Вітаємо на Радіо Воскресіння
    Звукові файли оновлюються щоденно
   Сьогодні: 22.06.2018 
   UKR RUS POL ENG
 Матеріали сайту є архівними
 (1989-2014)
 Інтерв’ю Коментарі
 З місця події
 Дослівно...
 Пошук істини
 Проповіді та духовні науки
 Сучасне монашество
 Мирянське покликання
 Святі Таїнства new
 Фоторепортаж
 Відео
 Авторські програми
 Радіо в гостях ...
 Мистецька фотогалерея
 Музичні прем'єри
 Золота колекція
 Аудіокниги Радіовистави
 Архів повідомлень
 Наша книжкова крамниця
 Агенція Релігійної Інформації
 Архів газети «Мета» в PDF
 Про Радіо «Воскресіння»
 Список трансляторів
 Річні звіти
 Анонси та оголошення
 Благодійні пожертви
 Контакти
   Звукові файли в процесі підготовки
Перейти на сторінку УГКЦ
Актуальні релігійні новини з України

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ]

2006 рік — Рік захисту духовного світу дитини

(фото. 3) сестра Луїза ЦюпаЩоб активізувати та об'єднати зусилля християнських Церков та конфесій, державних і суспільних інституцій задля створення умов, які сприяли б росту і розквіту дітей на основі традиційних для України християнських цінностей, 2006 рік проголошений Роком захисту духовного світу дитини.

З цієї нагоди слухачі Радіо «Воскресіння» мали змогу почути Звернення Глав християнських Церков та конфесій України до дітей, батьків, вчителів, політичних і громадських діячів та всіх людей доброї волі в Україні про проголошення 2006 року—Роком захисту духовного світу дитини.

(фото. 4) отець-доктор Святослав Шевчук
Про заплановані заходи у програмах розповідали отець-доктор Святослав Шевчук (фото 4), голова Патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви, голова Комісії у справах шкільництва Києво-Галицької Митрополії Української Греко-Католицької Церкви отець Роман Небожук (фото 5), голова оргкомітету з відзначення Року захисту духовного світу дитини в Українській Греко-Католицькій Церкві сестра Луїза Цюпа (фото 3).

(фото 5) отець Роман НебожукУ приміщенні Семінарії Святого Духа на вул. Хуторівка у Львові відбулася конференція «Християнське виховання дітей та молоді», в якій взяли участь парохи з усієї Львівської Архієпархії Української Греко-Католицької Церкви. Учасник програми Радіо «Воскресіння» — доповідач на конференції Архієпископ львівський Ігор Возняк.З життя Церкви

(фото 6) Блаженніший Любомир, Глава УГКЦ, Верховний Архієпископ Києво-ГалицькийУ Римі з 27 червня до 4 липня цього року при соборі Святої Софії відбувалася чергова XI сесія Постійного Синоду Єпископів УГКЦ. Про діяльність Синоду та питання, які розглядалися, розповів Блаженніший Любомир, Глава УГКЦ, Верховний Архієпископ Києво-Галицький (фото 6).

Гість студії, — священик УГКЦ із Донецька, о. Василь Пантелюк (фото 7). В інтерв'ю з прес-секретарем Львівської архієпархії УГКЦ священиком Олегом Панчиняком розповів про новини у житті парохії.

(фото 7) священик УГКЦ із Донецька, о. Василь Пантелюк
Цього року Український католицький університет вітав своїх перших випускників. Дипломи державного зразка отримали студенти філософсько-богословського та гуманітарного факультетів. З цієї нагоди у приміщенні

(фото 8) ректор Українського католицького університету о. Борис ГудзякБогословського центру — Львівської духовної семінарії Святого Духа на вул. Хуторівка відбулася урочиста Божественна Літургія, яку очолили владики Діонісій Ляхович та Гліб Лончина. Привітати випускників приїхав також всесвітньовідомий історик Норман Дейвіс, автор монументального видання «Європа: історія», яке перекладене більшістю світових мов, у тому числі українською. Важливість цієї події відзначив ректор Українського католицького університету о. Борис Гудзяк (фото 8).


(фото 9) Кардинал Йосиф Сліпий17 лютого — тематична програма Радіо «Воскресіння», присвячена Світлій пам'яті ісповідника віри Кардинала Йосифа Сліпого (фото 9).

29 квітня минуло сто років з дня освячення Львівського храму Преображення Господнього Митрополитом Андрєєм Шєптицьким. Парох цього храму, священик Ярослав Чухній (фото 10), розповів про його історію і сучасність.

(фото 10) священик Ярослав Чухній

Глава УГКЦ Блажєнніший Любомир закликав до молитви за Україну та її владу. Блажєнніший прокоментував та наголосив на актуальності Звернення Синоду єпископів Києво-Галицького Верховного Архієпископства УГКЦ до вірних та усіх людей доброї волі з приводу формування та діяльності нового складу органів державної влади в Україні, від 12 червня цього року.

(фото 11) Владика Діонісій ЛяховичЗ ініціативи мирян греко-католиків, львівян, що перейняли дух спільноти під час Світового Дня молоді в Римі у 2000 році розпочала діяльність філія міжнародного католицького руху мирян «Спільнота Святого Егідія». Про пріорітетні напрямки діяльності Спільноти — Сповіщання Євангелія, молитва та пошук єдності серед християн усього світу — розповіли римо-католицький священик Мар'ян Скобира, сестра-василіанка Домініка та учасниця львівської спільноти Олеся Колос.

Владика Діонісій Ляхович (фото 11) розповів про пріоритетні завдання на посаді керівника адміністрації Патріаршої курії УГКЦ.
Які справи розглядає церковний трибунал, зокрема, трибунал Львівської Архієпархії? Які особливості розгляду подружніх справ у трибуналі? Що означає термін «уневажнення подружжя» і чим це відрізняється від цивільного розлучення? Кому відмовляють у розгляді судової справи у церковному трибуналі? На ці та багато інших запитань відповів судовий вікарій трибуналу Львівської архієпархії УГКЦ отець Роман Іванців.
(фото 13) о. Олександр Кенез
Про те, як складалася доля нової української еміграції на Апеннінах розповів о. Василь Поточняк, який кілька років був духівником українських заробітчан, вірних Греко-Католицької Церкви.

Про духовну опіку над українськими моряками, які перебувають далеко за межами України, йшлося в серії інтерв'ю з керівником Австралійської фундації морського капеланства о. Олександром Кенезом (фото 13).

(фото 12) Святіший Отець Іван Павло II«П'ять днів, які змінили історію України» — тематична передача на 23 червня 2006 року. У цей день минуло рівно 5 років відтоді, як розпочався історичний візит на Україну Святішого Отця Івана Павла II (фото 12).

15-16 липня відбувся черговий з традиційних щорічних відпустів до Чудотворної ікони Ліської Божої Матері від Катедрального храму Успіння Пресвятої Богородиці міста Стрий Львівської області. Молитовні заходи цього року з нагоди прощі до Чудотворної ікони розпочав Владика Юліан Ґбур, який відслужив Велику Вечірню з Литією у храмі Успіння Пресвятої Богородиці. Про ікону Ліської Божої Матері розповів парох храму Успіння Пресвятої Богородиці отець Мирон Гринишин.

(фото 15) посвяченняЦерква ніколи не жила сама в собі. Про роль Церкви у житті суспільства, зв'язок релігії та політики, сучасні релігійні явища та тенденції їх розвитку—мова йшла у серії передач за участю кандидата філософських наук Сергія Здіорука.

(фото 14) отець Мирон Бендик


Цього літа відбулися святкування 10-ої річниці діяльності Дрогобицької Духовної семінарії Блаженних священомучеників Северина, Якима і Віталія, що на Львівщині. Семінарія, яка має своє виразне духовне і виховне обличчя на фоні релігійних навчальних закладів, отримала ще й нові приміщення для навчання і центр духовної віднови — семінарську каплицю, посвячення якої і стало центральною подією свята (фото 15). Про особливості діяльності Дрогобицької Духовної семінарії розповів її ректор отець Мирон Бендик (фото 14).

(фото 16) Синод Єпископів УГКЦ

(фото 17)

(фото 18)

(фото 19)
З 13 по 20 вересня цього року у реколекційному центрі ім. Патріарха Йосифа Сліпого, що у передмісті Львова, відбувся Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви (фото 16). У роботі Синоду взяли участь 38 архієреїв УГКЦ та запрошені гості. Владики розглянули сучасний стан Церкви, зосередивши свою увагу на подальшому розвитку та удосконаленні структури Церкви.

Особливу увагу було присвячено темі виховання майбутніх священиків, покликання до священства та семінарійної освіти, а також про літургійні питання. Діяльність Синоду прокоментував Блажєнніший Любомир

27—28 серпня у Святоуспенській Унівській Лаврі, що на Львівщині, проходили урочистості з нагоди свята Успіння Пресвятої Богородиці (фото 17-19). Традиційно, як і щороку, до Лаври вирушила проща. Цьогоріч у ній взяло участь понад 1000 прочан, переважно молодь. Проща вирушила у п'ятницю зранку від львівської церкви архистратига Михаїла. Впродовж трьох днів прочани подолали близько 60 км. Проща була присвячена єдності церков і миру в цілому світі.(фото 20) ієромонах Венедикт, ігумен Святоуспенської Унівської лаври


 У Львові, в приміщенні УКУ, відбулася міжнародна наукова конференція «Українська іміграція в новому європейському контексті: відносини між Італією та Україною». Про роботу конференції, її учасників та головних доповідачів мова йшла у тематичному випуску Радіо «Воскресіння». річної прощі до Унева розповів ієромонах Венедикт, ігумен Святоуспенської Унівської лаври (фото 20).

(фото 22)1 травня 2004 року поблизу Дрогобича, що на Львівщині, у напівзруйнованій колишній військовій частині був створений перший осередок УГКЦ для допомоги узалежненим від алкоголю та наркотиків. Близько ста чоловік пройшли у цій спільноті реабілітацію. Про діяльність осередку розповів священик Ігор Козанкевич, директор благодійного фонду «Карітас» Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ (фото 22).

Про українсько-польські взаємини йшлося в інтерв'ю з отцем Степаном Батрухом, парохом храму Різдва Пресвято Богородиці у м. Люблін, громадянином Польської Республіки (фото 24).

(фото 24)(фото 21) Владика Богдан (Дзюрах), учасник Пленарної асамблеї

4-8 жовтня 2006 року відбулася щорічна Пленарна асамблея Ради Єпископських Конференцій Європи (РЄКЄ). Про головні теми та питання, що піднімалися в ексклюзивному інтерв'ю для радіо «Воскресіння» розповів Владика Богдан (Дзюрах), учасник Пленарної асамблеї (фото 21).

(фото 23) владика Ярослав Приріз4-8 вересня 2006 року у Львові, в приміщенні новозбудованої Львівської духовної семінарії Святого Духа (ЛДС), проходила II сесія Собору монашества Української Греко-Католицької Церкви. Ця сесія Собору на тему «Покликання і формація» відбулася в рамках першого в історії нашої Церкви Собору монашества УГКЦ «Преображення у Господі». Про мету і завдання Собору, про його роль у житті Церкви розповів владика Ярослав Приріз (фото 23).[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ]

»»» 
  Авторські права застережені.
  Публічне використання матеріалів цього сайту дозволяється за умови
  обов’язкового посилання на  Радіо«Воскресіння».
  Використання з метою прибутків потребує письмового дозволу.
© Радіо «Воскресіння», 2014  
Lviv TOP