. Вже наступного 1992 року редакція почала робити щоденні програми, а ще через невеликий відрізок часу - трансляція почалася на всю територію України, яка здобула свою незалежність.

Радіо «Воскресіння» стало унікальним явищем в українському ефірі. І ця унікальність була тричі підкреслена Божественним Провидінням. Судіть самі -вперше в загальнодержавному ефірі прозвучала недержавна радіопрограма. І при цьому вона була зроблена не в столиці. І мало того, що не в столиці — вона була зроблена у Львові! І мало того що вона була зроблена у Львові - вона була зроблена на студії, що належала Українській Греко-Католицькій Церкві!

Ми вдячні Господові нашому за багаторічну опіку, ми також вдячні нашим друзям, нашим працівникам, нашим авторам, і нашим слухачам.

Ми особливо вдячні за багаторічну підтримку працівниками благодійної організації «Кігсhе іn Not» і молимося за здоров'я наших доброчинців, без чиїх щедрих пожертв наша праця не була б зреалізованою.

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ]

»»» 
  Авторські права застережені.
  Публічне використання матеріалів цього сайту дозволяється за умови
  обов’язкового посилання на  Радіо«Воскресіння».
  Використання з метою прибутків потребує письмового дозволу.
© Радіо «Воскресіння», 2014  
Lviv TOP