Вітаємо на Радіо Воскресіння
    Звукові файли оновлюються щоденно
   Сьогодні: 23.07.2019 
   UKR RUS POL ENG
 Матеріали сайту є архівними
 (1989-2014)
 Інтерв’ю Коментарі
 З місця події
 Дослівно...
 Пошук істини
 Проповіді та духовні науки
 Сучасне монашество
 Мирянське покликання
 Святі Таїнства new
 Фоторепортаж
 Відео
 Авторські програми
 Радіо в гостях ...
 Мистецька фотогалерея
 Музичні прем'єри
 Золота колекція
 Аудіокниги Радіовистави
 Архів повідомлень
 Наша книжкова крамниця
 Агенція Релігійної Інформації
 Архів газети «Мета» в PDF
 Про Радіо «Воскресіння»
 Список трансляторів
 Річні звіти
 Анонси та оголошення
 Благодійні пожертви
 Контакти
   Звукові файли в процесі підготовки
Перейти на сторінку УГКЦ
Актуальні релігійні новини з України

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ]

Духовна наука

(фото 25) владика Софроній МудрийДуховні священиків єпископів присутні   у науки та завжди наших радіопрограмах і охоплюють різні сторони християнського життя.

Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Любомир Гузар розповів про християнське розуміння сенсу життя; процес дозрівання ідейного плоду; голодомор; релігійність і Хрещення Руси-України.

«Розважання над Євангелієм від Святого Івана», «Вифлиємська Зоря» — серії авторських радіопередач священика УГКЦ Назарія Заторського, а також духовна наука на Успенський піст.

«Милосердя» — духовна наука єпископа Української Греко-Католицької Церкви
Духовні священиків єпископів присутні   у науки та завжди наших радіопрограмах і охоплюють різні сторони християнського життя.

Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Любомир Гузар розповів про християнське розуміння сенсу життя; процес дозрівання ідейного плоду; голодомор; релігійність і Хрещення Руси-України.

«Розважання над Євангелієм від Святого Івана», «Вифлиємська Зоря» — серії авторських радіопередач священика УГКЦ Назарія Заторського, а також духовна наука на Успенський піст.

«Милосердя» — духовна наука єпископа Української Греко-Католицької Церкви владики Софронія Мудрого (фото 25).

(фото 26) ієромонах ЧСВВ Йосиф БудайПро зцілюючий вплив ікони, її здатність відновлювати сили у спустошеної гріхом душі йшлося у серії радіопередач, підготованих студентом Львівської духовної семінарії Святого Духа Павлом Дроздяком.

Святитель Теофан Затворник говорив про те, що дія молитви у Святих Отців була ознакою духовного життя, і вони називали її «Подихом Духа». Тіло дихає, отже живе, дихання припиняється—зникає життя. Так і з духом: є молитва — живе дух, немає молитви — немає і життя в дусі. Про значення молитви у нашому житті розповів ієромонах ЧСВВ Йосиф Будай (фото 26).

Про зцілюючий вплив ікони, її здатність відновлювати сили у спустошеної гріхом душі йшлося у серії радіопередач, підготованих студентом Львівської духовної семінарії Святого Духа Павлом Дроздяком.

(фото 28) архієпископ Львівської УГКЦ преосвященний Ігор ВознякДуховна наука на час Різдва архієпископа Львівського УГКЦ преосвященного Ігора Возняка (фото 28).

Духовна науку на початок Нового року священика УГКЦ Орєста Фрєдини (фото 29).

(фото 29) священика УГКЦ Орєст Фрєдина


«Християнські цінності і їх вплив на життя людини» — духовна наука священика Андрія Кащука. Вміння радіти, не впадати у відчай — саме про цей стан людської душі йшлося у духовній науці священика УГКЦ Орєста Глубіша.

(фото 27) отць Назарій ЗаторськийСерія духовних наук про завдання та духовні практики посту отця Назарія Заторського (фото 27) за його книгою «Піст і трапеза у духовному житті».

Про дар мови, а, зокрема, про силу слова, його універсальну здатність відобразити як інтелектуальний, так і духовний світ людини йшлося у духовній науці священика Орєста Глубіша.

(фото 30) отець-декан Старосамбірський УГКЦ Михайло Николин


Доволі часто буває так, що батьки, просячи священика охрестити новонароджену дитину, не завжди самі усвідомлюють для чого це є потрібно, що ця Тайна дає їх дитині, а також і самим батькам. На ці питання відповідав отець-декан Старосамбірський УГКЦ Михайло Николин (фото 30).

(фото 31) священик УГКЦ Степан Кащук

Що означає поняття «побожний чоловік»? Яке місце священика у парафіяльному житті? Чи є різниця між поняттями загальнолюдські і християнські цінності? В який спосіб сьогодні нівелюється християнська мораль? Про ці та інші проблеми йшлося у духовній науці отця-декана Старосамбірського УГКЦ Михайла Николина. Духовна наука священика УГКЦ Степана Кащука про архідиякона Стефана (фото 31).


Християнське виховання

(фото 33) Отець Ігор Яців2006-й рік проголошений Роком захисту духовного світу дитини. Глави християнських Церков та конфесій України у своєму Зверненні зазначають, що діти—найцінніший скарб, який Господь дарує та довіряє батькам, Церкві і народові. Якими ми виховаємо наших дітей — таким буде наше майбутнє. Тому виховання дитини — найголовніший, найсвятіший обов'язок. Про те, як сповняти цей обов'язок, йшлося у серії радіопередач Людмили Веремей, автора однойменної книги «Маленькі таємниці виховання дитини в українській родині».

(фото 32) священик Петро МайбаОтець Ігор Яців (фото 33) розповів про діяльність науково-практичного семінару «Законодавство України про освіту і Церква», який проводився в рамках започаткованих в Україні громадських публічних слухань «Релігія і освіта — сучасні моделі відносин».

Про Львівський приватний ліцей ім. Блаженного Климентія Шептицького та виховний процес розповів директор, священик Петро Майба (фото 32).

(фото 34) священик Михайло Гарват
Гість студії Радіо «Воскресіння» священик Михайло Гарват, голова катехитичної комісії Львівської архієпархії УГКЦ та голова організаційного комітету щодо відзначення Року захисту духовного світу дитини, розповів про досвід Львівської архієпархії у цій справі та про заплановані заходи (фото 34).
(фото 35) священик Роман НебожукПро впровадження християнської етики у загальноосвітні школи йшлося в інтерв'ю з священиком Романом Небожуком, керівником бюро УГКЦ для зв'язків з державними органами влади, головою міжєпархіальної комісії у справах шкільництва (фото 35).

Цього року святкує своє п'ятиліття університет «Львівський Ставропігіон». У контексті ювілею наприкінці травня пройшли другі всеукраїнські Ставропігійські читання «Освітні і культурологічні традиції львівської Ставропігії: педагогіка, духовність, творчість». Про захід розповів ректор університету Ярослав Кміт

Монашество

(фото 36) о. Микола КовалишинЛаврівський монастир святого Онуфрія вважається найдавнішим монастирем в Україні. Згідно з місцевими переказами перші монахи проживали у тутешніх печерах вже у УШ-ІХ століттях, тобто до прийняття християнства на Київській Русі. Монастир з'явився, за твердженнями дослідників, у 12 на початку 13-го століття. Причому на цій території вже існувало поселення і цвинтар з каплицею. Про цей монаший осідок розповів настоятель о. Микола Ковалишин (фото 36), ЧСВВ.
(фото 37) о. Пантелеймон Саламаха
Тисячі прочан щороку відвідують Гошівський монастир на Ясній горі, що знаний не лише в Україні, але й за її межами. Його славна історія сягає 16-го століття. Цей монастир відомий також Гошівською чудотворною іконою Божої матері. Про сьогодення монастиря оо. Василіан розповів настоятель о. Пантелеймон Саламаха (фото 37).

(фото 38) настоятелька сестра Антонія

Ієромонах Венедикт, ігумен Святоуспенської Унівської лаври Студійського уставу, розповів про сьогодення монастиря та ключові заходи у справі підготовки до щорічної прощі.


31 листопада 1991 року було закладено наріжний камінь нового жіночого монастиря Пресвятої Родини у Гошеві. Його будівництво триває ще й дотепер. Про життя та розвиток монастиря коресподенту Радіо «Воскресіння» розповіла настоятелька сестра Антонія (фото 38).


Мирянство

(фото 39) «Відповідальність мирян за Церкву і Державу»10 лютого цього року у Львівській духовній семінарії Святого Духа вперше в Україні відбувся з'їзд мирян Української Греко-Католицької Церкви під назвою «Відповідальність мирян за Церкву і Державу». Його організатором стала Комісія у справах мирян Львівської архієпархії УГКЦ. Благословив з'їзд Блаженніший Любомир Кардинал Гузар. Учасники приїхали з 12 єпархій Української Греко-Католицької Церкви, а гостями з'їзду стали представники від усіх комісій єпархіального, митрополичого і патріаршого рівнів УГКЦ і представники Римо-Католицької та Православних Церков (фото 39).

(фото 40)

(фото 41)

(фото 42)
9-11 травня 2006 р., у Міжнародному центрі культури і мистецтва у Києві відбувся XXII Міжнародний конгрес родини (фото 40-42). Тема Конгресу: «Родина — спільнота любові». Його мета — обговорити і спільно шукати можливі розв'язки питань, пов'язаних з родиною і подружжям у світлі християнських цінностей. Гість студії голова організаційного комітету пані

Лілія Проців розповіла про підготовку конгресу та головні його завдання. Міжнародний конгрес родини, за задумом організаторів, має стати ланкою формування державної сімейної політики української держави, покликаної слугувати зміцненню інституції  сім'ї  в Україні, та пропагування сімейних цінностей. Перебігу подій на Конгресі було присвячено серію тематичних передач Радіо «Воскресіння». Зокрема про його діяльність та проблеми, які доводиться долати сучасній родині, розповіла Наталія Черниш, професор, завідувач кафедри історії та теорії соціології Львівського національного університету.

Щоб по-новому відчути молитовне єднання з Господом, пережити радість спілкування, смирення, прощення, оновити свою духовну сутність, люди вирушаючи у прощу до святих місць. Про духовне значення прощі нам розповів настоятель Гошівського монастиря оо. Василіян, що на Івано-Франківщині, ієромонах Пантелеймон Саламаха.

«Роль мирян у справі беатифікації, тобто церковної прослави на найвищому рівні подвижників Церкви» — тематичний випуск Радіо «Воскресіння» за участю єпископа-помічника Львівської латинської архієпархії Мар'яна Бучека та Глави УГКЦ Блаженнішого Любомира Кардинала Гузара.

27 жовтня 2002 року у Києві було освячено камінь на місці спорудження Патріаршого собору Воскресіння Христового УГКЦ. Сьогодні будівництво вже завершується. З метою збору коштів для завершення будівництва в Україні відбулася акція благодійних концертів «Собор єднає усіх». Про неї розповіла керівник відділу для зв'язків з громадськістю секретаріату Верховного архієпископа УГКЦ Мирослава Роздольська.

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ]

»»» 
  Авторські права застережені.
  Публічне використання матеріалів цього сайту дозволяється за умови
  обов’язкового посилання на  Радіо«Воскресіння».
  Використання з метою прибутків потребує письмового дозволу.
© Радіо «Воскресіння», 2014  
Lviv TOP