Вітаємо на Радіо Воскресіння
    Звукові файли оновлюються щоденно
   Сьогодні: 21.07.2019 
   UKR RUS POL ENG
 Матеріали сайту є архівними
 (1989-2014)
 Інтерв’ю Коментарі
 З місця події
 Дослівно...
 Пошук істини
 Проповіді та духовні науки
 Сучасне монашество
 Мирянське покликання
 Святі Таїнства new
 Фоторепортаж
 Відео
 Авторські програми
 Радіо в гостях ...
 Мистецька фотогалерея
 Музичні прем'єри
 Золота колекція
 Аудіокниги Радіовистави
 Архів повідомлень
 Наша книжкова крамниця
 Агенція Релігійної Інформації
 Архів газети «Мета» в PDF
 Про Радіо «Воскресіння»
 Список трансляторів
 Річні звіти
 Анонси та оголошення
 Благодійні пожертви
 Контакти
   Звукові файли в процесі підготовки
Перейти на сторінку УГКЦ
Актуальні релігійні новини з України

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [10] [11] [12]

Сакральне мистецтво

(фото 89) (фото 90)
(фото 91)Репортаж з виставки ікон 16-19 ст. у Львівському національному музеї.

«Колекція «Студіону» минуле і сучасність» — радіорозповідь про подвижницьку діяльність монаха-студита Севастіяна Дмитруха у справі збереження та реставрації неоціненної духовної спадщини — творів сакрального мистецтва 16 - 18 ст. (фото 89-95).

Глибше розуміння богословського підґрунтя з основами іконопису — саме таке завдання поставили перед собою засновники літньої школи іконопису, яка цього року відбулася в Українському Католицькому Університеті.
 
Проблема збереження сакральних пам’яток архітектури стала головною темою 15-ої Міжнародної конференції, яка відбулася у Львові, та виїзного засідання комітету Верховної Ради України у справах духовності і культури.
 (фото 92)  (фото 93)
Радіорозповідь про виставку Червоноградської філії Львівського музею історії релігії «Повернені з небуття». Головний об’єкт виставки — сакральні пам’ятки XV — XVIII століть та найцікавіші взірці іконопису XIX ст., привезені з пошукових експедицій по Львівщині, Тернопільщині, Волині і Рівненщині. За словами директора музею Олени Шовкової, щоб визначити наявність авторського малярства на окремих іконах поряд з мікрохімічними аналізами також доводилось використовувати рентгенографічні дослідження.
 (фото 94)  (фото 95)
Учасники 3-ої Міжнародної науково-практичної конференції «Українська Греко-Католицька Церква та релігійне мистецтво: історичний досвід та проблеми сучасності» о. Севастіян Дмитрух та о. Зенон Хоркавий розповідають про участь Церкви у справі збереження пам’яток сакральної архітектури.

Музичні прем’єри

Презентація компакт-диска «Архиєрейська Божественна Літургія для хору та оркестру» на музику Олександра Козаренка, у виконанні Лауреата Національної Премії ім. Т.Шевченка, Заслуженої капели України «Трембіта». Продюсер серії — Михайло Перун.

Прем’єра твору Йоганна Себастьяна Баха «Меса сі-мінор» у виконанні Київського Симфонічного оркестру та хору — інтерв’ю з керівником хору та диригентом Роджером Макмерріном.

Нові призначення в Українській Греко-Католицькій Церкві

(фото 96) Вл. Микола Сімкайло12 липня 2005 р. на свято Святих первоверховних апостолів Петра і Павла в Архікатедральному Соборі Св. Воскресіння Христового в м. Івано-Франківськ відбулись одразу дві важливі події в житті Греко-Католицької Церкви — архієрейська хіротонія Преосвященного Владики Миколи (Сімкайла), Єпарха Коломийсько-Чернівецького, та інтронізація Преосвященного Владики Володимира (Війтишина), Єпарха Івано-Франківського.
Своїми думками та переживаннями єпископи діляться у програмах Радіо «Воскресіння» (на фото 96 Вл. Микола Сімкайло).

Слово Боже — у світ

(фото 97) Роман ВовкБлаженніший Любомир Кардинал Гузар — про важливість присутності Божого Слова у людському житті. Коментар щодо реалізації програми Українського Біблійного товариства «Можливості - 21», а саме — книжок та аудіокасет для людей з вадами зору.

Нові проекти Українського Біблійного товариства — інтерв’ю з Генеральним секретарем Товариства Романом Вовком (фото 97).
Історія Церкви

(фото 98) Володимир Гаюк«Конфлікти і пошуки компромісу після укладення Берестейської Унії» — тема передачі із серії «Історія християнства в Україні» кандидата історичних наук Олега Турія.

Трагічні сторінки з історії Української Греко-Католицької Церкви висвітлює у серії радіопрограм «Нескорена Церква» професор кафедри давньої та новітньої історії України Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, академік Володимир Сергійчук.

15-та Міжнародна конференція «Історія релігій в Україні» — інтерв’ю з учасником Заслуженим працівником культури України Володимиром Гаюком (фото 98).

Обставини утворення Візантійської держави, імператорські династії, часи правління Юстиніана Першого, будівництво Собору Св. Софії в Константинополі, іконоборство, причини падіння Візантійської імперії і. т. д. — у серії радіорозповідей доктора мистецтвознавства, професора Дмитра Степовика «Візантологія».
(фото 99) кандидат історичних наук Олег Турій
Про життя та діяльність Св. Володимира Великого, Св. Княгині Ольги,    Св. Бориса і Гліба, Петра і Павла — у радіорозповідях доктора історичних наук, професора Львівського національного університету Михайла Кріля.

Історія зародження та становлення християнства в Україні — ключові моменти зібрані у авторських програмах під назвою «Історія християнства в Україні». Автор — директор інституту історії Церкви при Українському католицькому університеті, кандидат історичних наук Олег Турій (фото 99).
 

Греко-католики у світі

(фото 100) о. Олександр ДорикевичУкраїнська Греко-Католицька Церква в Іспанії — про життя українських емігрантів і заробітчан в Іспанії, здобутки і актуальні проблеми сьогодення розповідає отець Олександр Дорикевич (фото 100).

(фото 101)

Учасник конференції «Жива енциклопедія» (Хорватія) священик УГКЦ Михайло Бучинський поділився враженнями про цей захід, а також розповів про національні меншини Хорватії та українців, що мешкають у цій країні, які, до-речі, здебільшого належать до Греко-Католицької Церкви (фото 101).


[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [10] [11] [12]

»»» 
  Авторські права застережені.
  Публічне використання матеріалів цього сайту дозволяється за умови
  обов’язкового посилання на  Радіо«Воскресіння».
  Використання з метою прибутків потребує письмового дозволу.
© Радіо «Воскресіння», 2014  
Lviv TOP