Вітаємо на Радіо Воскресіння
    Звукові файли оновлюються щоденно
   Сьогодні: 21.07.2019 
   UKR RUS POL ENG
 Матеріали сайту є архівними
 (1989-2014)
 Інтерв’ю Коментарі
 З місця події
 Дослівно...
 Пошук істини
 Проповіді та духовні науки
 Сучасне монашество
 Мирянське покликання
 Святі Таїнства new
 Фоторепортаж
 Відео
 Авторські програми
 Радіо в гостях ...
 Мистецька фотогалерея
 Музичні прем'єри
 Золота колекція
 Аудіокниги Радіовистави
 Архів повідомлень
 Наша книжкова крамниця
 Агенція Релігійної Інформації
 Архів газети «Мета» в PDF
 Про Радіо «Воскресіння»
 Список трансляторів
 Річні звіти
 Анонси та оголошення
 Благодійні пожертви
 Контакти
   Звукові файли в процесі підготовки
Перейти на сторінку УГКЦ
Актуальні релігійні новини з України

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ]

Віра і наука

(фото 51) кандидат історичних наук Михайло ГайковськийСтавлення світових Церков до проблем екології, діяльність Митрополита Андрея Шептицького у галузі запровадження заповідників та виховання культури екології, глобальні проблеми та перспективи екології, духовність та екологія — ці та інші питання висвітлювалися у серії радіопрограм кандидата історичних наук Михайла Гайковського (фото 51) «Релігія та екологія».

Грані віри 

(фото 52) Білоруська копія Туринської ПлащаниціУ 2002-2004 роках в Україні тривалий час перебувала сьома — досі найдосконаліша — Білоруська копія Туринської Плащаниці (фото 52, 53), постійне місцезнаходження якої—храм святих Симона і Олени в Мінську. Мінській копії Туринської Плащаниці змогли вклонитися сотні тисяч вірних в греко-католицьких та православних храмах Києва, Львова, Донецька, Одеси, Івано-Франківська, Тернополя, Стрия, Луцька та інших міст України. Є ряд письмових свідчень про отримані вірними ласки оздоровлення за молитвами перед Плащаницею. І ось Україна має свою копію цієї реліквії, унікальну кольорову фотокопія якої виставлена для почитання в Архікатєдральному соборі Святого Юра у Львові. Саме про неї йшлося у тематичному випуску Радіо «Воскресіння».(фото 53) Білоруська копія Туринської Плащаниці

Протягом року в авторській рубриці кандидата історичних наук, письменника Петра Шкраб'юка (фото 54) «Дорога до храму» звучали розповіді про шляхи та обставини, які привели до християнської віри чимало цікавих та відомих людей. Зокрема мова йшла про українське коріння та випадки, які відіграли вирішальну та неповторну роль у зміні світоглядних переконань Антона Чехова, Миколи Гоголя, Івана Буніна, Михаїла Лєрмонтова, Олександра Пушкіна, Федора Достоєвського, Льва Толстого, Володимира Маяковського, Анни Ахматової. Також широкий відгук знайшли розповіді про поета Миколу Петренка, його творчість, монаха-василіанина Василя Мендруня, (фото 54) письменник Петро Шкраб'юкталановитої письменниці іспанського походження Наталени Королеви, яка зуміла досягти висот української літератури, талановитого письменника Василя Короліва-Старого, творчість якого глибоко позначена християнською вірою духовністю. Героями радіорозповідєй цієї рубрики були також ієромонах Єрємія Ломницький, Василь Вишиваний, перекладач Святого Письма Іван Пулюй, княгиня Кунгута, автор перекладу відомого твору «Молитва Кунгути» — священик Михайло Козачинський. Також звучали розповіді про те, як священик УГКЦ Иосиф Застерець висував на здобуття Нобелівської Премії кандидатуру Івана Франка та стосунки поета з Митрополитом Андреєм Шептицьким і т. д.

Окрім того Петро Шкраб'юк підготував серію радіопередач присвячених 150-ій річниці від народження Івана Яковича Франка. У ній звучали розповіді про його духовні погляди, творчість, родину, зокрема його синів Андрія, Петра, Тараса, дочку Анну, дружину Ольгу Хоружинську та онуків.

До наших днів дійшли небагато речей, що є свідками життя Ісуса Христа у час його земного перебування. Серед таких реліквій, зокрема, є хустина Вероніки, якою свята у свій час обтерла від поту та крові обличчя Спасителя, коли Він, знемагаючи від болю і втоми, ніс хрест на Голгофу.

(фото 55) самозаймання свічок біля Гробу ГосподньогоПро хустину Вероніки, а також про феномен самозаймання свічок біля Гробу Господнього (фото 55), який уже протягом двох тисяч років відбувається у Єрусалимі раз на рік у Велику суботу, йшлося в авторській рубриці письменника Петра Шкраб'юка «Дорога до храму».

Директор видавництва «Нова зоря», священик УГКЦ Ігор Пелехатий розповів про Міжнародний фестиваль християнської книги.

Екскурс в історію великодніх народних традицій підготували студенти Львівської духовної семінарії Святого Духа Тарас Семенюк і Павло Дроздяк.

13-20 вересня у Львові відбувся Патріарший Синод єпископів Української Греко-Католицької Церкви. На ньому були присутні всі владики УГКЦ з України та поселень. Головна тема Синоду: формування, виховання та життя священиків. Згідно із традицією у роботі Синоду брали участь лише єпископи. Цього року були впроваджені деякі нововведення, а саме: у процесі підготовки до Синоду активну участь могли брати і миряни, надсилаючи свої побажання і пропозиції. Про підготовку до Синоду єпископів УГКЦ розповів Блаженніший Любомир, Верховний Архієпископ Києво-Галицький.

Цього року святкуємо 425-літній ювілей з часу виходу у світ Острозької Біблії.

Із церковнослов'янської мови на українську впродовж 30-ти років цю священну книгу перекладав о. Рафаїл Турконяк. Благословення на таку працю отримав він у 1975 році від Патріарха Иосифа Сліпого. Українське біблійне товариство видало перекладену Острозьку Біблію накладом тисячу примірників. Важить книга сім кілограмів. Презентація видання відбулася у рамках Львівського форуму видавців і викликала неабияке зацікавлення. Голова комітету з Національної премії ім. Тараса Шевченка Роман Лубківський запропонував подати видання Острозької Біблії на здобуття Шевченківської премії.

(фото 56) о. Рафаїл ТурконякРадіо «Воскресіння» також долучилося до відзначення цієї події, запросивши у студію Мирославу Лубкович, директора Львівського обласного державного радіо, яке постійно популяризувало цю працю та о. Рафаїла Турконяка (фото 56).

Цього року львівська громада урочисто святкувала ще один ювілей 750-річчя   Львова. З цієї нагоди у програмах Радіо «Воскресіння» звучала авторська рубрика завідувача відділу Музею історії релігії, науковця, поетеси Ірини Вовк. Вона розповідала про легенди та міфи, пов'язані із Святоюрською горою у Львові.

(фото 57) 115 років від дня народження Івана Петровича Крип'якевича25 червня минуло 115 років від дня народження Івана Петровича Крип'якевича (фото 57) — українського історика, академіка, викладача, автора праць з історії України. З цієї нагоди у Львові та інших містах проходили наукові конференції та семінари, присвячені творчості та його різноплановій науковій діяльності. Перший такий семінар під назвою «Іван Крип'якевич у родинній традиції, науці, суспільстві» відбувся у Львові у стінах Інституту українознавства імені Івана Крип'якевича Національної академії наук України. Цей семінар є складовою у цілій серії таких наукових заходів, які періодично відбуваються починаючи з 1996 року. Про роботу семінару йшлося у тематичному випуску Радіо «Воскресіння».

(фото 58) директор Західного регіонального відділення УБТ Віталій ВойтовичПро благодійні проекти Українського Біблійного Товариства розповів в інтерв'ю директор Західного регіонального відділення УБТ Віталій Войтович (фото 58).

Ще одна гостра і болюча проблема — торгівля жінками — актуальна не лише в Україні. Радіо «Воскресіння» підготувало тематичний випуск про діяльність Європейської благодійної організації «Коутнет» у справі боротьби з торгівлею жінками.


[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ]

»»» 
  Авторські права застережені.
  Публічне використання матеріалів цього сайту дозволяється за умови
  обов’язкового посилання на  Радіо«Воскресіння».
  Використання з метою прибутків потребує письмового дозволу.
© Радіо «Воскресіння», 2014  
Lviv TOP