Вітаємо на Радіо Воскресіння
    Звукові файли оновлюються щоденно
   Сьогодні: 20.07.2019 
   UKR RUS POL ENG
 Матеріали сайту є архівними
 (1989-2014)
 Інтерв’ю Коментарі
 З місця події
 Дослівно...
 Пошук істини
 Проповіді та духовні науки
 Сучасне монашество
 Мирянське покликання
 Святі Таїнства new
 Фоторепортаж
 Відео
 Авторські програми
 Радіо в гостях ...
 Мистецька фотогалерея
 Музичні прем'єри
 Золота колекція
 Аудіокниги Радіовистави
 Архів повідомлень
 Наша книжкова крамниця
 Агенція Релігійної Інформації
 Архів газети «Мета» в PDF
 Про Радіо «Воскресіння»
 Список трансляторів
 Річні звіти
 Анонси та оголошення
 Благодійні пожертви
 Контакти
   Звукові файли в процесі підготовки
Перейти на сторінку УГКЦ
Актуальні релігійні новини з України

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ]

Сакральне мистецтво

З 12 по 16 грудня у Києві відбувався 3-й Всеукраїнський конкурс хорових диригентів. Виконувалися духовні твори Кирила Стеценка, зокрема, «Благослови, душе моя, Господа», частини із Всеношної Сергія Рахманінова, «Реквієм» Моцарта, «Іван Дамаскин» Данєєва, хорові концерти Бортнянського, Веделя. Участь у конкурсі брали молоді диригенти заслуженої капели «Трембіта», Лауреати Шевченківської премії. Про свою участь у конкурсі в студії Радіо «Воскресіння» розповіли лауреат конкурсу Христина Панкевич, дипломанти Тетяна Кірничук, Мар'яна Ферондович, учасник Мар'яна Шикета.

(фото 68) історик Володимир ГіщинськийБажаючі зустрічати весну і Христове Воскресіння піснею і танцем знайшли найпопулярніші гаївки з нотами та поясненнями до забав у збірці під назвою «Гаївки», яка вийшла друком у видавництві при львівському храмі Різдва Пресвятої Богородиці, що на Сихові, із благословення пароха храму отця Ореста Фредини.
Про підготовку матеріалу розповіла укладач збірки гаївок Галина Потюк.

Цикл радіорозповідей під назвою «Українські святині». Метою якого є ознайомлення з духовною спадщиною українського народу; духовні мандрівки відпустовими місцями, монастирями, куди з давніх давен стікався Божий люд на молитву, щоб отримати Господнє благословення, прощення гріхів, духовний мир і спокій. У багатьох монастирях, церквах були і є дотепер чудотворні ікони Божої матері. Про їхню долю розповів історик Володимир Гіщинський (фото 68), автор книги «Василіанські святині».

(фото 67) священик УГКЦ Иосиф МілянУ Львові, у храмі Пресвятої Євхаристії, відбувся сьомий різдвяний фестиваль «Велика коляда». Щодня з 7 по 29 січня співали найкращі хорові колективи. Цього року їх було понад ЗО і не лише із Львівщини, а й з Франківська, Житомира, а також колектив із Любліна (Польща). Львів'яни та гості міста, а їх на різдвяні свята з'їхалося дуже багато, мали змогу прилучитися до різдвяного величного дійства. Про фестиваль розповів священик УГКЦ Иосиф Мілян (фото 67).

(фото 69) ієромонах Севастіян Дмитрух


У Хрестопоклонну неділю, 26 березня, відбулося відкриття виставки «Страсті Христові» у Національному музеї імені митрополита Андрея Шептицького у Львові. Ікони та скульптури, представлені в експозиції, входять до збірки творів сакрального мистецтва ХУП-ХХ століть із колекції «Студіон» монахів-студитів. Куратор виставки — ієромонах Севастіян Дмитрух (фото 69), голова комісії сакрального мистецтва Львівської архієпархії Української Греко-Католицької Церкви.

Про символічність того, що відкриття виставки відбулося саме 26-го — у Хрестопоклонну неділю і у день, коли весь народ України виражав свою волю у виборах, та про особливу місію виставки розповів Василь Откович, мистецтвознавець, лауреат Національної премії України ім. Т.Г.Шевченка.

(фото 70)

(фото 71)

(фото 72)

(фото 73)

Цього року Львівський Національний музей імені Андрея Шептицького відзначив своє сторіччя. Статус Національного було офіційно присвоєно музею указом Президента України Віктора Ющенка у грудні минулого року. Саме сторіччю музею було присвячене і відкриття оновленої постійної експозиції «Українське мистецтво XIX-початку XX століття» у час різдвяних свят. Про це радіослухачам розповіла куратор виставки Оксана Жеплинська.

До речі у Національному музеї імені Андрея Шептицького побачила світ ще одна цікава виставка «Світ левкасу та емалі», де були представлені прадавні техніки малярства на левкашеній дошці та емалі у баченні сучасних художників, що зумовило багатство тем та стилів. Багато спроб створити таку виставку знайшли своє відображення в каталогах

«Імпрези», «Ознака», «Собор». «Левкас та емаль» як ключові технологічні особливості творів, стали стрижнем нової експозиції. Левкас — це суміш алебастру або крейди з клеєм, яка використовується для 'рунтування дерев'яної дошки. Саме левкас та емаль допомагали створити неповторну гру світла й тіні, особливу рельєфність зображення, які надають експонованим творам глибину і силу. Техніка художньої емалі є надзвичайно трудомісткою, але зате породжує дивовижні ефекти світла і кольору. Про давні техніки малярства йшлося у тематичному випуску Радіо «Воскресіння».

Радіо «Воскресіння» присвятило тематичний випуск давнім технікам малярства. Минулого року побачила світ унікальна книга — художній альбом «Українська народна писанка». її автор і упорядник — п. Віра Манько — розповіла про те, як виник задум створити таке видання, історію підготовки до друку і про писанку взагалі.

Чимало передач присвятило Радіо «Воскресіння» розповіддям про сакральне малярство, зокрема, про чудотворні ікони Крехівської Богородиці та Кристинопільську розповів історик Володимир Гіщинський.

У Львівському музеї вишиваних ікон о. д-ра Дмитра Блажєиовського експонувалася виставка робіт гуртка сарнинського економіко-правничого ліцею «Лідер» (фото 70-73). Вже понад чотири роки у гуртку «Віночок творчості» старшокласники вишивають ікони за взірцями о. д-ра Д. Блажєиовського. Вони є його послідовниками. Значна частина цих ікон , а їх вже є понад 25, зберігається у міні-музеї ліцею. Учасники гуртка та їх наставники приїхали до Львова, щоб показати свої роботи та поділитися власним досвідом. Про гурток розповіла директор ліцею Марія Колодіз.

А з 8 червня до 12 липня 2006 року у Музеї діяла експозиція вишиваних ікон Ірини Сваволі з міста Кривий Ріг під назвою «Довга дорога до себе». Вже традиційно музей отця-доктора Блажєиовського запрошує до своїх стін виставки нових, маловідомих або невідомих авторів вишиваних ікон з усієї України. Ірина Сваволя поділилася своїм досвідом та враженнями у студії Радіо «Воскресіння».

(фото 74)

(фото 75)

(фото 76)
Як бачимо давнє українське мистецтво вишивання поступово відроджується і набирає нових обертів. Про це засвідчила зустріч відомих українських митців-вишивальників з різних кутків України у Львівському музеї вишиваних ікон ім. отця доктора Дмитра Блажейовського. Нагодою для зустрічі стала 102 ювілейна виставка 95-літньої української мисткині Віри Роїк у Львівському музеї етнографії. Про враження від зустрічі розповіли директор музею вишиваних ікон о. Ігор Ковальчук, послідовник о. д-ра Дмитра Блажейовського, Юрій Савка, а також головна героїня виставки Віра Сергіївна Роїк, вишивальниця, заслужений майстер народної творчості України.

У львівському художньо-меморіальному музеї Івана Труша вперше експонувалася виставка «Іван Труш та його доба» (фото 74-76), де представлені портрети видатних діячів української культури, історії, літератури намальовані художником у різний час. Серед них, зокрема, портрети Михайла Драгоманова, Михайла Грушевського, Лесі Українки, Павла Житецького, Івана Франка. Серед інших про портрет ієрарха Української Греко-Католицької Церкви митрополита Сильвестра Сембратовича, намальований після смерті митрополита у 1899 році, розповіла Людмила Павлишин, завідувач відділу художньо-меморіального музею Івана Труша Національного музею ім. Митрополита Андрея Шептицького у Львові.

Інститут колекціонерства мистецьких пам'яток при Науковому Товаристві ім. Шевченка у співпраці з Львівським Музеєм історії релігії відкрили в музеї виставку «Народна ікона Буковини», яка продовжує започатковану минулого року серію виставок української хатньої народної ікони з приватних збірок. Тут представлені твори із колекцій Валька, Лозинського, Петрука, Романів-Тріски, Цибка, Яремчука.

Про збірку, яка нараховує біля шістдесяти образів Буковинського краю і дає можливість ознайомитись з широким діапазоном творів українських малярів-іконописців на дереві і на склі, розповів ієромонах Севастіян Дмитрух.

Олесь Манько, перший перекладач на українську мову чотирьох книг «Хроніки Нарнії» та ще деяких праць Клайва Стейплза Льюїса, розповів у нашій студії про працю над творчим доробком відомого письменника. Слухачі Радіо «Воскресіння» мали змогу ознайомитися із радіоверсією широковідомої праці Клайва Стейплза Льюїса «Хроніки Нарнії»

«Збереження та порятунок сакральних пам'яток Галичини» — міжнародна конференція під такою назвою проходила 4-5 травня у Львові. її організували Львівська архієпархія Української Греко-Католицької Церкви та монахи Студійського уставу. У роботі конференції взяли участь науковці з Польщі, Словаччини, Угорщини, а також фахівці зі Львова, з Луцького музею волинської ікони, заповідника «Софія Київська», Донецького краєзнавчого музею. Про мету та завдання конференції розповів ієромонах Севастіян Дмитрух, голова комісії сакрального мистецтва Львівської архієпархії УГКЦ.

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ]

»»» 
  Авторські права застережені.
  Публічне використання матеріалів цього сайту дозволяється за умови
  обов’язкового посилання на  Радіо«Воскресіння».
  Використання з метою прибутків потребує письмового дозволу.
© Радіо «Воскресіння», 2014  
Lviv TOP