Помер Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ

З глибоким сумом повідомляємо, що у неділю, 12 грудня 2004 року, на 79 році життя упокоївся в Бозі Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ Ісповідник Віри, багатолітній в‘язень московських таборів Преосвященний Владика Павло Василик.

У неділю і понеділок, 12-13 грудня 2004 року, відбулося прощання з покійним.

Біографія

Блаженної пам’яті Владика Павло Василик, Єпарх Коломийсько-Чернівецький, народився 8 серпня 1926 року в селі Бориславка Перемишльського повіту (Польща) в селянській родині. Навчався в Перемишльській гімназії, студіював богослов’я. У листопаді 1945 pоку депортований на Радянську Україну до с. Бариш Бучацького району Тернопільської області. На початку 1946 pоку повернувся до Львова для продовження підпільних богословських студій.

1 квітня 1947 року ув’язнений за співпрацю з УПА. Засуджений Львівським військовим трибуналом на 10 років позбавлення волі і 5 років позбавлення громадянських прав.

1 січня 1950 pоку висвячений у концтаборі на диякона єпископом Віктором Маковським, професором філософії Університету Русікум (Рим). У червні 1956 року звільнений і повернувся в Україну.

18 листопада 1956 р. У Львові отримав священичі свячення (святитель – Владика Миколай Чарнецький).

22 січня 1959 pоку удруге заарештований і засуджений за вірність Українській Греко-Католицькій Церкві та Апостольській Столиці на 5 років концтаборів та 5 років заслання. Покарання відбував у Мордовських концтаборах.

1 травня 1974 року прийняв єпископські свячення з рук єпископа Йосафата Федорики, ЧСВВ.

У 1990 pоцй призначений єпископом – коадютором Івано-Франківської єпархії.

30 жовтня 1993 року призначений єпархіальним єпископом Коломийсько-Чернівецької єпархіїі.

Помер 12 грудня 2004 року.

Вічна йому пам’ять!

Опубліковано у Uncategorized. Додати до закладок постійне посилання.

Без коментарів.