Підсумки візиту в Україну державно-церковної делегації з Грузії.

( розмір 2.49 MB )

В інформаційному агенстві УНІАН відбулась прес-конференція, присвячена підсумкам візиту в Україну державно-церковної делегації з Грузії. У цьому заході взяли участь: єпископ Грузинської Православної Церкви Христофор, заступник Голови комітетету із міжнародних зв’язків Парламенту Грузії депутат Леван Дучідзе, а також посол Грузії в Україні Грігол Катамадзе. У прес-конференції взяли участь також представники УПЦ КП.

Протоієрей Грузинської Православної Церкви Василій Кабахідзе, інформуючи журналістів про підсумки візиту, наголосив, що метою їхнього перебування у Києві є офіційне відкриття у столиці України Грузинської парафії Різдва Христового.

— Ми раді, що цей день співпав з великим святом — святом державної соборності України. Ми були присутні на опері «Богдан Хмельницький». Наш візит також співпав ще з одним ювілеєм — сімдесят сьомою річницею з дня народження Святішого Патріарха Філарета (двадцять третього січня). Хочу сказати, що ми не знали про річницю інавгурації президента Віктора Ющенка. Наша делегація привезла привітання президента Грузії Михайла Саакашвілі Святійшому Патріарху Філарету з ювілеєм. Як бачите, це не лише привітання, але і підтвердження ролі УПЦ КП у духовному розвитку і демократизації України..

Священик наголосив, що у команду президента Михайла Саакашвілі входять також православні богослови, які чітко розуміють, що релігійний фактор часто використовується у політичних цілях.

— Особливо з боку нашого «великого» сусіда і використання в цій конкретній ситуації, в цьому конкретному геополітичному просторі так званого «православного фактору» проти демократизації та демократичних реформ. І на фоні такого небувалого єднання і братства України і Грузії ось вже протягом декількох століть, які поглибилися після революції Троянд і Помаранчевої революції і стали, так би мовити, небувалими в історії, іде співпраця у всіх сферах, у тому числі і в релігійній. Що може зробити невелика Грузія для України, дивлячись на проблематичне положення українського православ’я і маючи свій Грузинський патріархат? В Україні існує УПЦ КП, але проблема полягає у її законному визнанні Вселенським православ’ям і у тому, щоб УПЦ КП зайняла своє законне місце між православними церквами. Особливо серце грузина не може не співчувати нашим українським православним братам, пройшовши сто років тому такий самий шлях, коли Російська імперія позбавила нас не лише нашого царя, а й католицького патріарха Антонія Другого і нашу найдавнішу автокефалію. Але у 1917 році наші патріоти змогли відновити автокефалію. Відновити відновили, але шлях до її визнання був дуже довгий.

Офіційного визнання Грузинським патріархатом УПЦ КП як автокефальної Церкви поки що немає, однак реальне євхаристійно-молитовне спілкування вже відбулося. Це сталося під час спільного Богослужіння святішого патріарха Філарета та єпископа Грузинської Православної церкви Христофора.

Посол Грузії в Україні Грігол Катамадзе висловив подяку святійшому патріарху Філарету за сприяння у відкритті в Києві Грузинської православної парафії.

— Ви знаєте, мені, як послу і грузину випала велика честь, що у древньому Києві буде проходити богослужіння грузинською мовою. Я думаю, що мрії декількох тисяч грузинів, які проживають на території України, збулися. Хочу ще раз підкреслити, що Грузія, її президент, народ Грузїї вітають зусилля президента України Віктора Ющенка і української громади в об’єднанні української церкви, а церкви — в об’єднанні суспільства.

Далі позицію УПЦ КП щодо взаємин між братніми церквами висловив ректор Київської духовної Академії, архієпископ Димитрій Рудюк:

— Ми ніколи не сумнівалися, що першими руку допомоги нашій УПЦ КП у штучно створеній зовнішніми силами ізоляцїї для нашої церкви простягне Грузинська православна Церква.Те, що відбулося 22 січня , в досить пам’ятний для України день— День злуки, соборності української держави— відбулася і злука наших церков: УПЦ КП і Грузинської Православної Церкви в особі єпископа Христофора. Це євхаристійне єднання — єднання навколо чаші. Історія наших церковних українсько-грузинських відносин сягає в давнину. Ви знаєте, коли повстала УНР, відродилася УАПЦ. На початку двадцятих років минулого століття, будучи ізольованою, вона шукала визнання. І, як відомо з історії, був потрібний єпископ, щоб очолити цей незалежний автокефальний рух. Делегація УАПЦ відбула до Грузії, тому що патріарх Леонід погодився вісвятити такого єпископа. Але ця знакова подія не відбулася через арешт більшовиками цієї делегації. Якби не ця прикра подія, то спільне євхаристійне єднання відбулося б на багато років раніше.

Під час візиту Грузинська делегація відвідала чимало українських святинь: Києво-Печерську Лавру, Видубицький, Свято-Михайлівський золотоверхий монастир та Святу Софію. Тоді-то, єпископ Грузинської Православної церкви Христофор промовив: «Тепер я розумію, чому Московська патріархія не хоче покидати Україну»

Опубліковано у Інтерв’ю Коментарі. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.