Вітаємо на Радіо Воскресіння
    Звукові файли оновлюються щоденно
   Сьогодні: 18.07.2018 
   UKR RUS POL ENG
 Матеріали сайту є архівними
 (1989-2014)
 Інтерв’ю Коментарі
 З місця події
 Дослівно...
 Пошук істини
 Проповіді та духовні науки
 Сучасне монашество
 Мирянське покликання
 Святі Таїнства new
 Фоторепортаж
 Відео
 Авторські програми
 Радіо в гостях ...
 Мистецька фотогалерея
 Музичні прем'єри
 Золота колекція
 Аудіокниги Радіовистави
 Архів повідомлень
 Наша книжкова крамниця
 Агенція Релігійної Інформації
 Архів газети «Мета» в PDF
 Про Радіо «Воскресіння»
 Список трансляторів
 Річні звіти
 Анонси та оголошення
 Благодійні пожертви
 Контакти
   Звукові файли в процесі підготовки
Перейти на сторінку УГКЦ
Актуальні релігійні новини з України

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ]

Церковний календар

(фото 43) владики Ігора Возьняка«Різдвяний календар» — серія тематичних радіопередач про свята Різдвяного циклу, а також святкові вітання духовенства та мирян різних церков. Серед них, зокрема, вітання Високопреосвященного Владики Ігора Возьняка (фото 43), Архієпископа Львівського УГКЦ.

Атмосфера Різдвяних свят, як і різдвяних богослужінь, завжди є піднесеною та радісною. Від самого початку Різдво є родинним святом, адже Любов Бога-Отця до людей сягає свого апогею, власне, у воплоченні його Сина. Тому це Таїнство тисячоліттями щоразу підноситься під час Святої Вечері саме у тісному родинному колі.
(фото 44) студент Львівської Духовної семінарії Святого Духа Павло Дроздяк
За прадавніми звичаями на Різдво відбувалося ціле дійство, яке певною мірою збереглося до наших часів. Сьогодні в окремих регіонах України ще живуть елементи цих надзвичайно багатих українських традицій, про які розповіли наші постійні автори, студенти Львівської Духовної семінарії Святого Духа Павло Дроздяк (фото 44) і Тарас Семенюк (фото 45).
(фото 45) студент Львівської Духовної семінарії Святого Духа  Тарас СеменюкДев'ятнадцятого січня за юліанським календарем — Празник Богоявління. Друга назва свята — Водохреща або Йордан, від назви ріки Йордан у Палестині. Йордан — це народна назва християнського обряду освячення води. Це свято було встановлене на згадку про чудесне Богоявлення Пресвятої Трійці на ріці Йордан, де проповідував та охрещував предтеча Іван Хреститель. Саме сюди прийшов із Галилєї Ісус Христос, коли йому виповнилося ЗО років. Хрещення Ісуса Христа — свято не менш важливе, ніж Різдво. Про це перше християнське таїнство, початок благодатного поєднання людини з Богом, йшлося у тематичному випуску Радіо «Воскресіння».

Цього року православні та греко-католики святкують Великдень 23 квітня, а римо-католики — 16 квітня. Така неузгодженість зумовлена різними календарями: юліянським та григоріянським. Римо-Католицька Церква використовує календар, запроваджений Папою Григорієм III у 16 столітті, що скоректував різницю між астрономічним та календарним роком. Про розбіжності у календарях розповів астроном, доктор фізико-математичних наук Іван Климишин (фото 46), автор книги «Календар і Пасхалія» в інтерв'ю директора видавництва «Нова зоря», редактора однойменного часопису, священика Ігора Пелехатого (фото 46).

(фото 46) доктор фізико-математичних наук Іван Климишин та священик Ігора Пелехатого

15 лютого Східні Церкви в Україні святкують Празник Господнього Стрітєння. Своїм змістом цей празник тісно пов'язаний з Христовим Різдвом, бо у ньому, як і в Різдві, Христос об'являє нам Своє божество. Назва «Стрітєння» символізує зустріч Сина Божого і Його Пресвятої Матері з праведним Симеоном. Мета празника — прославити Богоявління на землі, звеличити Христове Божество та віддати честь Пречистій Діві Марії як Богоматері. Про звичай благословення свічок, тісно пов'язаний зі святом Христового Стрітєння, розповідалося у програмі Радіо «Воскресіння».

(фото 47) єпископ Василь ЛостєнДуховну науку на Квітну неділю подає архієпископ Львівський Української Греко-Католицької Церкви владика Ігор Возьняк.

У Велику П'ятницю Страстей Господніх у програмі Радіо «Воскрєісння» прозвучали сторінки з книги «Пасхальне паломництво». її автор — єпископ Василь Лостєн (фото 47), єпарх Стемфордський УГКЦ.

«Світло Христового Воскресіння» — цикл святкових програм на Великдень та Світлий тиждень, у яких звучали привітання Глав Українських Церков, великодні розповіді, поезія, проза, пісні та розповіді про традиції.


На празник Різдва святого Івана Хрестителя у Глинянах відбулися урочисті заходи, присвячені 70-річчю відновлення образу розп'яття Ісуса Христа. У студії Радіо «Воскресіння» отець-парох Дмитро Майкут розповідав про Глиняни, храм Успіння Пресвятої Богородиці та історію самовідновлення образу Ісуса Христа.

(фото 48) «Народні традиції Празника Преображення Господнє»«Народні традиції Празника Преображення Господнє» (фото 48) — ще один тематичний випуск Радіо «Воскресіння».

Про традиції та звичаї, пов'язані із святом Юрія Переможця, для наших радіослухачів розповіла завідувач відділу Львівського музею історії релігії, письменниця, поетеса Ірина Вовк.

Ми не могли обійти увагою величезну заслугу князя Володимира Великого у поширенні Христової віри в Україні та подальшої розбудови Церкви, тому присвятили цій темі програму, яка прозвучала 28 липня. Саме у цей день Східна Церква вшановує пам'ять рівноапостольного князя Володимира, хрестителя України-Руси.

У подальшій нашій роботі ми намагалися розповідати про великих людей України, тому звернулися до доктора історичних наук Михайла Кріля з проханням підготувати серію передач про преподобного Антонія Печерського, рівноапостольну княгиню Ольгу та ін.

Духовна наука на Великий Піст

(фото 49) священик Михайло ГарватПразнику Воскресіння Христового передує Великий Піст — важливий час для кожного християнина. Тому журналісти Радіо «Воскресіння» підготували цикл програм, які цю тему висвітлюють різносторонньо. Зокрема це Великопосні реколекції Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Любомира Гузара; духовна наука священика Михайла Гарвата (фото 49); (фото 50) священик Ігор Пелехатий
серія духовних наук на Великий Піст Архієпископа Львівського УГКЦ владики Ігора Возьняка про підготовку до празника Христового Воскресіння, утримання від гріхів; «Піст і трапеза в духовному житті» — інтерв'ю з автором однойменної книги, отцем Назарієм Заторським про приготування до Свята Воскресіння Христового у час Великого Посту, а також Великопосні роздуми про таїнство страждань Господа Ісуса Христа на Голгофі підготовані священиком Ігорем Пелехатим (фото 50).

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ]

»»» 
  Авторські права застережені.
  Публічне використання матеріалів цього сайту дозволяється за умови
  обов’язкового посилання на  Радіо«Воскресіння».
  Використання з метою прибутків потребує письмового дозволу.
© Радіо «Воскресіння», 2014  
Lviv TOP