В УКУ відбудеться круглий стіл «Актуальні питання християнсько-мусульманського діалогу в Україні: львівський аспект»

Інститут релігії та суспільства УКУ запрошує взяти участь у круглому столі «Актуальні питання християнсько-мусульманського діалогу в Україні: львівський аспект». Захід відбудеться 26 лютого в конференц-залі університету (вул. Свєнціцького, 17, 4-й поверх).

Метою круглого столу є сприяння встановленню конструктивного діалогу між представниками общини киримли (корінний народу Криму) та львівською громадою задля кращого взаєморозуміння й полегшення адаптації та інтеграції переселенців-кримців.

Внаслідок окупації території Автономної Республіки Крим Російською Федерацією тисячі представників корінного народу Криму були змушені покинути Батьківщину через загрозу репресій через їхні політичні або релігійні переконання. Більше двох тисяч кримців знайшли прихисток у Львові та Львівській області, приїхавши на запрошення громадськості та місцевої влади.

«Хоча львів’яни щиро та гостинно прийняли вимушених переселенців із Криму, дається взнаки відмінність ментальностей, культур, релігій, традицій. Справа у тому, що мешканці західних регіонів України сприймають народ киримли передусім як політично активну, проукраїнську спільноту, а не як інакший народ із власною історією, культурою, традиціями. Тому іноді трапляються прикрі непорозуміння як на побутовому рівні, так і на рівні органів влади. Й навпаки, часто-густо кримці не розуміють відмінностей між російськомовними мешканцями Криму та галичанами, не знають історії та традицій Галичини як історичного регіону України. До того ж, є сили, які намагаються роздмухувати міжрелігійну, міжетнічну ворожнечу та розбрат. Так, 2-й львівський телеканал повідомив про появу у громадському транспорті листівок з ісломофобськими закликами», – розповідає про ідею проведення заходу віце-ректор УКУ, президент Інституту релігії та суспільства Українського католицького університету Мирослав Маринович.

Очевидно, що протягом найближчих кількох років кримці не зможуть повернутися на історичну Батьківщину та повинні облаштовуватися на Галичині. Тому, на думку Мирослава Мариновича, потрібний діалог між новою, для Львова та Львівської області, общиною кримських мусульман та авторитетними представниками громади Львова, який допомагатиме обом громадам краще пізнати одна одну.

Участь у заході візьмуть представники християнських і мусульманської громад, експерти та громадські діячі. Власним досвідом життя мусульман в європейських країнах-членах Європейського Союзу і їхнього співжиття з християнськими громадами поділяться поважні гості з Польщі та Литви, зокрема: Муфтій мусульман Литви хаджи Рамазан Якубаускас, професор Варшавського університету Еуґеніуш Саковіч, голова Спілки громад литовських татар хаджи Адас Якубаускас.

Організатори: Кримська ГО Інститут громадянського суспільства, Інститут релігії та суспільства Українського католицького університету, Мусульманська громада «Хатіджа»
Партнери: Незалежний культурологічний журнал «Ї». Творче об’єднання «Дзиґа».
Круглий стіл проводиться у рамках проекту «Новітня кримська община та львівська громада: порозуміння через діалог» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

ПРОГРАМА

10:00 Привітання учасників
Ректор Українського католицького університету о. д-р Богдан Прах
Представник МФ «Відродження»
Голова Ради Інституту громадянського суспільства аджи Рустем Аблятіф
10:15 Тема І. Історичне та суспільно-політичне підґрунтя для християнсько-мусульманського діалогу в Україні та Східній Європі (модерує член капітули Незалежного культурологічного журнала «Ї» Андрій Павлишин)
Муфтій Литви аджи Рамазан Якубаускас (Вільнюс, Литва)
аджи Рустем Аблятіф, Голова Інституту громадянського суспільства/викладач Львівського Національного університету ім. І. Франка. «Відродження Ісламу в Україні/Криму: 1987-2015 рр.»
проф. Євґеніуш Саковіч, Варшавський університет, Польща. «Сучасний стан християнсько-мусульманського діалогу: християнська перспектива»
Аділь Ґірєй Аблятіф, дослідник Інституту громадянського суспільства/Стамбульський університет «Шєхір». «Порівняльний аналіз становища мусульманських громад у Болгарії, Румунії та Угорщині»
11:30 Перерва на каву
11:45 Дискусія
13:00 Обід
14:00            Тема 2. Новітня громада кримських мусульман Львова: проблема чи потенціал для розвитку? Шляхи до діалогу (модерує віце-ректор УКУ, президент Інституту релігії та суспільства УКУ Мирослав Маринович)
д. ф. н. Рустем Жангожа, Український центр ісламознавчих студій/старший науковий співробітник Інституту світової історії НАН України
к. психол. наук Ірина Брунова-Калисецька, науковий співробітник Інституту соціальної і політичної психології НАН України
Олесь Пограничний, Голова капітули Незалежного культурологічного журналу «Ї»
15:15 Перерва на каву
15:45 Дискусія та обговорення можливої резолюції Круглого столу
Робочі мови: українська, російська, киримли

Опубліковано у Анонси та оголошення | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.