Вітаємо на Радіо Воскресіння
    Звукові файли оновлюються щоденно
   Сьогодні: 23.07.2019 
   UKR RUS POL ENG
 Матеріали сайту є архівними
 (1989-2014)
 Інтерв’ю Коментарі
 З місця події
 Дослівно...
 Пошук істини
 Проповіді та духовні науки
 Сучасне монашество
 Мирянське покликання
 Святі Таїнства new
 Фоторепортаж
 Відео
 Авторські програми
 Радіо в гостях ...
 Мистецька фотогалерея
 Музичні прем'єри
 Золота колекція
 Аудіокниги Радіовистави
 Архів повідомлень
 Наша книжкова крамниця
 Агенція Релігійної Інформації
 Архів газети «Мета» в PDF
 Про Радіо «Воскресіння»
 Список трансляторів
 Річні звіти
 Анонси та оголошення
 Благодійні пожертви
 Контакти
   Звукові файли в процесі підготовки
Перейти на сторінку УГКЦ
Актуальні релігійні новини з України

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ]

Нові призначення в Українській
Греко-Католицькій Церкві

(фото 77) отець Богдан ДзюрахУ переддень Стрітення Господнього ми записали інтерв'ю з отцем Богданом Дзюрахом (фото 77). Темою розмови стали майбутні єпископські свячення о. Богдана, які мали відбутись у Празник Стрітення. Священик поділився своїми думками та почуттями перед важливою подією у його житті.
Музична сторінка

(фото 78) диригент Роджер МакМеррінПро музичну спадщину Мендельсона, Генделя, Баха та інших відомих композиторів розповів відомий диригент Роджер МакМеррін (фото 78), керівник Київського Симфонічного Хору та оркестру. Пан Роджен є американцем, який вже десять років живе і працює у Києві, очолюючи харитативну благодійну місію Пресвітеріанської Церкви.

Історія Церкви

(фото 80) директор Інституту історії Церкви Олег Турій«Насилля влади проти свободи сумління: репресивна політика Радянської держави щодо християнських Церков та віруючих (ідейні засади, механізми реалізації, історичні наслідки)» — міжнародна наукова конференція під такою назвою відбулася 3-4 березня у Києві. її організатори — Національний університет Києво-Могилянська академія та Український католицький університет. Саме у березні цього року виповнилося 60 літ з часу офіційної ліквідації державною владою Української Греко-Католицької Церкви в Галичині шляхом її насильницького возз'єднання із Російською Православною Церквою. Це відбулося на так званому Львівському соборі 1946 року. Згодом Українська Греко-Католицька Церква була знищена на Закарпатті, зруйновані її структури на території сучасної Польщі та Словаччини. Про мету та завдання конференції розповів директор Інституту історії Церкви Олег Турій (фото 80).

(фото 79) Блаженніший Любомир Кардинал ГузарОкрім того про головні тези доповідачів на конференції йшлося у спеціальному «Воскресіння».випуску Радіо

Цьогоріч відбулася позачергова сесія Синоду Єпископів Києво-Галицької Митрополії УГКЦ. Синод видав Послання до духовенства, монашества і мирян з приводу 60-ї річниці Львівського псевдособору 1946 року. Особлива увага звернена на відзначення трагічної дати — 60-ліття Львівського псевдособору і було вирішено створити Почесний організаційний комітет, до складу якого кожна єпархія та екзархія має делегувати по три особи. Члени Почесного оргкомітету символізуватимуть усіх вірних, які за роки переслідування УГКЦ зазнали утисків та поневірянь. Коментував Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Любомир Кардинал Гузар (фото 79).
(фото 82)

(фото 83)

(фото 84)

(фото 85)


«Трагічні сторінки з історії УГКЦ» — цикл радіопрограм до 60-ліття з часу офіційної ліквідації державною владою Української Греко-Католицької Церкви в Галичині шляхом її насильницького возз'єднання із Російською

Православною Церквою. Авторські програми Олега Турія директора Інституту історії Церкви. «60-ті роковини Львівського псевдособору» — цій темі був присвячений круглий стіл на 16 міжнародній конференції під назвою «Історія релігій в Україні», яка проходила у травні цього року у Львові. У численних доповідях і коротких виступах відомі науковці України говорили про найбільш дискутивні питання даної проблеми: чи була Церква готова протистояти тому, що сталося; як, коли і ким було здійснено підготовку до псевдособору; які люди входили до так званої «ініціативної групи»; про парадоксальний факт відправлення панахиди за Митрополитом Андреєм Шептицьким (митрополитом тієї Церкви, яку знищують), про причини провалу акції знищення УГКЦ і т. д. Ці та інші питання знайшли відображення у збірнику документів і матеріалів під назвою «Хресною дорогою», упорядкованому учасником програми Радіо «Воскресіння», кандидатом історичних наук Михайлом Гайковським.

Цій темі був присвячений цикл радіопередач Олега Турія «Трагічні сторінки історії УГКЦ», а також програма Радіо «Воскресіння» за участю Блаженнішого Любомира Кардинала Гузара. У програмі звучали фрагменти Листа до ієрархів та вірних Української Греко-Католицької Церкви Президента України Віктора Ющенка. Про хресний хід (фото 82-85) вулицями Львова розповів протосинкел Львівської архієпархії УГКЦ отець Орест Фредина.


(фото 81)У програмах також звучала радіоверсія Листа Святішого Отця Венедикта XVI (фото 81) до Блаженнішого Любомира Кардинала Гузара, Верховного Архієпископа Києво-Галицького УГКЦ, з приводу Львівського псевдособору 1946 року. Цей лист звучав у Львові, в соборі Святого Юра, під час Святої Літургії, яка відбулася рівно через 60 років після того, як у цьому храмі і в той сам час розпочався Львівський псевдособор.

(фото 86) Оксана Сурмач, автор

У циклі програм «Українська Греко-Католицька Церква в період німецького окупаційного режиму 1941 -1944 років в Україні» за участі Оксани Сурмач (фото 86), автора однойменної книги, звучали розповіді, оперті на документи архівів та спогади очевидців, про опіку УГКЦ над сиротами, голодуючими, полоненими, біженцями, про виступи Митрополита Андрєя Шєптицького на захист євреїв, про порятунок євреїв священиками, ченцями і черницями Української Греко-Католицької Церкви під час німецької окупації, за що багато пастирів УГКЦ поплатилися свободою, а часом і життям. Вся ця книга розбиває вщент закиди про «свастику на сутанах» — начебто співпрацю Української Греко-Католицької Церкви на чолі з Митрополитом Андреєм Шептицьким з німецькими окупантами.

(фото 87) академік НАН України Ярослав ІсаєвичПро релігієзнавчі розвідки інституту українознавства ім. І. Крип'якевича йшлося в інтерв'ю з директором інституту, доктором історичних наук, академіком НАН України Ярославом Ісаєвичем (фото 87). Ярослав Ісаєвич — автор восьми монографій, він є автором понад 600 присвячених історико-культурної спадщини України і Центр ально-Східної Європи. Ці дослідження невід'ємно переплітаються з християнством та релігієзнавчими розвідками.

Інститут українознавства багато-профільний. Тут діють відділи археології, історії середніх віків, новітньої історії України, української мови, української літератури та філософії. Найдавнішою добою займаються археологи.

(фото 88) професор Дмитро СтеповикПро те, якими були перші кроки Церкви, її шлях та формування розповів у своїй праці «Релігії світу» доктор богослов'я та мистецтвознавства, професор Дмитро Степовик (фото 88).

Інтерв'ю прес-секретаря Львівської архієпархії о. Олега Панчиняка з ієромонахом Студійського уставу Севастіяном Дмитрухом, головою комісії сакрального мистецтва Львівської архієпархії Української Греко-Католицької Церкви. О. Севастіян розповів про сєстру-студитку Марію Ляхер, з якою довгі роки був особисто знайомий. У програмах мова йшла про дитячі та юнацькі роки сестри Марії.

(фото 89) Копія ікони Гошівської БогородиціУ1990 році до Гошівського монастиря повернулися отці Василіани, відродили церкву і монастир, а разом з тим численні паломництва до чудотворної ікони. Копію ікони Гошівської Богородиці (фото 89), яку у Римі поблагословив Папа Іван Павло II, відтворив о. Ювеналій Мокрицький. Про історію ікони Гошівської Богородиці розповів історик Володимир Гіщинський.

Парох храму Успення Пресвятої Богородиці у місті Глиняни Львівської області священик Дмитро Майкут розповідає про історію міста та про храм, який є унікальною архітектурною спорудою.

Цього року Українська Греко-Католицька Церква відзначає 250-літній ювілей з дня народження Митрополита Галицького, архієпископа Львівського, єпископа Кам'янець-Подільського Антонія Ангеловича. Урочистості розпочалися 8 квітня Божественною Літургією у львівському архі-катедральному соборі св. Юра, яку очолив архієпископ Львівський Ігор Возьняк. У Львівськом музеї історії релігії відкрилася експозиція, присвячена Митрополитові Антонію Ангеловичу та пройшла урочиста академія у соборі Пресвятої Євхаристії. У день народження Антонія Ангеловича, 14 квітня, була відкрита бібліографічна виставка в Науковій бібліотеці імені Василя Стефаника Національної Академії наук України.

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ]

»»» 
  Авторські права застережені.
  Публічне використання матеріалів цього сайту дозволяється за умови
  обов’язкового посилання на  Радіо«Воскресіння».
  Використання з метою прибутків потребує письмового дозволу.
© Радіо «Воскресіння», 2014  
Lviv TOP